FIFA wil dat clubs per seizoen maximaal zes spelers mogen huren
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA wil nieuwe regels invoeren voor het huren en verhuren van spelers. Het plan is dat clubs vanaf medio 2024 nog maar zes spelers in een seizoen mogen huren en er zes kunnen verhuren. Ook moet vanaf komende zomer een maximale huurperiode van een jaar gaan gelden. Zo wil de bond jonge spelers beschermen en tegengaan dat clubs massaal voetballers inkopen. Het bestuur van de FIFA moet de plannen tijdens de volgende vergadering nog officieel goedkeuren.
Nationale bonden krijgen vervolgens nog drie jaar de tijd om de regels in te voeren, aldus de FIFA. Volgend seizoen kunnen clubs dan maximaal acht spelers zowel huren als verhuren en het jaar erna zeven. Met de nieuwe regels wil de bond ook dat competities wat gelijkwaardiger worden. Spelers onder de 21 jaar en die uit de eigen jeugdopleiding worden uitgezonderd van het maximumaantal te verhuren spelers.
Met name in Engeland gebeurt het vaak dat clubs veel spelers onder contract hebben en er daar ook een aantal van verhuren. Zo heeft Chelsea de afgelopen tien seizoenen ongeveer dertig spelers bij Vitesse gestald.
Ook voor dit soort samenwerkingsverbanden moeten nieuwe regels gaan gelden. Een club mag als het aan de FIFA-plannen ligt straks nog maar drie voetballers per seizoen van dezelfde club huren.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
3 uur geleden