
Filialen Banco Santander langer open na protest pensionado
MADRID (ANP/DPA) - De grootste bank van Spanje, Banco Santander, heeft na een protest bekendgemaakt dat de filialen vanaf maandag drie uur per dag langer open blijven voor klanten. Het is de eerste positieve reactie in het land op het protest van een 78-jarige pensionado, Carlos San Juan, tegen internetbankieren.
De voormalige arts heeft 600.000 handtekeningen verzameld onder de slogan "Ik ben oud maar niet gek" en die dinsdag aangeboden aan de centrale bank en aan het ministerie van Financiën. Hij ijvert voor het behoud van dienstverlening van persoon tot persoon in de banken. Veel vooral oudere mensen hebben moeite met internetbankieren.
San Carlos betoogde dat de banken snel moeten ophouden met het opheffen van kantoren en het steeds verder beperken van de tijd waarin medewerkers persoonlijk klanten helpen. Hij staat volgens het dagblad El País als oudere niet alleen in Spanje. Dat berichtte dat ongeveer een derde van de bevolking zich beperkt in zijn handelen voelt door de verplichting zaken via internet te regelen.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn zeker 107 mensen om het leven gekomen bij het zinken van een boot. Het vaartuig vloog in brand op de Congorivier en kon niet meer worden gered. Volgens de regering zijn er ook nog 146 mensen vermist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat de Oost-Europese lidstaten beschermen met een nieuwe operatie. De Oostelijke Schildwacht-missie (Eastern Sentry) gaat speciale aandacht besteden aan het afslaan van drones, zeggen NAVO-chef Mark Rutte en de hoogste commandant van de alliantie. Onder meer Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken gaan bijdragen. "We verwachten spoedig ook meer van anderen."
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft ingestemd met "tastbare, tijdgebonden en onomkeerbare stappen" naar een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen. Een verklaring hierover werd met ruime meerderheid aangenomen.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Verenigde Staten hebben Polen verzekerd dat het op hun volledige steun als NAVO-bondgenoot kan rekenen, zegt de Poolse defensieminister. Hij belde met zijn Amerikaanse collega over de Russische drones die eerder deze week het Poolse luchtruim binnendrongen.
6 uur geledenOREM (ANP) - De opgepakte verdachte van de moord op Charlie Kirk heeft meerdere boodschappen achtergelaten op zijn kogelhulzen. Volgens de gouverneur van de staat Utah Spencer Cox stond er onder meer "hé fascisten, vangen!" op geschreven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat Nederland niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël ook deelneemt, is volgens de Israëlische ambassade in Den Haag "een teken van moreel falen". De ambassade beschouwt het besluit van de omroep AVROTROS als het buitensluiten van "de hele Israëlische samenleving".
7 uur geleden