Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA-voorzitter Infantino: arbiter op het veld moet de baas zijn

FIFA-voorzitter Infantino: arbiter op het veld moet de baas zijn

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA heeft nog maar eens benadrukt dat de dienstdoende scheidsrechter op het veld altijd het laatste woord moet hebben bij arbitrale beslissingen. Volgens de topman is dat nog niet het geval in alle landen die gebruik maken van de videoscheids (VAR). Hij doelde daarmee bijvoorbeeld op de Premier League, die dit seizoen voor de eerste keer met de VAR (Video Assistant Referee) werkt. Dat gaat in Engeland met veel discussie en kritiek gepaard.

"De VAR is er om de scheidsrechter te ondersteunen", betoogde Infantino. "De VAR is niet iemand die namens de veldarbiter de beslissingen neemt. In bijna alle delen van de wereld gaat het inmiddels goed, maar nog niet overal."

In de Premier League is de veldscheidsrechters opgedragen dat ze de tv-monitor zelf spaarzaam gebruiken. Ze moeten vooral vertrouwen op wat de VAR hun influistert. Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur sprak onlangs veelbetekenend van een VR in plaats een VAR, omdat volgens hem de veldarbiter de grote beslissingen niet meer neemt.

Vertrouwen

Infantino heeft er niettemin alle vertrouwen in dat de VAR uiteindelijk in Engeland ook uitgroeit tot een geaccepteerd en gewaardeerd fenomeen. "Het systeem is overal succesvol, dus ik zou niet weten waarom het in de Premier League dan niet zou lukken. In Italië was er in het begin ook de nodige commotie. We moeten daarom wat mij betreft niet al te dramatisch doen over de huidige kritiek in Engeland."

De FIFA-preses vindt het feitelijk normaal dat de VAR bij de introductie in een nationale topcompetitie enige consternatie veroorzaakt. "Het is toch iets waarop het voetbal circa 150 jaar heeft gewacht. We kunnen dan niet meteen verwachten dat het allemaal perfect verloopt. Maar het gaat absoluut de goede kant op. De scheidsrechters zijn er echt mee geholpen, als de VAR tenminste op de juiste wijze wordt ingezet."

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

6 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

14 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

14 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

15 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

15 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

15 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

17 uur geleden