FIFA wil wel beste voetballers kiezen
ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA sluit niet uit dat dit jaar nog de prijzen worden uitgereikt aan de beste voetballers van de wereld. Hoewel het voor 21 september geplande gala in Milaan is geschrapt, is een verkiezing nog niet van de baan. "We bekijken verschillende opties, in welke vorm we iets zouden kunnen doen", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het Duitse persbureau DPA.
De FIFA houdt sinds 2016 weer een eigen verkiezing, nadat het enkele jaren samen opging met het voetbaltijdschrift France Football. Dat magazine besloot kortgeleden geen Gouden Bal uit te reiken aan de beste voetballers van Europa. Dat is voor het eerst sinds 1956.
Lionel Messi werd vorig jaar voor de zesde keer gekozen tot beste voetballer van de wereld. Hij bleef in de FIFA-verkiezing Cristiano Ronaldo en Virgil van Dijk voor.
De Europese voetbalbond UEFA is ook nog van plan de beste spelers en speelsters van afgelopen seizoen te eren, ondanks dat door de coronacrisis een aantal competities voortijdig is afgebroken. De genomineerden worden bekend gemaakt na de toernooien om de Champions Lreague en Europa League.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.
49 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bij Eredivisieclub NEC is afgelopen week voor 15.000 euro aan tenues en andere merchandise gestolen uit het Goffertstadion. Daarbij zaten veel wedstrijdshirts die eigenlijk volgende week in de verkoop zouden gaan. Door de inbraak kan dit maar in beperkte mate.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.
1 dag geleden