Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA vertrouwt op plannen Saudi-Arabië voor WK voetbal 2034

FIFA vertrouwt op plannen Saudi-Arabië voor WK voetbal 2034

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het zogenoemde bid van Saudi-Arabië voor de organisatie van het WK voetbal van 2034 een hoger cijfer gegeven dan het voorstel waarmee de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van 2026 toegekend kregen. In het evaluatierapport komt Saudi-Arabië tot een gemiddelde score van 4,2 op 5, terwijl het land onder meer een aantal stadions nog moet bouwen.

De meeste stadions - inclusief het King Salmon International-stadion in Riyad dat plaats gaat bieden aan ruim 92.000 toeschouwers - zullen pas medio 2032 worden opgeleverd. Bij het bid van de VS, Canada en Mexico was sprake van 23 reeds bestaande accommodaties, maar de evaluatiecommissie beoordeelde het geheel aan plannen destijds met een 4,0.

De FIFA maakte de evaluaties bekend van de zogenoemde bidbooks voor de WK's van 2030 (Spanje, Portugal, Marokko met een uitstapje naar Zuid-Amerika, eveneens beoordeeld met een 4,2) en 2034. Beide organisaties krijgen op 10 december officieel te horen dat ze het WK mogen organiseren. Tegenkandidaten ontbreken.

Hervormingen

"Het bid van Saudi-Arabië bevat enkele ambitieuze stadionprojecten op unieke locaties", schrijft de evaluatiecommissie.

Amnesty International en de Sport & Rights Alliance (SRA) zeiden eerder deze maand dat de FIFA het proces om Saudi-Arabië te kiezen als gastland voor het toernooi van 2034 moet stopzetten, tenzij er voor de stemming belangrijke hervormingen op het gebied van mensenrechten worden aangekondigd. In het biedingsrapport van de FIFA staat dat Saudi-Arabië toezeggingen heeft gedaan om "internationaal erkende mensenrechten te respecteren, te beschermen en na te leven". Het gaat dan om "veiligheid en beveiliging, arbeidsrechten van arbeidsmigranten, rechten van kinderen, gendergelijkheid en non-discriminatie, net als vrijheid van meningsuiting."

Vanwege het klimaat zou het WK, net als in 2022 in Qatar, in november en december kunnen worden gehouden.

Meer uit Voetbal

Geen Feyenoord-supporters bij NEC bij uitblijven aanhoudingen

NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.

2 uur geleden
Arsenal-verdediger Timber gekozen in Elftal van het Jaar

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno ‌Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.

4 uur geleden
NEC kansloos in play-offs Champions League na snelle rode kaart

BODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.

4 uur geleden
PSV verkoopt aanvaller Driouech na twee jaar aan Celta de Vigo

EINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.

6 uur geleden
Xavi beseft dat hij een buitenlandse bondscoach bij Oranje is

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.

8 uur geleden
Xavi vindt Frenkie 'fundamenteel' voor zijn voetbalfilosofie

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.

9 uur geleden
Xavi wil bij Oranje met maximaal vier verdedigers spelen

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.

9 uur geleden