FIFA wil dat clubs per seizoen maximaal zes spelers mogen huren
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA wil nieuwe regels invoeren voor het huren en verhuren van spelers. Het plan is dat clubs vanaf medio 2024 nog maar zes spelers in een seizoen mogen huren en er zes kunnen verhuren. Ook moet vanaf komende zomer een maximale huurperiode van een jaar gaan gelden. Zo wil de bond jonge spelers beschermen en tegengaan dat clubs massaal voetballers inkopen. Het bestuur van de FIFA moet de plannen tijdens de volgende vergadering nog officieel goedkeuren.
Nationale bonden krijgen vervolgens nog drie jaar de tijd om de regels in te voeren, aldus de FIFA. Volgend seizoen kunnen clubs dan maximaal acht spelers zowel huren als verhuren en het jaar erna zeven. Met de nieuwe regels wil de bond ook dat competities wat gelijkwaardiger worden. Spelers onder de 21 jaar en die uit de eigen jeugdopleiding worden uitgezonderd van het maximumaantal te verhuren spelers.
Met name in Engeland gebeurt het vaak dat clubs veel spelers onder contract hebben en er daar ook een aantal van verhuren. Zo heeft Chelsea de afgelopen tien seizoenen ongeveer dertig spelers bij Vitesse gestald.
Ook voor dit soort samenwerkingsverbanden moeten nieuwe regels gaan gelden. Een club mag als het aan de FIFA-plannen ligt straks nog maar drie voetballers per seizoen van dezelfde club huren.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
7 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
16 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
16 uur geleden