Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA wil op WK 2027 evenveel prijzengeld voor vrouwen als mannen

FIFA wil op WK 2027 evenveel prijzengeld voor vrouwen als mannen

KIGALI (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA wil dat het prijzengeld op het WK voor vrouwen in 2027 even hoog is als bij het WK voor de mannen een jaar daarvoor. Gianni Infantino sprak die ambitie uit op het congres in de Rwandese hoofdstad Kigali, waar hij werd herkozen als voorzitter voor de komende vier jaar. Volgens de Zwitser heeft de FIFA echter wel de steun nodig van sponsoren en media om daarvoor te zorgen.

"Publieke omroepen in grote landen bieden 100 miljoen dollar of meer om het WK voor de mannen uit te mogen zenden, maar dan slechts 1 miljoen of zelfs minder voor het WK voor vrouwen", zei Infantino, die sprak van "inferieure" biedingen. "Tegelijkertijd krijgt de FIFA van belastingbetalers het verwijt dat we niet voor gelijke beloningen zorgen. Maar als de bedrijven die het toernooi willen uitzenden ons honderd keer minder geld bieden, terwijl de kijkcijfers niet 100 procent minder zijn maar slechts 20 of 25 procent, hoe kunnen we dan daarvoor zorgen? We vechten voor en met de vrouwen."

Op dit moment bestaat nog een groot verschil tussen het prijzengeld voor het mannen-WK (440 miljoen dollar vorig jaar in Qatar) en het WK voor de vrouwen. Bij het vorige vrouwen-WK, in 2019 in Frankrijk, was 30 miljoen dollar beschikbaar. Infantino zei in de speech waarmee hij het congres afsloot dat 150 miljoen dollar is vrijgemaakt voor het WK van komende zomer in Australië en Nieuw-Zeeland. Daar doen 32 landen aan mee, acht meer dan vier jaar geleden.

Ambitie

Nederland heeft zich samen met Duitsland en België kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK voor de voetbalsters in 2027. Een jaar eerder huisvesten de Verenigde Staten, Canada en Mexico het grootste mannen-WK ooit met 48 deelnemers en 104 wedstrijden. Het ligt dan ook voor de hand dat de FIFA het prijzengeld voor die WK's na rato gelijk wil trekken, dus afhankelijk van het aantal deelnemende landen.

"Als vader van vier prachtige dochters weet ik heel goed hoeveel aandacht we in ons leven moeten geven aan vrouwen", aldus Infantino. "Bij de FIFA is dat niet anders. We willen naar gelijke betalingen toe. De eerste twee stappen hebben we gezet: gelijke faciliteiten voor mannen en vrouwen op de WK's en een significante toename van het prijzengeld. Op het komende WK voor vrouwen hebben we tien keer meer prijzengeld dan in 2015, voordat ik voorzitter werd. Nu komt stap drie, de moeilijkste en meest gecompliceerde. Onze ambitie is om op het WK 2026 en het WK 2027 gelijke betalingen te hebben. De FIFA werkt daar aan: niet met woorden, maar met daden. Helaas geldt dat niet voor iedereen in deze industrie. Sponsoren en uitzendpartijen moeten hetzelfde gaan doen."

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

59 minuten geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

6 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

15 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

18 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

18 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

19 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

20 uur geleden