Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filipijnen stellen dragen mondmaskers verplicht

Filipijnen stellen dragen mondmaskers verplicht

MANILLA (ANP/AFP/DPA) - De Filipijnen verplichten inwoners voortaan om hun mond te bedekken in de openbare ruimte. Mensen moeten mondkapjes of geïmproviseerde gezichtsbedekking dragen, melden de autoriteiten.

De mondkapjesplicht geldt voor het hoofdeiland Luzon, waar meer dan de helft van de ruim 100 miljoen inwoners woont. De maatregel is bedoeld om de verspreiding tegen te gaan van het nieuwe coronavirus. De Filipijnse autoriteiten hebben tot dusver ruim 2300 besmettingen en 96 sterfgevallen gemeld.

De autoriteiten hadden vanwege de strijd tegen het virus al een lockdown ingesteld op Luzon. President Rodrigo Duterte zei woensdag dat veiligheidstroepen het vuur mogen openen als mensen voor problemen zorgen in gebieden die op slot zitten vanwege het virus.

Arrestaties

De politie had enkele uren voor de toespraak van Duterte arrestaties verricht in een arm deel van hoofdstad Manilla. Daar demonstreerden mensen omdat ze meer voedselhulp willen van de overheid.

"Mijn bevel aan de politie en het leger en lokale functionarissen in dorpen: als er problemen zijn of een situatie ontstaat waarin mensen vechten en jullie levens op het spel staan: schiet ze dood", zei de president.

Duterte staat bekend om zijn dreigende taalgebruik. De nationale politiechef benadrukte donderdag dat zijn agenten ook niet meteen gaan schieten bij onlusten.

Meer uit Buitenland

China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

10 minuten geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

12 minuten geleden
Trump: blokkade tegen Iran van kracht totdat akkoord is getekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.

2 uur geleden
Pakistan hoopt op snel direct overleg tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.

4 uur geleden
Media Israël: Trump belooft vast te houden aan nucleaire eisen

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.

4 uur geleden
Europese leiders veroordelen gebruik Oresjnik door Rusland

DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.

5 uur geleden
Turkse autoriteiten laten hoofdkwartier oppositie ontruimen

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.

5 uur geleden