Film over luxeleven Loekasjenko al 3 miljoen keer bekeken
MINSK (ANP/RTR) - Een film waarin wordt geclaimd dat de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko honderden miljoenen dollars heeft uitgegeven aan onder meer luxe woningen en auto's, is in korte tijd ruim drie miljoen keer bekeken. De film werd maandag door oppositienieuwskanaal Nexta geplaatst op YouTube.
In de film 'Loekasjenko Goudmijn' wordt onder meer gezegd dat het paleis van de president de staat omgerekend meer dan 210 miljoen euro heeft gekost. Loekasjenko, die zichzelf de "president van het volk" noemt, zou daarnaast nog zeventien andere woningen in het bezit hebben.
Journalisten zeggen in de film dat Loekasjenko dure auto's heeft gekocht, waaronder een Rolls Royce en Maybach. Hij zei zelf eerder dat de voertuigen cadeaus waren van zakenlieden.
Nieuwe protesten
De Wit-Russische autoriteiten hebben niet gereageerd op de film, maar de president zei vorige week al dat zijn tegenstanders bezig zouden zijn met een nepverhaal om het land te destabiliseren. "Ik heb niks gestolen van de staat, ik heb niks gepakt", zei hij.
De publicatie komt op een moment waarop de oppositie zich klaarmaakt voor een nieuwe golf protesten tegen de herverkiezing van Loekasjenko in augustus vorig jaar. Volgens hen is bij de stembusgang overduidelijk gefraudeerd. Tegen de verkiezingsuitslag vonden vorig jaar massale protesten plaats.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
46 minuten geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
2 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
9 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
18 uur geleden