Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA wil op WK 2027 evenveel prijzengeld voor vrouwen als mannen

FIFA wil op WK 2027 evenveel prijzengeld voor vrouwen als mannen

KIGALI (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA wil dat het prijzengeld op het WK voor vrouwen in 2027 even hoog is als bij het WK voor de mannen een jaar daarvoor. Gianni Infantino sprak die ambitie uit op het congres in de Rwandese hoofdstad Kigali, waar hij werd herkozen als voorzitter voor de komende vier jaar. Volgens de Zwitser heeft de FIFA echter wel de steun nodig van sponsoren en media om daarvoor te zorgen.

"Publieke omroepen in grote landen bieden 100 miljoen dollar of meer om het WK voor de mannen uit te mogen zenden, maar dan slechts 1 miljoen of zelfs minder voor het WK voor vrouwen", zei Infantino, die sprak van "inferieure" biedingen. "Tegelijkertijd krijgt de FIFA van belastingbetalers het verwijt dat we niet voor gelijke beloningen zorgen. Maar als de bedrijven die het toernooi willen uitzenden ons honderd keer minder geld bieden, terwijl de kijkcijfers niet 100 procent minder zijn maar slechts 20 of 25 procent, hoe kunnen we dan daarvoor zorgen? We vechten voor en met de vrouwen."

Op dit moment bestaat nog een groot verschil tussen het prijzengeld voor het mannen-WK (440 miljoen dollar vorig jaar in Qatar) en het WK voor de vrouwen. Bij het vorige vrouwen-WK, in 2019 in Frankrijk, was 30 miljoen dollar beschikbaar. Infantino zei in de speech waarmee hij het congres afsloot dat 150 miljoen dollar is vrijgemaakt voor het WK van komende zomer in Australië en Nieuw-Zeeland. Daar doen 32 landen aan mee, acht meer dan vier jaar geleden.

Ambitie

Nederland heeft zich samen met Duitsland en België kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK voor de voetbalsters in 2027. Een jaar eerder huisvesten de Verenigde Staten, Canada en Mexico het grootste mannen-WK ooit met 48 deelnemers en 104 wedstrijden. Het ligt dan ook voor de hand dat de FIFA het prijzengeld voor die WK's na rato gelijk wil trekken, dus afhankelijk van het aantal deelnemende landen.

"Als vader van vier prachtige dochters weet ik heel goed hoeveel aandacht we in ons leven moeten geven aan vrouwen", aldus Infantino. "Bij de FIFA is dat niet anders. We willen naar gelijke betalingen toe. De eerste twee stappen hebben we gezet: gelijke faciliteiten voor mannen en vrouwen op de WK's en een significante toename van het prijzengeld. Op het komende WK voor vrouwen hebben we tien keer meer prijzengeld dan in 2015, voordat ik voorzitter werd. Nu komt stap drie, de moeilijkste en meest gecompliceerde. Onze ambitie is om op het WK 2026 en het WK 2027 gelijke betalingen te hebben. De FIFA werkt daar aan: niet met woorden, maar met daden. Helaas geldt dat niet voor iedereen in deze industrie. Sponsoren en uitzendpartijen moeten hetzelfde gaan doen."

Meer uit Voetbal

Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

17 minuten geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

39 minuten geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

47 minuten geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

51 minuten geleden
Manchester City verslaat Southampton en is finalist FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.

53 minuten geleden
Malen leidt AS Roma naar zege op Bologna

BOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.

54 minuten geleden
Ajax begint met Regeer aan uitduel met NAC Breda

BREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.

55 minuten geleden