Filmfestival levert Rotterdam miljoenen en goede reputatie op
ROTTERDAM (ANP) - De 49e editie van het International Film Festival Rotterdam (IFFR) heeft Rotterdam tussen de 9,8 en 16,1 miljoen euro opgeleverd. Volgens PwC, dat onderzoek deed naar de economische stimulans voor de stad, draagt het IFFR ook bij aan de goede reputatie van Rotterdam.
De 49e editie van het festival vond plaats van 22 januari tot en met 2 februari 2020 en trok 340.000 bezoekers. Zij gaven in die periode gemiddeld 413 euro per persoon uit, voornamelijk aan eten en drinken. Op de tweede plaats wat betreft uitgaven staat verblijf, daar gaven bezoekers gemiddeld 75 euro per nacht aan uit.
Uit het onderzoek komt ook naar voren dat 49 procent van de ondervraagden Rotterdam alleen bezocht voor het filmfestival. Volgens 93 procent van de ondervraagde bezoekers draagt het filmfestival positief bij aan de reputatie van Rotterdam. Van de bezoekers die niet uit Rotterdam komen zei 47 procent de stad in het komend jaar nog eens te bezoeken.
"IFFR is zowel cultureel als economisch van grote waarde", aldus Marjan van der Haar, managing director IFFR. "Wij stimuleren filmmakers uit de hele wereld in hun artistieke projecten en vertonen hun films aan een groot publiek. Nationaal en internationaal bezoek aan IFFR betekent ook aandacht voor de internationale stad Rotterdam."
In 2020 werden er in totaal 574 films vertoond op het festival, waarvan 145 wereldpremières. Ook waren bijna 2700 filmprofessionals uit 89 landen aanwezig. De voorbereidingen voor de jubileumeditie in januari 2021 zijn al in volle gang.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
9 uur geleden