Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filipijnse president Duterte feliciteert Nobelprijswinnaar Ressa

Filipijnse president Duterte feliciteert Nobelprijswinnaar Ressa

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse president Rodrigo Duterte heeft maandag Maria Ressa gefeliciteerd met het winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. De Filipijnse journalist won die prijs vrijdag. De felicitatie, die een woordvoerder van de president naar buiten bracht, is opmerkelijk aangezien Ressa vaak openlijk kritiek levert op Duterte en kritisch verslag deed van de oorlog tegen drugs in het land.

Duterte noemde Ressa en haar nieuwswebsite Rappler in het verleden nepnieuws. Ressa werd in 2020 veroordeeld voor cybermisbruik. Volgens mensenrechtenorganisaties is ze veroordeeld vanwege haar kritiek op Duterte en zijn gewelddadige beleid. Ze is op borgtocht vrij in afwachting van het hoger beroep. De journalist hoopt dat ze toestemming krijgt om haar prijs in Noorwegen in ontvangst te nemen.

Ressa is de eerste inwoner van de Filipijnen die de Nobelprijs voor de Vrede ontvangt. Ze ontvangt de prijs dit jaar samen met Dmitri Moeratov, hoofdredacteur van de Russische krant Novaja Gazeta. Moeratov en zijn krant zijn, net als Ressa en Rappler, kritisch op het regime in hun land. Het Nobelprijscomité prees de twee journalisten voor hun "moedige strijd voor de vrijheid van meningsuiting".

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: reëel risico op instabiliteit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.

7 minuten geleden
Kallas: met dood Khamenei ligt weg open naar ander Iran

BRUSSEL (ANP) - Het is onzeker wat er gaat gebeuren nu de Iraanse leider Ali Khamenei overleden is, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. "Maar er ligt nu een open weg naar een ander Iran, een Iran dat de bevolking wellicht meer vrijheid geeft om vorm te geven."

18 minuten geleden
Poetin noemt dood Khamenei 'cynische moord'

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de dodelijke aanval op de Iraanse ayatollah ​Ali Khamenei en leden van zijn familie scherp veroordeeld. Hij sprak van moord en een "cynische schending van alle normen van menselijke moraliteit en internationaal recht".

39 minuten geleden
Britse minister: ook Iraanse raketten richting Cyprus waargenomen

LONDEN (ANP) - Iran heeft ook twee raketten afgevuurd richting EU-lidstaat Cyprus. Dat zei de Britse minister van Defensie John Healey tijdens een interview met Sky News. "Wij denken niet dat ze waren gericht op Cyprus", zei hij.

49 minuten geleden
Israëlisch leger claimt vernietiging helft Iraanse raketarsenaal

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen grofweg de helft van de Iraanse raketvoorraad vernietigd. Dat meldt het Israëlische leger.

55 minuten geleden
Hezbollah: we zullen geweld tegen Iran beantwoorden

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah zegt de Amerikaans-Israëlische aanvallen tegen Iran te beantwoorden. Dat meldt de leider van die militante groepering, Naim Qassem. "We zullen onze plicht vervullen door deze agressie te beantwoorden. Wat de offers ook mogen zijn, we zullen niet afwijken van het pad van verzet", aldus Qassem.

1 uur geleden
Ayatollah Arafi treedt toe tot tijdelijk landsbestuur Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Ayatollah Alireza Arafi is toegetreden tot de zogenoemde Leiderschapsraad van Iran. Dat meldt het Iraanse persbureau ISNA. Die raad moet het landsbestuur waarnemen in aanloop naar de benoeming van een nieuwe Iraanse leider. De raad bestaat naast een juristenlid uit de president en de voorzitter van de Iraanse rechtspraak. Uiteindelijk moet de zogenoemde Assemblee van Experts, een 88-koppige raad van theologen, een nieuwe opperste leider aanwijzen.

1 uur geleden