Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Film Emilia Perez wint meeste Golden Globes

Film Emilia Perez wint meeste Golden Globes

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De film Emilia Perez van de Franse regisseur Jacques Audiard heeft zondagavond in Los Angeles de meeste Golden Globes in de wacht gesleept, te weten vier. De film won een Golden Globe als beste film, musical of komedie en als niet-Engelstalige film. Zoe Saldana kreeg een Golden Globe voor de beste vrouwelijke bijrol in de film en de productie won een beeldje voor het beste originele nummer. De film gaat over een Mexicaanse drugshandelaar die zijn dood in scène zet omdat hij in transitie gaat.

Ook The Brutalist viel in de prijzen en won twee Golden Globes. Brady Corbet won de Golden Globe als beste regisseur en Adrien Brody kreeg een beeldje als beste acteur in de categorie drama. De bijna vier uur durende film van regisseur Brady Corbet gaat over een Hongaars-Joodse architect die de Holocaust overleeft en daarna wordt benaderd door een mysterieuze rijke man (Guy Pearce).

In de categorie televisie viel Shogun het meest in de prijzen: een Golden Globe als beste dramaserie, een beeldje voor Anna Sawai als beste drama-actrice en een Golden Globe voor Hiroyuki Sanada als beste drama-acteur.

Serieuze kanshebber

Nicole Kidman kreeg geen Golden Globe voor haar rol in de film Babygirl van de Nederlandse regisseur Halina Reijn. Zij gold wel als een van de favorieten, omdat zij eerder ook de prijs voor beste actrice in Venetië won. De film van Halina Reijn gaat over een succesvolle topvrouw die een affaire begint met een jonge stagiair en zo leert haar seksuele verlangens te erkennen. Babygirl ontving lovende recensies en geldt als een serieuze kanshebber bij de Oscars, die in maart worden uitgereikt. De Globe voor beste actrice ging naar de Braziliaanse Fernanda Torres voor de film I'm Still Here, over de Braziliaanse dictatuur in de jaren zeventig.

Het beeldje voor beste actrice in een musical of komedie ging naar Demi Moore. Zij speelt in de horrorfilm een oudere actrice die haar toevlucht neemt tot een mysterieus goedje om er jonger uit te zien, met alle gevolgen van dien. De 62-jarige Moore zei in haar emotionele dankwoord dat dit de eerste serieuze prijs is die zij in haar ruim vier decennia omspannende carrière won, omdat ze doorgaans als een "popcorn-actrice" wordt gezien.

Meer uit Buitenland

Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

22 minuten geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

2 uur geleden
FBI: gardisten in kritieke toestand na aanval bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.

2 uur geleden
Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

7 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

8 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

9 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

10 uur geleden