Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fileschade vrachtverkeer naar 1,4 miljard euro

Fileschade vrachtverkeer naar 1,4 miljard euro

ZOETERMEER (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven leed vorig jaar in totaal 1,4 miljard euro schade doordat vrachtauto’s door files stilstonden of omreden. Dat hebben evofenedex en Transport en Logistiek Nederland (TLN) becijferd.

Volgens de organisaties gaat het om de hoogste schade ooit gemeten. Ze vragen het kabinet daarom snel de grootste knelpunten op de wegen aan te pakken. De schade treft niet alleen transportbedrijven en ondernemingen die hun eigen goederen vervoeren over de weg, maar ook de opdrachtgevers van transportbedrijven.

"Deze cijfers doen bij mij de alarmbellen rinkelen en ik neem aan ook bij het kabinet", zegt TLN-voorzitter Elisabeth Post. "Want terwijl wij nu de schade opnemen van vorig jaar, groeien de files gestaag door. En ligt een deel van de verbetering van ons wegennet stil door de stikstofcrisis."

Nieuwe plannen nodig

Het oppakken van projecten die nu stilliggen is volgens Post niet voldoende. "Nieuwe plannen zijn hard nodig, op de meest hardnekkige knelpunten." Niet alleen wegverbredingen kunnen helpen, maar bijvoorbeeld ook maatregelen die het openbaar vervoer verbeteren zodat mensen de trein nemen in plaats van de auto.

Het totale schadebedrag komt bijna 6 procent hoger uit dan in 2017. Op de ranglijst met meest kostbare files staat de A4 tussen de knooppunten Burgerveen en de N14 voor het derde achtereenvolgende jaar op één, met een totale schade van 26,1 miljoen euro. Op nummer twee staat de A15 tussen knooppunten Ridderkerk en Gorinchem met 17,9 miljoen euro en op nummer drie de A27 tussen de knooppunten Everdingen en Gorinchem.

Het onderzoek is uitgevoerd door onderzoeksbureau Panteia, in opdracht van evofenedex en TLN.

Meer uit Financieel

Winst Samsung flink lager door zwakke vraag AI-chips

SEOUL (ANP/AFP) - De winst van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is in het afgelopen kwartaal flink gedaald. Dit komt mede door een zwakkere vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) door de Amerikaanse exportbeperkingen tegen China. Daarnaast ondervindt Samsung meer concurrentie op de AI-chipmarkt.

4 minuten geleden
Meer huishoudens met glasvezel voor vast internet dan kabel

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een glasvezelabonnement is voor het eerst groter dan het aantal huishoudens met vast internet via de kabel. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in haar recentste Telecommonitor.

14 minuten geleden
Damrak wacht op meer duidelijkheid rond heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index liet dinsdag weinig beweging zien, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van meer duidelijkheid rond de Amerikaanse importheffingen. President Donald Trump kondigde maandag importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus. Het tarief voor de Europese Unie is nog niet bekend. Trump legde de EU begin april een tarief op van 20 procent. Die heffing werd voor negentig dagen, tot 9 juli, verlaagd naar een basistarief van 10 procent.

30 minuten geleden
Banenverlies Achmea door afbouwen diensten voor pensioenfondsen

ZEIST (ANP) - Verzekeringsconcern Achmea gaat zijn pensioenuitvoeringsdiensten afbouwen, nadat zijn pensioenfondsklanten zijn overgegaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Daardoor verdwijnen straks zo'n 250 banen. Dit wordt waarschijnlijk grotendeels via natuurlijk verloop opgevangen, maar gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten.

34 minuten geleden
Beijing waarschuwt VS en landen voor deals die China schaden

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt de Amerikaanse regering om de handelsspanningen tussen de twee landen niet opnieuw aan te wakkeren door volgende maand de tarieven op Chinese goederen te herstellen. Ook dreigt Beijing met vergeldingsmaatregelen tegen landen die handelsovereenkomsten met de Verenigde Staten sluiten die China schaden.

1 uur geleden
FT: webwinkel Shein heeft beursgang in Hongkong aangevraagd

HONGKONG (ANP) - De webwinkel voor goedkope fastfashion Shein heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in Hongkong. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Het van oorsprong Chinese bedrijf heeft ook plannen voor een beursgang in Londen, maar Chinese toezichthouders hebben hiervoor nog geen goedkeuring gegeven.

1 uur geleden
Verkoop luxe, peperdure woningen in Dubai fors gestegen

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van luxe, peperdure woningen in Dubai is fors gestegen, ondanks de recente onrust in de regio door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran en de handelsoorlog van president Donald Trump. Volgens vastgoedadviseur Knight Frank steeg de verkoop van woningen boven de 10 miljoen dollar naar 2,6 miljard dollar tussen april en juni. Dit betekent een toename van 37 procent ten opzichte van het eerste kwartaal en een stijging van 63 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

1 uur geleden