FIFA vindt alsnog streamingsplatform voor bekritiseerd WK clubs
MIAMI (ANP/RTR/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een dag voor de loting van het WK voor clubs in Miami het Britse bedrijf DAZN gepresenteerd als officiële zendgemachtigde. Het streamingsplatform zal alle 63 wedstrijden van het toernooi gratis uitzenden, meldt de FIFA. Het WK voor clubs telt voor het eerst 32 deelnemers en wordt volgende zomer (15 juni - 13 juli) in de Verenigde Staten gehouden.
FIFA onderhandelde lang met Apple TV over de uitzendrechten, maar die deal liep stuk. In juli zag de bond zich genoodzaakt een aanbesteding te doen voor de mediarechten. In oktober riep voorzitter Javier Tebas van de Spaanse LaLiga FIFA-baas Gianni Infantino op het hele toernooi te schrappen. "U heeft de uitzendrechten niet verkocht, geen sponsordeals gesloten, dus schrap dit WK voor clubs. De spelers hebben het niet nodig."
Tebas verwoordde de aversie tegen het toernooi van met name Europese competities, die vinden dat de speelkalender overvol raakt. Spelersvakbond FIFPro diende in oktober samen met de overkoepelende European Leagues en de Spaanse LaLiga een klacht in bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt. Toonaangevende spelers, onder wie Gouden Bal-winnaar Rodri en Virgil van Dijk, waarschuwden voor overbelasting en blessures door de vele wedstrijden.
De FIFA presenteerde verheugd DAZN als de partij die de exclusieve mediarechten heeft verworven. "Een baanbrekende deal", noemde de bond de overeenkomst, waar volgens naar verluidt 1 miljard dollar mee gemoeid is.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
12 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden