Filmfestival levert Rotterdam miljoenen en goede reputatie op
ROTTERDAM (ANP) - De 49e editie van het International Film Festival Rotterdam (IFFR) heeft Rotterdam tussen de 9,8 en 16,1 miljoen euro opgeleverd. Volgens PwC, dat onderzoek deed naar de economische stimulans voor de stad, draagt het IFFR ook bij aan de goede reputatie van Rotterdam.
De 49e editie van het festival vond plaats van 22 januari tot en met 2 februari 2020 en trok 340.000 bezoekers. Zij gaven in die periode gemiddeld 413 euro per persoon uit, voornamelijk aan eten en drinken. Op de tweede plaats wat betreft uitgaven staat verblijf, daar gaven bezoekers gemiddeld 75 euro per nacht aan uit.
Uit het onderzoek komt ook naar voren dat 49 procent van de ondervraagden Rotterdam alleen bezocht voor het filmfestival. Volgens 93 procent van de ondervraagde bezoekers draagt het filmfestival positief bij aan de reputatie van Rotterdam. Van de bezoekers die niet uit Rotterdam komen zei 47 procent de stad in het komend jaar nog eens te bezoeken.
"IFFR is zowel cultureel als economisch van grote waarde", aldus Marjan van der Haar, managing director IFFR. "Wij stimuleren filmmakers uit de hele wereld in hun artistieke projecten en vertonen hun films aan een groot publiek. Nationaal en internationaal bezoek aan IFFR betekent ook aandacht voor de internationale stad Rotterdam."
In 2020 werden er in totaal 574 films vertoond op het festival, waarvan 145 wereldpremières. Ook waren bijna 2700 filmprofessionals uit 89 landen aanwezig. De voorbereidingen voor de jubileumeditie in januari 2021 zijn al in volle gang.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
4 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
10 uur geleden