Film over luxeleven Loekasjenko al 3 miljoen keer bekeken
MINSK (ANP/RTR) - Een film waarin wordt geclaimd dat de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko honderden miljoenen dollars heeft uitgegeven aan onder meer luxe woningen en auto's, is in korte tijd ruim drie miljoen keer bekeken. De film werd maandag door oppositienieuwskanaal Nexta geplaatst op YouTube.
In de film 'Loekasjenko Goudmijn' wordt onder meer gezegd dat het paleis van de president de staat omgerekend meer dan 210 miljoen euro heeft gekost. Loekasjenko, die zichzelf de "president van het volk" noemt, zou daarnaast nog zeventien andere woningen in het bezit hebben.
Journalisten zeggen in de film dat Loekasjenko dure auto's heeft gekocht, waaronder een Rolls Royce en Maybach. Hij zei zelf eerder dat de voertuigen cadeaus waren van zakenlieden.
Nieuwe protesten
De Wit-Russische autoriteiten hebben niet gereageerd op de film, maar de president zei vorige week al dat zijn tegenstanders bezig zouden zijn met een nepverhaal om het land te destabiliseren. "Ik heb niks gestolen van de staat, ik heb niks gepakt", zei hij.
De publicatie komt op een moment waarop de oppositie zich klaarmaakt voor een nieuwe golf protesten tegen de herverkiezing van Loekasjenko in augustus vorig jaar. Volgens hen is bij de stembusgang overduidelijk gefraudeerd. Tegen de verkiezingsuitslag vonden vorig jaar massale protesten plaats.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."
25 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.
1 uur geledenKERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten dat Khamenei gewond zou zijn geraakt in de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
2 uur geleden