Fikse boete voor basketballer Durant wegens homofobe uitspraken
NEW YORK (ANP) - Kevin Durant, een van de sterren van de Amerikaanse basketbalclub Brooklyn Nets, heeft een boete van 50.000 dollar gekregen voor homofobe beledigingen aan het adres van acteur Michael Rapaport. Dat heeft de Amerikaanse basketbalbond NBA bekendgemaakt.
Durant liet zich in een privéconversatie op Instagram met Rapaport van zijn slechtste kant zien, waarna de acteur de uitspraken openbaar maakte. De basketballer schuwde hierbij homofobe uitspraken niet. Durant en Rapaport liggen sinds eind vorig jaar met elkaar overhoop, nadat de acteur de draak stak met een interview waarin Durant alleen met ja of nee op vragen antwoordde.
"Ik heb er spijt van dat mensen mijn taalgebruik hebben kunnen zien. Dat is echt niet wat ik wil dat de mensen van me zien of horen. Ik hoop de knop om te draaien en snel terug te keren op het veld," aldus Durant in een reactie.
Durant staat sinds medio februari aan de kant vanwege een hamstringblessure.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
11 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden