Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Film over luxeleven Loekasjenko al 3 miljoen keer bekeken

Film over luxeleven Loekasjenko al 3 miljoen keer bekeken

MINSK (ANP/RTR) - Een film waarin wordt geclaimd dat de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko honderden miljoenen dollars heeft uitgegeven aan onder meer luxe woningen en auto's, is in korte tijd ruim drie miljoen keer bekeken. De film werd maandag door oppositienieuwskanaal Nexta geplaatst op YouTube.

In de film 'Loekasjenko Goudmijn' wordt onder meer gezegd dat het paleis van de president de staat omgerekend meer dan 210 miljoen euro heeft gekost. Loekasjenko, die zichzelf de "president van het volk" noemt, zou daarnaast nog zeventien andere woningen in het bezit hebben.

Journalisten zeggen in de film dat Loekasjenko dure auto's heeft gekocht, waaronder een Rolls Royce en Maybach. Hij zei zelf eerder dat de voertuigen cadeaus waren van zakenlieden.

Nieuwe protesten

De Wit-Russische autoriteiten hebben niet gereageerd op de film, maar de president zei vorige week al dat zijn tegenstanders bezig zouden zijn met een nepverhaal om het land te destabiliseren. "Ik heb niks gestolen van de staat, ik heb niks gepakt", zei hij.

De publicatie komt op een moment waarop de oppositie zich klaarmaakt voor een nieuwe golf protesten tegen de herverkiezing van Loekasjenko in augustus vorig jaar. Volgens hen is bij de stembusgang overduidelijk gefraudeerd. Tegen de verkiezingsuitslag vonden vorig jaar massale protesten plaats.

Meer uit Buitenland

Zelensky ziet geen Amerikaanse druk op Rusland voor vrede

PRETORIA (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft niet het idee dat de Verenigde Staten op dit moment veel druk uitoefenen op Rusland om vrede te bereiken. Zelensky suggereerde op een persconferentie in Zuid-Afrika dat Rusland juist de Amerikanen onder druk probeert te zetten.

7 minuten geleden
Conflict India en Pakistan loopt op, visa en handel getroffen

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Het conflict tussen India en Pakistan loopt verder op na een aanval op toeristen in de Indiase regio Kasjmir. De landen hebben over en weer visa ingetrokken, grenzen gesloten en dreigementen geuit. Pakistan zegt tegenmaatregelen te treffen als India optreedt tegen het land.

47 minuten geleden
Verenigd Koninkrijk haalt Syrische ministeries van sanctielijst

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft een aantal sancties tegen Syrië ingetrokken. De Syrische ministeries van Binnenlandse Zaken en Defensie zijn van de sanctielijst gehaald, net als een aantal andere militaire en inlichtingenorganisaties van de overheid. Ook zijn media van de lijst gehaald.

1 uur geleden
Honderden naschokken in Turkije na aardbeving van woensdag

ISTANBUL (ANP/DPA) - Turkije heeft nog te maken met naschokken na de aardbeving van woensdag. Er zijn ongeveer driehonderd naschokken geweest, aldus rampenbestrijdingsorganisatie AFAD.

1 uur geleden
Kallas: niet Oekraïne maar Rusland is obstakel voor vrede

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas benadrukt donderdag dat niet Oekraïne, maar Rusland het obstakel is voor vrede. "Terwijl Rusland beweerde vrede te zoeken, lanceerde het een dodelijke luchtaanval op Kyiv. Dit is geen streven naar vrede, maar een bespotting ervan", schrijft Kallas op X.

1 uur geleden
Rusland veroordeelt oud-topmilitair tot vijf jaar celstraf

MOSKOU (ANP/RTR) - Een ex-topmilitair is in Rusland veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor fraude, meldt staatspersbureau TASS. Deze Ivan Popov leidde Russische troepen in het zuiden van Oekraïne en had kritiek geuit op de militaire strategie.

2 uur geleden
President Zuid-Afrika sprak voor gesprek met Zelensky met Trump

PRETORIA (ANP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft met Donald Trump gesproken over de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X. Ze hadden het over het vredesproces. Ramaphosa spreekt donderdag ook met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die in Zuid-Afrika is.

2 uur geleden