Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Film Emilia Perez wint meeste Golden Globes

Film Emilia Perez wint meeste Golden Globes

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De film Emilia Perez van de Franse regisseur Jacques Audiard heeft zondagavond in Los Angeles de meeste Golden Globes in de wacht gesleept, te weten vier. De film won een Golden Globe als beste film, musical of komedie en als niet-Engelstalige film. Zoe Saldana kreeg een Golden Globe voor de beste vrouwelijke bijrol in de film en de productie won een beeldje voor het beste originele nummer. De film gaat over een Mexicaanse drugshandelaar die zijn dood in scène zet omdat hij in transitie gaat.

Ook The Brutalist viel in de prijzen en won twee Golden Globes. Brady Corbet won de Golden Globe als beste regisseur en Adrien Brody kreeg een beeldje als beste acteur in de categorie drama. De bijna vier uur durende film van regisseur Brady Corbet gaat over een Hongaars-Joodse architect die de Holocaust overleeft en daarna wordt benaderd door een mysterieuze rijke man (Guy Pearce).

In de categorie televisie viel Shogun het meest in de prijzen: een Golden Globe als beste dramaserie, een beeldje voor Anna Sawai als beste drama-actrice en een Golden Globe voor Hiroyuki Sanada als beste drama-acteur.

Serieuze kanshebber

Nicole Kidman kreeg geen Golden Globe voor haar rol in de film Babygirl van de Nederlandse regisseur Halina Reijn. Zij gold wel als een van de favorieten, omdat zij eerder ook de prijs voor beste actrice in Venetië won. De film van Halina Reijn gaat over een succesvolle topvrouw die een affaire begint met een jonge stagiair en zo leert haar seksuele verlangens te erkennen. Babygirl ontving lovende recensies en geldt als een serieuze kanshebber bij de Oscars, die in maart worden uitgereikt. De Globe voor beste actrice ging naar de Braziliaanse Fernanda Torres voor de film I'm Still Here, over de Braziliaanse dictatuur in de jaren zeventig.

Het beeldje voor beste actrice in een musical of komedie ging naar Demi Moore. Zij speelt in de horrorfilm een oudere actrice die haar toevlucht neemt tot een mysterieus goedje om er jonger uit te zien, met alle gevolgen van dien. De 62-jarige Moore zei in haar emotionele dankwoord dat dit de eerste serieuze prijs is die zij in haar ruim vier decennia omspannende carrière won, omdat ze doorgaans als een "popcorn-actrice" wordt gezien.

Meer uit Buitenland

Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

1 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

2 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

2 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

3 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

4 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

4 uur geleden