FIFA-voorzitter Infantino: arbiter op het veld moet de baas zijn
ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA heeft nog maar eens benadrukt dat de dienstdoende scheidsrechter op het veld altijd het laatste woord moet hebben bij arbitrale beslissingen. Volgens de topman is dat nog niet het geval in alle landen die gebruik maken van de videoscheids (VAR). Hij doelde daarmee bijvoorbeeld op de Premier League, die dit seizoen voor de eerste keer met de VAR (Video Assistant Referee) werkt. Dat gaat in Engeland met veel discussie en kritiek gepaard.
"De VAR is er om de scheidsrechter te ondersteunen", betoogde Infantino. "De VAR is niet iemand die namens de veldarbiter de beslissingen neemt. In bijna alle delen van de wereld gaat het inmiddels goed, maar nog niet overal."
In de Premier League is de veldscheidsrechters opgedragen dat ze de tv-monitor zelf spaarzaam gebruiken. Ze moeten vooral vertrouwen op wat de VAR hun influistert. Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur sprak onlangs veelbetekenend van een VR in plaats een VAR, omdat volgens hem de veldarbiter de grote beslissingen niet meer neemt.
Vertrouwen
Infantino heeft er niettemin alle vertrouwen in dat de VAR uiteindelijk in Engeland ook uitgroeit tot een geaccepteerd en gewaardeerd fenomeen. "Het systeem is overal succesvol, dus ik zou niet weten waarom het in de Premier League dan niet zou lukken. In Italië was er in het begin ook de nodige commotie. We moeten daarom wat mij betreft niet al te dramatisch doen over de huidige kritiek in Engeland."
De FIFA-preses vindt het feitelijk normaal dat de VAR bij de introductie in een nationale topcompetitie enige consternatie veroorzaakt. "Het is toch iets waarop het voetbal circa 150 jaar heeft gewacht. We kunnen dan niet meteen verwachten dat het allemaal perfect verloopt. Maar het gaat absoluut de goede kant op. De scheidsrechters zijn er echt mee geholpen, als de VAR tenminste op de juiste wijze wordt ingezet."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
8 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
10 uur geleden