
Filipijnse ambassade zwijgt over komst dochter Duterte
DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse ambassade in Nederland wil niets zeggen over de komst van vicepresident Sara Duterte van de Filipijnen. De dochter van de opgepakte oud-president Rodrigo Duterte zou onderweg zijn naar Nederland.
Vader Duterte is aangehouden op verzoek van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Hij wordt vervolgd voor de dood van zeker 43 mensen tussen 2011 en 2019 tijdens zijn 'oorlog tegen drugs'. Rodrigo Duterte landt naar verwachting later op woensdag in Rotterdam en wordt daarvandaan naar de gevangenis in Scheveningen gebracht. Sara Duterte is volgens haar kantoor ook onderweg naar Nederland omdat ze hier met advocaten wil praten over waar haar vader naartoe wordt gebracht.
Maar waar Sara Duterte precies naartoe gaat, blijft onduidelijk. Het is "niet aan de ambassade" van de Filipijnen om iets te zeggen over het bezoek, zegt een medewerkster.
Privébezoek
Voor het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken is volgens een woordvoerder eveneens geen rol weggelegd bij de komst van de dochter van Duterte naar Nederland. Het gaat namelijk om een privébezoek.
Schiphol zelf laat weten geen rol te hebben bij de aankomst van Duterte of een eventuele persconferentie op of bij de luchthaven. Enkele hotels in en rond Schiphol hebben conferentiezalen. Zij zeggen niets over een eventueel persmoment.
De 46-jarige Sara Duterte is sinds 2022 vicepresident onder de huidige president Ferdinand Marcos jr., maar er loopt een afzettingsprocedure tegen haar.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.
1 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
10 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische politie is begonnen harder op te treden bij de al ruim acht maanden aanhoudende protesten tegen de Servische president Aleksandar Vucic. Demonstranten die bijvoorbeeld wegen blokkeren, worden opgepakt.
11 uur geleden