Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filipijnse president Duterte feliciteert Nobelprijswinnaar Ressa

Filipijnse president Duterte feliciteert Nobelprijswinnaar Ressa

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse president Rodrigo Duterte heeft maandag Maria Ressa gefeliciteerd met het winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. De Filipijnse journalist won die prijs vrijdag. De felicitatie, die een woordvoerder van de president naar buiten bracht, is opmerkelijk aangezien Ressa vaak openlijk kritiek levert op Duterte en kritisch verslag deed van de oorlog tegen drugs in het land.

Duterte noemde Ressa en haar nieuwswebsite Rappler in het verleden nepnieuws. Ressa werd in 2020 veroordeeld voor cybermisbruik. Volgens mensenrechtenorganisaties is ze veroordeeld vanwege haar kritiek op Duterte en zijn gewelddadige beleid. Ze is op borgtocht vrij in afwachting van het hoger beroep. De journalist hoopt dat ze toestemming krijgt om haar prijs in Noorwegen in ontvangst te nemen.

Ressa is de eerste inwoner van de Filipijnen die de Nobelprijs voor de Vrede ontvangt. Ze ontvangt de prijs dit jaar samen met Dmitri Moeratov, hoofdredacteur van de Russische krant Novaja Gazeta. Moeratov en zijn krant zijn, net als Ressa en Rappler, kritisch op het regime in hun land. Het Nobelprijscomité prees de twee journalisten voor hun "moedige strijd voor de vrijheid van meningsuiting".

Meer uit Buitenland

Half miljard dollar Noord-Europa voor Amerikaanse wapens Oekraïne

HELSINKI (ANP) - De Noordse en Baltische landen kopen voor Oekraïne voor een half miljard dollar (430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens. Het al eerder aangekondigde pakket is officieel rond, zeggen de defensieministers van de acht NAVO-landen.

21 minuten geleden
Organisaties: ergste voorkomen, maar klimaatdoel EU is verwaterd

BRUSSEL (ANP) - De klimaatambities voor 2040 waarmee het Europees Parlement heeft ingestemd zijn "ernstig verwaterd", stelt Climate Action Network (CAN). Tegelijkertijd merkt de koepelorganisatie op dat "het ergste is vermeden" nu het hoofddoel van 90 procent minder uitstoot is goedgekeurd. Voorstellen van het parlement om duidelijke criteria op te stellen voor handel in koolstofkredieten ziet CAN als een verbetering.

34 minuten geleden
Europarlement wil dat leden tijdens zwangerschapsverlof stemmen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat Europarlementariërs tijdens een zwangerschapsverlof via een collega kunnen stemmen. Vrouwen mogen hun volmacht afgeven drie maanden voor en zes maanden na de bevalling. Dit voorstel is donderdag met 605 stemmen voor door het Europees Parlement aangenomen. De kieswet van de EU moet nu worden aangepast.

36 minuten geleden
NAVO goed op weg zich te versterken, vindt commandant oostflank

BRUNSSUM (ANP) - De NAVO-commandant die vanuit Nederland de verdediging van het grootste deel van de NAVO-grens met Rusland leidt, vindt dat de alliantie zich goed aan het herbewapenen is. "Ik zie echt goede vorderingen onder uw leiderschap bij het ontwikkelen van slagkracht en bij de uitgaven aan defensie", zei generaal Ingo Gerhartz tegen NAVO-chef Mark Rutte, donderdag op bezoek op het hoofdkwartier in Brunssum. Die vooruitgang heeft de NAVO volgens hem laatst nog bewezen, toen zij oefende op het afslaan van een aanval op Estland.

42 minuten geleden
Hamas kondigt overdracht aan van overleden gijzelaar

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas zegt donderdag het lichaam van een overleden Israëlische gijzelaar vrij te geven. De overdracht vindt om 19.00 uur Nederlandse tijd plaats, aldus een verklaring.

1 uur geleden
EU-parlement naar rechts om duurzaamheidsregels te schrappen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag via rechts ingestemd met het schrappen van verduurzamingsregels voor bedrijven. Er stemden 382 parlementariërs voor, 249 tegen. De grootste partij EVP (centrumrechts) heeft voor het eerst tijdens een belangrijke stemming meegestemd met de uiterstrechtse partijen Patriotten voor Europa en de Europese Conservatieven. Daarmee heeft de EVP de gebruikelijke coalitie van sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen links laten liggen.

2 uur geleden
Frankrijk herdenkt aanslagen van tien jaar geleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk staat donderdag stil bij de aanslagen in en bij Parijs op 13 november 2015. De herdenking begon om 11.30 uur met een ceremonie voor Manuel Dias, het eerste slachtoffer van de aanslagen, bij het Stade de France.

2 uur geleden