Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filipijns hooggerechtshof blokkeert afzettingsproces Sara Duterte

Filipijns hooggerechtshof blokkeert afzettingsproces Sara Duterte

MANILLA (ANP/AFP) - Het Filipijnse hooggerechtshof heeft het aanstaande afzettingsproces tegen vicepresident Sara Duterte geblokkeerd. Het proces zou in strijd zijn met een grondwettelijke bepaling die meerdere afzettingsprocedures binnen één jaar verbiedt.

Het besluit komt enkele dagen voordat de Senaat een nieuwe zitting zou beginnen om de politieke toekomst van Duterte te behandelen. Haar verdedigingsteam diende een verzoekschrift in naar aanleiding van drie eerdere aanklachten die tegen haar waren ingediend in het Filipijnse Huis van Afgevaardigden. Vrijdag stelde het hof de verdediging in het gelijk.

Het Huis klaagde Duterte begin februari aan. De vicepresident wordt beschuldigd van corruptie, omkoping en een vermeend moordcomplot tegen president Ferdinand Marcos. Duterte was Marcos' bondgenoot en running mate.

Naar verwachting wil Duterte zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van 2028. Een veroordeling door de Senaat zou Duterte permanent uit het openbaar ambt zetten.

Meer uit Buitenland

Trump: niet het moment om over gratie voor Maxwell te praten

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft de mogelijkheid om gratie te verlenen aan Ghislaine Maxwell, maar overweegt die stap op dit moment nog niet. "Ik kan het doen, maar het is niet iets waar ik over nagedacht heb", aldus Trump vrijdag. Bij aankomst in Schotland later op de dag zei hij: "Veel mensen vragen me naar het presidentieel pardon, maar dit is niet het moment om over gratie te praten."

1 uur geleden
Reuters: Musk zette Starlink uit tijdens Oekraïense aanval in 2022

KYIV (ANP/RTR) - Miljardair Elon Musk droeg personeel van SpaceX in het najaar van 2022 op om de internetdienst Starlink uit te zetten in het oosten van Oekraïne, meldt persbureau Reuters vrijdag op basis van eigen onderzoek. Bronnen melden aan Reuters dat dit gebeurde tijdens een Oekraïens offensief richting de door Rusland bezette stad Cherson.

5 uur geleden
Trump: mij is nooit gezegd dat ik in Epstein-dossiers voorkom

GLASGOW (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat hem ooit is verteld dat zijn naam voorkomt in dossiers over de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Hij beweert dat hij "nooit, nooit is geïnformeerd".

9 uur geleden
KAN News: Israël vernietigt 1000 ladingen bedorven hulp voor Gaza

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger heeft naar schatting ruim duizend vrachtwagenladingen hulpgoederen vernietigd die bedoeld waren voor burgers in de afgegrendelde Gazastrook. De spullen, onder meer voedsel en medische benodigdheden, zouden bedorven zijn geweest. De goederen hadden wekenlang bij de grensovergang Kerem Shalom gestaan, meldde de Israëlische nieuwszender KAN News.

9 uur geleden
Londen, Parijs en Berlijn: Israël moet meer hulp toelaten in Gaza

BERLIJN (ANP) - Duitsland, Groot-Brittannië en Frankrijk roepen Israël op meteen meer hulp toe te laten in de afgegrendelde Palestijnse Gazastrook. Zij vinden dat de Israëlische regering de beperkingen op de hulpverlening onmiddellijk moet opheffen zodat de Verenigde Naties en andere organisaties hun werk kunnen doen tegen de hongersnood. Israël moet zijn internationale verplichtingen nakomen zodat humanitaire hulp mogelijk wordt, benadrukken de regeringen in Berlijn, Londen en Parijs in een verklaring na spoedoverleg over de kwestie.

14 uur geleden
Thailand in principe akkoord met plan voor bestand met Cambodja

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand voelt wel wat voor het plan voor een bestand met buurland Cambodja, waarmee het sinds donderdag in gevechten is verwikkeld. Het Thaise ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat het in principe akkoord gaat met een Maleisisch voorstel voor een staakt-het-vuren. De regering zal het plan overwegen. Het moet wel zijn gebaseerd op "passende omstandigheden ter plaatse", aldus het buitenlandministerie.

15 uur geleden
Thailand kondigt staat van beleg af in grensgebied bij Cambodja

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft de staat van beleg afgekondigd in acht districten aan de grens met Cambodja. De buurlanden zijn sinds donderdag verwikkeld in zware gevechten.

17 uur geleden