Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Film Fest Gent stopt samenwerking met Israëlische filmsector

Film Fest Gent stopt samenwerking met Israëlische filmsector

GENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.

"De 52e editie van het festival speelt zich af tegen de achtergrond van de genocide in Palestina. Er is een internationaal statement van filmmakers van Palestina dat wij onderschreven hebben en waarin wij ons engageren om niet samen te werken met Israëlische organisaties die betrokken zijn bij de genocide en de apartheid ten aanzien van de Palestijnse burgerbevolking," aldus algemeen directeur van Film Fest Gent Marijke Vandebuerie.

Het festival gaat onderzoeken of binnenkomende projecten of producties institutionele banden hebben met de Israëlische staat. Dit geldt niet voor individuen, zegt Vandebuerie. "Het richt zich tot Israëlische instituten die banden hebben met de Israëlische staat en dus het beleid onderschrijven."

Meer uit Buitenland

China en VS gaan directe militaire communicatielijn opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China en de VS gaan een directe militaire communicatielijn opzetten om te voorkomen dat spanningen uit de hand lopen. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gezegd dat de twee mogendheden met de directe communicatie willen voorkomen dat problemen escaleren en uitmonden in grote conflicten.

1 uur geleden
Kremlin ziet geen noodzaak voor top met Trump over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland ziet "geen noodzaak" voor president Vladimir Poetin om zijn Amerikaanse collega Donald Trump te ontmoeten. Dat zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zondag, meldt staatspersbureau TASS.

2 uur geleden
Arrestatie Syriër in Berlijn die aanslag zou willen plegen

BERLIJN (ANP/AFP) - De politie heeft in Berlijn een 22-jarige Syriër gearresteerd die ervan wordt verdacht vanuit jihadistische motieven een zelfmoordaanslag in de Duitse hoofdstad te willen plegen. Justitie heeft dit niet nader toegelicht.

2 uur geleden
Hamas claimt resten van drie ex-gijzelaars te hebben gevonden

JERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft gezegd de stoffelijke resten te hebben getraceerd van drie overleden gijzelaars die vrijdag zouden worden overgedragen. Israël ontving vrijdag via het Rode Kruis de stoffelijke resten van drie personen, maar Israëlische onderzoekers stelden vast dat deze niet van voormalige Israëlische gijzelaars waren.

3 uur geleden
Justitie denkt dat roof uit Louvre werk was van kleine criminelen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De spectaculaire roof van Franse kroonjuwelen uit het Parijse museum het Louvre vorige maand was het werk van kleine criminelen en niet van zwaargewichten uit de georganiseerde misdaad. De Parijse openbaar aanklager Laure Beccuau heeft dit tijdens het onderzoek naar de diefstal gezegd.

3 uur geleden
Duitse regering meldt forse daling asielaanvragen over dit jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - Fors minder mensen vragen asiel aan in Duitsland volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken. In de eerste tien maanden van 2024 werden er bijna 200.000 asielaanvragen ingediend en in de eerste tien maanden van dit jaar 97.277. Binnenlandminister Alexander Dobrindt prijst daarom het beleid van de regering en zei tegen de krant Bild dat het lukt om de aantrekkingskracht en "de magneetwerking" van Duitsland ten aanzien van asielzoekers af te remmen.

4 uur geleden
Geen aanwijzingen voor terrorisme na mesaanval in Engeland

HUNTINGDON (ANP) - In het onderzoek naar de mesaanval in een Engelse trein zijn geen aanwijzingen gevonden voor terrorisme. De Britse transportpolitie maakte dat bekend tijdens een persconferentie. De woordvoerder vertelde ook dat twee van de elf gewonden nog in levensgevaar verkeren.

7 uur geleden