FIFA wil dat clubs per seizoen maximaal zes spelers mogen huren
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA wil nieuwe regels invoeren voor het huren en verhuren van spelers. Het plan is dat clubs vanaf medio 2024 nog maar zes spelers in een seizoen mogen huren en er zes kunnen verhuren. Ook moet vanaf komende zomer een maximale huurperiode van een jaar gaan gelden. Zo wil de bond jonge spelers beschermen en tegengaan dat clubs massaal voetballers inkopen. Het bestuur van de FIFA moet de plannen tijdens de volgende vergadering nog officieel goedkeuren.
Nationale bonden krijgen vervolgens nog drie jaar de tijd om de regels in te voeren, aldus de FIFA. Volgend seizoen kunnen clubs dan maximaal acht spelers zowel huren als verhuren en het jaar erna zeven. Met de nieuwe regels wil de bond ook dat competities wat gelijkwaardiger worden. Spelers onder de 21 jaar en die uit de eigen jeugdopleiding worden uitgezonderd van het maximumaantal te verhuren spelers.
Met name in Engeland gebeurt het vaak dat clubs veel spelers onder contract hebben en er daar ook een aantal van verhuren. Zo heeft Chelsea de afgelopen tien seizoenen ongeveer dertig spelers bij Vitesse gestald.
Ook voor dit soort samenwerkingsverbanden moeten nieuwe regels gaan gelden. Een club mag als het aan de FIFA-plannen ligt straks nog maar drie voetballers per seizoen van dezelfde club huren.
Meer uit Voetbal
SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
3 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
3 uur geleden