FIFA vraagt in campagne aandacht voor psychische problemen
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA vraagt in een nieuwe campagne aandacht voor psychische aandoeningen en moedigt de mensen die daaronder lijden aan om hulp te zoeken. "Als ze het gesprek willen aangaan, kan dat wellicht levens redden", liet preses Gianni Infantino weten.
Teresa Enke, de weduwe van de voormalige Duitse international Robert Enke, is betrokken bij het project. Infantino bedankte haar tijdens de presentatie uitvoerig voor haar medewerking. Robert Enke pleegde in 2009 zelfmoord vanwege depressies. De naar hem genoemde stichting financiert onder meer het onderzoek naar mentale problemen en de behandeling daarvan.
Ook actieve voetballers en oud-spelers ondersteunen de campagne, getiteld #ReachOut. Één van de ambassadeurs is de Braziliaanse oud-international Cafu. De Wereldgezondheidsorganisatie WHO is eveneens betrokken bij het initiatief. WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus juicht de FIFA-actie toe en roept op om juist tijdens de coronapandemie nog meer aandacht te besteden aan de geestelijke gezondheid.
Mentale problemen bij sporters worden dit jaar meer dan eens door atleten zelf in het openbaar aan de orde gesteld. Tennisster Naomi Osaka maakte tijdens Roland Garros bekend dat ze last had van perioden van depressies. Turnster Simone Biles onthulde haar psychische problemen tijdens de Olympische Spelen in Tokio. Ook wielrenner Tom Dumoulin sprak over zijn mentale terugval.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
18 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
43 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden