Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filipijnen stellen dragen mondmaskers verplicht

Filipijnen stellen dragen mondmaskers verplicht

MANILLA (ANP/AFP/DPA) - De Filipijnen verplichten inwoners voortaan om hun mond te bedekken in de openbare ruimte. Mensen moeten mondkapjes of geïmproviseerde gezichtsbedekking dragen, melden de autoriteiten.

De mondkapjesplicht geldt voor het hoofdeiland Luzon, waar meer dan de helft van de ruim 100 miljoen inwoners woont. De maatregel is bedoeld om de verspreiding tegen te gaan van het nieuwe coronavirus. De Filipijnse autoriteiten hebben tot dusver ruim 2300 besmettingen en 96 sterfgevallen gemeld.

De autoriteiten hadden vanwege de strijd tegen het virus al een lockdown ingesteld op Luzon. President Rodrigo Duterte zei woensdag dat veiligheidstroepen het vuur mogen openen als mensen voor problemen zorgen in gebieden die op slot zitten vanwege het virus.

Arrestaties

De politie had enkele uren voor de toespraak van Duterte arrestaties verricht in een arm deel van hoofdstad Manilla. Daar demonstreerden mensen omdat ze meer voedselhulp willen van de overheid.

"Mijn bevel aan de politie en het leger en lokale functionarissen in dorpen: als er problemen zijn of een situatie ontstaat waarin mensen vechten en jullie levens op het spel staan: schiet ze dood", zei de president.

Duterte staat bekend om zijn dreigende taalgebruik. De nationale politiechef benadrukte donderdag dat zijn agenten ook niet meteen gaan schieten bij onlusten.

Meer uit Buitenland

Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

1 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

2 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

2 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

2 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

3 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

3 uur geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

4 uur geleden