FIFA vecht vrijspraak in misbruikzaak Haïtiaans voetbal aan
ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA gaat in beroep tegen een uitspraak van sporttribunaal CAS in een zaak rond de voormalige voetbalbaas van Haïti, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan seksueel misbruik. De ethische commissie van de FIFA legde Yves Jean-Bart eind 2020 een levenslange schorsing op. Het CAS kwam echter tot een ander oordeel en vernietigde het vonnis van de mondiale voetbalbond.
De FIFA stapt nu naar het Zwitserse hooggerechtshof, met het verzoek om het CAS op te dragen opnieuw naar de zaak te kijken. Volgens de voetbalbond bevat de 66 pagina's tellende uitspraak van het in Lausanne gevestigde sporttribunaal "zeer ernstige procedurele en inhoudelijke tekortkomingen" en heeft het CAS verzuimd om bewijsmateriaal te bestuderen. "De FIFA blijft zich inzetten voor de bescherming van slachtoffers van seksueel misbruik en wangedrag in het voetbal. We blijven een zerotolerancebeleid hanteren voor dergelijke handelingen."
Volgens de FIFA heeft Jean-Bart als voorzitter van de Haïtiaanse voetbalbond zijn positie misbruikt. Hij zou tussen 2014 en 2019 op het nationale trainingscomplex vrouwelijke speelsters, onder wie minderjarigen, seksueel lastig gevallen en misbruikt hebben. Zelf ontkent hij. De Britse krant The Guardian onthulde de zaak in 2020.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
35 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
54 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
55 minuten geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
56 minuten geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
4 uur geleden