FIFA vertrouwt op plannen Saudi-Arabië voor WK voetbal 2034
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het zogenoemde bid van Saudi-Arabië voor de organisatie van het WK voetbal van 2034 een hoger cijfer gegeven dan het voorstel waarmee de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van 2026 toegekend kregen. In het evaluatierapport komt Saudi-Arabië tot een gemiddelde score van 4,2 op 5, terwijl het land onder meer een aantal stadions nog moet bouwen.
De meeste stadions - inclusief het King Salmon International-stadion in Riyad dat plaats gaat bieden aan ruim 92.000 toeschouwers - zullen pas medio 2032 worden opgeleverd. Bij het bid van de VS, Canada en Mexico was sprake van 23 reeds bestaande accommodaties, maar de evaluatiecommissie beoordeelde het geheel aan plannen destijds met een 4,0.
De FIFA maakte de evaluaties bekend van de zogenoemde bidbooks voor de WK's van 2030 (Spanje, Portugal, Marokko met een uitstapje naar Zuid-Amerika, eveneens beoordeeld met een 4,2) en 2034. Beide organisaties krijgen op 10 december officieel te horen dat ze het WK mogen organiseren. Tegenkandidaten ontbreken.
Hervormingen
"Het bid van Saudi-Arabië bevat enkele ambitieuze stadionprojecten op unieke locaties", schrijft de evaluatiecommissie.
Amnesty International en de Sport & Rights Alliance (SRA) zeiden eerder deze maand dat de FIFA het proces om Saudi-Arabië te kiezen als gastland voor het toernooi van 2034 moet stopzetten, tenzij er voor de stemming belangrijke hervormingen op het gebied van mensenrechten worden aangekondigd. In het biedingsrapport van de FIFA staat dat Saudi-Arabië toezeggingen heeft gedaan om "internationaal erkende mensenrechten te respecteren, te beschermen en na te leven". Het gaat dan om "veiligheid en beveiliging, arbeidsrechten van arbeidsmigranten, rechten van kinderen, gendergelijkheid en non-discriminatie, net als vrijheid van meningsuiting."
Vanwege het klimaat zou het WK, net als in 2022 in Qatar, in november en december kunnen worden gehouden.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
21 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
17 uur geleden