Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Film Emilia Perez wint meeste Golden Globes

Film Emilia Perez wint meeste Golden Globes

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De film Emilia Perez van de Franse regisseur Jacques Audiard heeft zondagavond in Los Angeles de meeste Golden Globes in de wacht gesleept, te weten vier. De film won een Golden Globe als beste film, musical of komedie en als niet-Engelstalige film. Zoe Saldana kreeg een Golden Globe voor de beste vrouwelijke bijrol in de film en de productie won een beeldje voor het beste originele nummer. De film gaat over een Mexicaanse drugshandelaar die zijn dood in scène zet omdat hij in transitie gaat.

Ook The Brutalist viel in de prijzen en won twee Golden Globes. Brady Corbet won de Golden Globe als beste regisseur en Adrien Brody kreeg een beeldje als beste acteur in de categorie drama. De bijna vier uur durende film van regisseur Brady Corbet gaat over een Hongaars-Joodse architect die de Holocaust overleeft en daarna wordt benaderd door een mysterieuze rijke man (Guy Pearce).

In de categorie televisie viel Shogun het meest in de prijzen: een Golden Globe als beste dramaserie, een beeldje voor Anna Sawai als beste drama-actrice en een Golden Globe voor Hiroyuki Sanada als beste drama-acteur.

Serieuze kanshebber

Nicole Kidman kreeg geen Golden Globe voor haar rol in de film Babygirl van de Nederlandse regisseur Halina Reijn. Zij gold wel als een van de favorieten, omdat zij eerder ook de prijs voor beste actrice in Venetië won. De film van Halina Reijn gaat over een succesvolle topvrouw die een affaire begint met een jonge stagiair en zo leert haar seksuele verlangens te erkennen. Babygirl ontving lovende recensies en geldt als een serieuze kanshebber bij de Oscars, die in maart worden uitgereikt. De Globe voor beste actrice ging naar de Braziliaanse Fernanda Torres voor de film I'm Still Here, over de Braziliaanse dictatuur in de jaren zeventig.

Het beeldje voor beste actrice in een musical of komedie ging naar Demi Moore. Zij speelt in de horrorfilm een oudere actrice die haar toevlucht neemt tot een mysterieus goedje om er jonger uit te zien, met alle gevolgen van dien. De 62-jarige Moore zei in haar emotionele dankwoord dat dit de eerste serieuze prijs is die zij in haar ruim vier decennia omspannende carrière won, omdat ze doorgaans als een "popcorn-actrice" wordt gezien.

Meer uit Buitenland

Rouwstoet koning Harald aangekomen bij Domkerk

OSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.

9 minuten geleden
Rouwstoet met kist Harald op weg naar Domkerk

OSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".

51 minuten geleden
Merz over AfD: remigratie komt neer op etnische zuivering

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".

57 minuten geleden
Eerste postkoloniale leider van Hongkong overleden

HONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.

2 uur geleden
Mensen verzamelen zich vroeg in Oslo voor uitvaart koning Harald

OSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.

3 uur geleden
CARE: hogere brandstofprijzen raken hulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."

5 uur geleden
Doden door Russische drones op grens Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.

5 uur geleden