FIFA wil Afrika Cup een keer in vier jaar houden
SALÉ (ANP) - Als het aan voorzitter Gianni Infantino van de FIFA ligt, dan wordt de Afrika Cup in de toekomst niet om de twee maar vier jaar gehouden. Dat vertelde de preses van de wereldvoetbalbond zaterdag tijdens een bijeenkomst in het Marokkaanse Salé.
Volgens de Zwitser wint de Afrika Cup aan aantrekkingskracht als het toernooi net als het EK of WK om de vier jaar plaatsvindt. De Europese clubs zullen het plan van Infantino ongetwijfeld ondersteunen. Zij willen hun Afrikaanse sterspelers graag minder vaak afstaan.
Infantino heeft de indruk dat het voetbal in Afrika achteruitgaat. "Tijdens het laatste WK overleefde geen Afrikaanse landenploeg de groepsfase. De FIFA moet hulp bieden op het gebied van scheidsrechters, wedstrijden en infrastructuur."
De volgende editie van de Afrika Cup staat voor volgend jaar januari in Kameroen op het programma.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
4 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden