FIFA verplaatst interlands Israël naar november
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vier wedstrijden van Israël verplaatst naar data in november. Het gaat om twee wedstrijden van de voetballers in de kwalificatie voor het EK van 2024 en twee wedstrijden van de voetbalsters in de Nations League. De Europese voetbalbond UEFA had de wedstrijden eerder uitgesteld vanwege het conflict tussen Israël en Hamas.
De wedstrijden Kosovo-Israël en Israël-Zwitserland in groep I van de EK-kwalificatie staan nu gepland voor respectievelijk 12 en 15 november. De uit- en thuiswedstrijden van de voetbalsters tegen Kazachstan in de Nations League worden gespeeld op 23 en 26 november.
Op verzoek van de Europese voetbalbond heeft FIFA ook een uitzondering gemaakt over het verplicht afstaan van spelers door voetbalclubs aan het nationale elftal. "Verplichte vrijgave voor de nationale ploeg heeft betrekking op één speler per club, die niet is verbonden aan een van de twee spelende landen", aldus de verklaring.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
2 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
3 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben FC Twente zondagmiddag verslagen in de topper in de Vrouwen Eredivisie. Op sportcomplex De Toekomst werd het 2-0 voor de thuisploeg. Door de overwinning heeft Ajax nu 21 punten, 1 punt minder dan FC Twente, dat nog altijd koploper is. Een belangrijke rol was weggelegd voor invaller Mirte van Koppen, die beide doelpunten maakte.
7 uur geleden