Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA vraagt in campagne aandacht voor psychische problemen

FIFA vraagt in campagne aandacht voor psychische problemen

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA vraagt in een nieuwe campagne aandacht voor psychische aandoeningen en moedigt de mensen die daaronder lijden aan om hulp te zoeken. "Als ze het gesprek willen aangaan, kan dat wellicht levens redden", liet preses Gianni Infantino weten.

Teresa Enke, de weduwe van de voormalige Duitse international Robert Enke, is betrokken bij het project. Infantino bedankte haar tijdens de presentatie uitvoerig voor haar medewerking. Robert Enke pleegde in 2009 zelfmoord vanwege depressies. De naar hem genoemde stichting financiert onder meer het onderzoek naar mentale problemen en de behandeling daarvan.

Ook actieve voetballers en oud-spelers ondersteunen de campagne, getiteld #ReachOut. Één van de ambassadeurs is de Braziliaanse oud-international Cafu. De Wereldgezondheidsorganisatie WHO is eveneens betrokken bij het initiatief. WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus juicht de FIFA-actie toe en roept op om juist tijdens de coronapandemie nog meer aandacht te besteden aan de geestelijke gezondheid.

Mentale problemen bij sporters worden dit jaar meer dan eens door atleten zelf in het openbaar aan de orde gesteld. Tennisster Naomi Osaka maakte tijdens Roland Garros bekend dat ze last had van perioden van depressies. Turnster Simone Biles onthulde haar psychische problemen tijdens de Olympische Spelen in Tokio. Ook wielrenner Tom Dumoulin sprak over zijn mentale terugval.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

1 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

1 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

3 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

4 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

8 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

8 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

9 uur geleden