Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA wil op WK 2027 evenveel prijzengeld voor vrouwen als mannen

FIFA wil op WK 2027 evenveel prijzengeld voor vrouwen als mannen

KIGALI (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA wil dat het prijzengeld op het WK voor vrouwen in 2027 even hoog is als bij het WK voor de mannen een jaar daarvoor. Gianni Infantino sprak die ambitie uit op het congres in de Rwandese hoofdstad Kigali, waar hij werd herkozen als voorzitter voor de komende vier jaar. Volgens de Zwitser heeft de FIFA echter wel de steun nodig van sponsoren en media om daarvoor te zorgen.

"Publieke omroepen in grote landen bieden 100 miljoen dollar of meer om het WK voor de mannen uit te mogen zenden, maar dan slechts 1 miljoen of zelfs minder voor het WK voor vrouwen", zei Infantino, die sprak van "inferieure" biedingen. "Tegelijkertijd krijgt de FIFA van belastingbetalers het verwijt dat we niet voor gelijke beloningen zorgen. Maar als de bedrijven die het toernooi willen uitzenden ons honderd keer minder geld bieden, terwijl de kijkcijfers niet 100 procent minder zijn maar slechts 20 of 25 procent, hoe kunnen we dan daarvoor zorgen? We vechten voor en met de vrouwen."

Op dit moment bestaat nog een groot verschil tussen het prijzengeld voor het mannen-WK (440 miljoen dollar vorig jaar in Qatar) en het WK voor de vrouwen. Bij het vorige vrouwen-WK, in 2019 in Frankrijk, was 30 miljoen dollar beschikbaar. Infantino zei in de speech waarmee hij het congres afsloot dat 150 miljoen dollar is vrijgemaakt voor het WK van komende zomer in Australië en Nieuw-Zeeland. Daar doen 32 landen aan mee, acht meer dan vier jaar geleden.

Ambitie

Nederland heeft zich samen met Duitsland en België kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK voor de voetbalsters in 2027. Een jaar eerder huisvesten de Verenigde Staten, Canada en Mexico het grootste mannen-WK ooit met 48 deelnemers en 104 wedstrijden. Het ligt dan ook voor de hand dat de FIFA het prijzengeld voor die WK's na rato gelijk wil trekken, dus afhankelijk van het aantal deelnemende landen.

"Als vader van vier prachtige dochters weet ik heel goed hoeveel aandacht we in ons leven moeten geven aan vrouwen", aldus Infantino. "Bij de FIFA is dat niet anders. We willen naar gelijke betalingen toe. De eerste twee stappen hebben we gezet: gelijke faciliteiten voor mannen en vrouwen op de WK's en een significante toename van het prijzengeld. Op het komende WK voor vrouwen hebben we tien keer meer prijzengeld dan in 2015, voordat ik voorzitter werd. Nu komt stap drie, de moeilijkste en meest gecompliceerde. Onze ambitie is om op het WK 2026 en het WK 2027 gelijke betalingen te hebben. De FIFA werkt daar aan: niet met woorden, maar met daden. Helaas geldt dat niet voor iedereen in deze industrie. Sponsoren en uitzendpartijen moeten hetzelfde gaan doen."

Meer uit Voetbal

Feyenoord gaat voor Sterling en groepsproces naar buitenland

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor komende week een kort trainingskamp in het buitenland belegd. Trainer Robin van Persie wil aanwinst Raheem Sterling met zijn selectie laten trainen en leuke dingen met zijn spelers doen.

1 uur geleden
Van Persie: we zijn geblesseerde Targhalline wel even kwijt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat hij voorlopig geen beroep kan doen op Oussama Targhalline. "We laten nog allerlei testen uitvoeren", zei hij na een nipte zege op Go Ahead Eagles. "Maar dit ziet er niet goed uit. We zijn hem wel even kwijt."

1 uur geleden
Feyenoord boekt moeizame zege op tiental van Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.

2 uur geleden
Portugees Pereira vierde trainer van het seizoen bij Nottingham

NOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.

3 uur geleden
Doelman Benda vervangt Wellenreuther bij Feyenoord tegen Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.

5 uur geleden
Makkelie en Gözübüyük fluiten Champions League-duels

ZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.

5 uur geleden
Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

17 uur geleden