Filipijnse president Duterte feliciteert Nobelprijswinnaar Ressa
MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse president Rodrigo Duterte heeft maandag Maria Ressa gefeliciteerd met het winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. De Filipijnse journalist won die prijs vrijdag. De felicitatie, die een woordvoerder van de president naar buiten bracht, is opmerkelijk aangezien Ressa vaak openlijk kritiek levert op Duterte en kritisch verslag deed van de oorlog tegen drugs in het land.
Duterte noemde Ressa en haar nieuwswebsite Rappler in het verleden nepnieuws. Ressa werd in 2020 veroordeeld voor cybermisbruik. Volgens mensenrechtenorganisaties is ze veroordeeld vanwege haar kritiek op Duterte en zijn gewelddadige beleid. Ze is op borgtocht vrij in afwachting van het hoger beroep. De journalist hoopt dat ze toestemming krijgt om haar prijs in Noorwegen in ontvangst te nemen.
Ressa is de eerste inwoner van de Filipijnen die de Nobelprijs voor de Vrede ontvangt. Ze ontvangt de prijs dit jaar samen met Dmitri Moeratov, hoofdredacteur van de Russische krant Novaja Gazeta. Moeratov en zijn krant zijn, net als Ressa en Rappler, kritisch op het regime in hun land. Het Nobelprijscomité prees de twee journalisten voor hun "moedige strijd voor de vrijheid van meningsuiting".
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
14 minuten geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
15 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
4 uur geleden