Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filipijnen geven miljarden uit aan modernisering strijdkrachten

Filipijnen geven miljarden uit aan modernisering strijdkrachten

MANILA (ANP/RTR) - De Filipijnen willen hun strijdkrachten moderniseren met middellangeafstandsraketten en geavanceerde gevechtsvliegtuigen. Hiervoor wordt zeker 30 miljard euro uitgetrokken, te midden van oplopende spanningen in de regio.

Het Aziatische land wil over meer geavanceerde wapens beschikken, aldus Romeo Brawner, stafchef van de Filipijnse strijdkrachten. "We willen meer van de laatste wapensystemen bemachtigen, inclusief voor de middellange afstand." Hij zei dat tijdens een persconferentie met de Amerikaanse admiraal Samuel Paparo.

Paparo zei dat de Verenigde Staten en de Filipijnen zich voorbereiden op grote gezamenlijke oefeningen volgend jaar. De bondgenoten hebben veiligheidsovereenkomsten gesloten waardoor meer wordt samengewerkt tegen wat zij beschouwen als de groeiende assertiviteit van China.

Tussen de Filipijnen en China vinden regelmatig incidenten plaats op de Zuid-Chinese Zee, zowel op zee als in de lucht. China claimt bijna de hele Zuid-Chinese Zee, ondanks dat die claim is verworpen door het Permanent Hof van Arbitrage in Den Haag. De Filipijnen en ook andere landen maken aanspraak op delen van het strategisch gelegen gebied.

Meer uit Buitenland

Copernicus: zeewater warmer dan ooit voor de tijd van het jaar

BONN (ANP) - Niet alleen boven land worden temperatuurrecords verbroken. Ook het zeewater is warmer dan ooit in deze tijd van het jaar, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus. Wetenschappers van de dienst voorzien potentieel flinke gevolgen van de "ongekende opwarming", ook voor de temperaturen boven land.

1 uur geleden
Trump meldt zeker 1,2 miljard dollar inkomsten uit crypto in 2025

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiële belangen.

2 uur geleden
Duitse media: verdachte Stade had eerder dochtertje verwond

STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.

7 uur geleden
Dodental Venezuela gestegen naar 1943

CARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.

9 uur geleden
Trump: verlies rond geboorterecht jammer, Congres moet erop door

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.

10 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Franse regering om aanpak hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.

11 uur geleden
NYT: Oman presenteert plan voor servicekosten Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.

11 uur geleden