Film over luxeleven Loekasjenko al 3 miljoen keer bekeken
MINSK (ANP/RTR) - Een film waarin wordt geclaimd dat de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko honderden miljoenen dollars heeft uitgegeven aan onder meer luxe woningen en auto's, is in korte tijd ruim drie miljoen keer bekeken. De film werd maandag door oppositienieuwskanaal Nexta geplaatst op YouTube.
In de film 'Loekasjenko Goudmijn' wordt onder meer gezegd dat het paleis van de president de staat omgerekend meer dan 210 miljoen euro heeft gekost. Loekasjenko, die zichzelf de "president van het volk" noemt, zou daarnaast nog zeventien andere woningen in het bezit hebben.
Journalisten zeggen in de film dat Loekasjenko dure auto's heeft gekocht, waaronder een Rolls Royce en Maybach. Hij zei zelf eerder dat de voertuigen cadeaus waren van zakenlieden.
Nieuwe protesten
De Wit-Russische autoriteiten hebben niet gereageerd op de film, maar de president zei vorige week al dat zijn tegenstanders bezig zouden zijn met een nepverhaal om het land te destabiliseren. "Ik heb niks gestolen van de staat, ik heb niks gepakt", zei hij.
De publicatie komt op een moment waarop de oppositie zich klaarmaakt voor een nieuwe golf protesten tegen de herverkiezing van Loekasjenko in augustus vorig jaar. Volgens hen is bij de stembusgang overduidelijk gefraudeerd. Tegen de verkiezingsuitslag vonden vorig jaar massale protesten plaats.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
7 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
34 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.
2 uur geleden