Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fikse openingswinst voor beurzen in New York

Fikse openingswinst voor beurzen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met stevige winsten aan een verkorte handelsweek begonnen. Het sentiment krijgt net als in Europa vooral steun van de verdere versoepeling van de coronamaatregelen. Daarvan lijken bedrijven in de reisbranche te profiteren.

De Dow-Jonesindex stond in de eerste handelsminuten 2,3 procent hoger op 25.043 punten. De brede S&P 500 won ruim 2 procent tot 3016 punten, waarmee de graadmeter voor het eerst sinds begin maart boven de 3000-puntengrens uitkwam. De technologiebeurs Nasdaq steeg 1,6 procent tot 9474.

Luchtvaartmaatschappijen Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines en Southwest Airlines wonnen tot 11,1 procent. Berichten over versoepelingsmaatregelen in onder andere Duitsland en Spanje zorgen voor optimisme over het herstel van de toerismesector.

Expedia

Daardoor deden ook Expedia (plus 5,2 procent) en Booking Holdings (plus 9 procent), beide actief in online boekingen, het bij de opening van de beurzen goed. Cruisemaatschappijen Royal Caribbean Cruises, Carnival en Norwegian Cruise Line stonden tot 11 procent hoger.

Biotechnoloog Novavax schoot kort na de openingsbel 14,4 procent omhoog. De onderneming kondigde het begin van een klinische studie aan naar een mogelijk coronavaccin.

Meer uit Financieel

CNBC: Trump verlengt deadline Chinese heffingen met 90 dagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel besluit ondertekend waarmee de deadline voor de invoerheffingen op China met nog eens 90 dagen wordt uitgesteld, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC.

8 minuten geleden
Trump voert geen extra heffingen in op goudimport

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert geen extra heffingen in op de import van goud. "Goud krijgt geen invoerheffing!", schreef hij op sociale media, zonder verdere details te geven.

27 minuten geleden
Centric ziet af van doorstart failliet tegoedpassenbedrijf

DEN HAAG (ANP) - IT-bedrijf Centric ziet af van de overname van het failliete Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen zoals stadspassen regelde. Volgens het bedrijf zijn onder meer de financiële risico's te groot. "Om die reden ziet Centric zich genoodzaakt af te zien van de overname van het platform", aldus de onderneming.

52 minuten geleden
Europese beleggers wachten op duidelijkheid handelsdeal China-VS

AMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers hebben het maandag rustig aan gedaan in afwachting van duidelijkheid over de importheffingen tussen de Verenigde Staten en China. Dinsdag verlopen de tijdelijke afspraken in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten en er is nog niets officieel bekendgemaakt over het vervolg daarvan.

2 uur geleden
Papiermaker Crown Van Gelder krijgt geen inzage in administratie

HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse papierfabriek Crown Van Gelder krijgt van de rechter geen inzicht in de volledige administratie van voor de doorstart in 2023. Het opnieuw noodlijdende bedrijf uit Velsen-Zuid had dat in een kort geding geëist na een conflict met de curatoren, maar daar is de rechtbank in Haarlem niet in meegegaan. Volgens Crown Van Gelder was de volledige inzage met name nodig "voor het aantrekken van externe financiering, noodzakelijk voor het voortbestaan van de fabriek".

3 uur geleden
Noors staatsfonds straft Israëlische bedrijven om Gaza-conflict

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds gaat Israëlische bedrijven financieel afstraffen door honderden miljoenen aan investeringen terug te trekken en samenwerkingen stop te zetten. De reden is het Israëlisch-Palestijnse conflict, werd maandag bekend.

3 uur geleden
Brussel akkoord met overname Thuisbezorgd-moeder door Prosus

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie heeft de overname van Just Eat Takeaway door techinvesteerder Prosus voor 4,1 miljard euro goedgekeurd. De overname van de eigenaar van Thuisbezorgd.nl zou van Prosus een van de grootste maaltijdbezorggroepen ter wereld maken.

4 uur geleden