Film over luxeleven Loekasjenko al 3 miljoen keer bekeken
MINSK (ANP/RTR) - Een film waarin wordt geclaimd dat de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko honderden miljoenen dollars heeft uitgegeven aan onder meer luxe woningen en auto's, is in korte tijd ruim drie miljoen keer bekeken. De film werd maandag door oppositienieuwskanaal Nexta geplaatst op YouTube.
In de film 'Loekasjenko Goudmijn' wordt onder meer gezegd dat het paleis van de president de staat omgerekend meer dan 210 miljoen euro heeft gekost. Loekasjenko, die zichzelf de "president van het volk" noemt, zou daarnaast nog zeventien andere woningen in het bezit hebben.
Journalisten zeggen in de film dat Loekasjenko dure auto's heeft gekocht, waaronder een Rolls Royce en Maybach. Hij zei zelf eerder dat de voertuigen cadeaus waren van zakenlieden.
Nieuwe protesten
De Wit-Russische autoriteiten hebben niet gereageerd op de film, maar de president zei vorige week al dat zijn tegenstanders bezig zouden zijn met een nepverhaal om het land te destabiliseren. "Ik heb niks gestolen van de staat, ik heb niks gepakt", zei hij.
De publicatie komt op een moment waarop de oppositie zich klaarmaakt voor een nieuwe golf protesten tegen de herverkiezing van Loekasjenko in augustus vorig jaar. Volgens hen is bij de stembusgang overduidelijk gefraudeerd. Tegen de verkiezingsuitslag vonden vorig jaar massale protesten plaats.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
6 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
29 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
4 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
5 uur geleden