FIFA verplaatst play-offduel WK voetballers Oekraïne naar juni
ZÜRICH (ANP) - De play-offwedstrijd tussen Schotland en Oekraïne voor deelname aan het WK wordt verplaatst van maart naar juni. Wereldvoetbalbond FIFA besloot dat vanwege de oorlog in Oekraïne.
Schotland en Oekraïne treffen elkaar in de halve finale. De andere halve finale aan die kant van het schema (pad A) gaat tussen Wales en Oostenrijk. Dat duel is wel gewoon in maart. De finale tussen de winnaar van Schotland en Oekraïne en de winnaar van Wales en Oostenrijk is ook in juni.
Polen zou het in de halve finale (pad B) opnemen tegen Rusland. Omdat de Russen door de FIFA zijn uitgesloten van verdere deelname, staat Polen nu automatisch in de eindstrijd. Daarin nemen ze het op tegen Zweden of Tsjechië.
De twee halve finales in pad C gaan tussen Italië en Noord-Macedonië en tussen Portugal en Turkije. De drie winnaars van de drie kwalificatieroutes kwalificeren zich voor het WK, dat halverwege november in Qatar begint.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
9 uur geleden