FIFA-voorzitter Infantino: arbiter op het veld moet de baas zijn
ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA heeft nog maar eens benadrukt dat de dienstdoende scheidsrechter op het veld altijd het laatste woord moet hebben bij arbitrale beslissingen. Volgens de topman is dat nog niet het geval in alle landen die gebruik maken van de videoscheids (VAR). Hij doelde daarmee bijvoorbeeld op de Premier League, die dit seizoen voor de eerste keer met de VAR (Video Assistant Referee) werkt. Dat gaat in Engeland met veel discussie en kritiek gepaard.
"De VAR is er om de scheidsrechter te ondersteunen", betoogde Infantino. "De VAR is niet iemand die namens de veldarbiter de beslissingen neemt. In bijna alle delen van de wereld gaat het inmiddels goed, maar nog niet overal."
In de Premier League is de veldscheidsrechters opgedragen dat ze de tv-monitor zelf spaarzaam gebruiken. Ze moeten vooral vertrouwen op wat de VAR hun influistert. Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur sprak onlangs veelbetekenend van een VR in plaats een VAR, omdat volgens hem de veldarbiter de grote beslissingen niet meer neemt.
Vertrouwen
Infantino heeft er niettemin alle vertrouwen in dat de VAR uiteindelijk in Engeland ook uitgroeit tot een geaccepteerd en gewaardeerd fenomeen. "Het systeem is overal succesvol, dus ik zou niet weten waarom het in de Premier League dan niet zou lukken. In Italië was er in het begin ook de nodige commotie. We moeten daarom wat mij betreft niet al te dramatisch doen over de huidige kritiek in Engeland."
De FIFA-preses vindt het feitelijk normaal dat de VAR bij de introductie in een nationale topcompetitie enige consternatie veroorzaakt. "Het is toch iets waarop het voetbal circa 150 jaar heeft gewacht. We kunnen dan niet meteen verwachten dat het allemaal perfect verloopt. Maar het gaat absoluut de goede kant op. De scheidsrechters zijn er echt mee geholpen, als de VAR tenminste op de juiste wijze wordt ingezet."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
8 uur geleden