FIFA vecht vrijspraak in misbruikzaak Haïtiaans voetbal aan
ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA gaat in beroep tegen een uitspraak van sporttribunaal CAS in een zaak rond de voormalige voetbalbaas van Haïti, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan seksueel misbruik. De ethische commissie van de FIFA legde Yves Jean-Bart eind 2020 een levenslange schorsing op. Het CAS kwam echter tot een ander oordeel en vernietigde het vonnis van de mondiale voetbalbond.
De FIFA stapt nu naar het Zwitserse hooggerechtshof, met het verzoek om het CAS op te dragen opnieuw naar de zaak te kijken. Volgens de voetbalbond bevat de 66 pagina's tellende uitspraak van het in Lausanne gevestigde sporttribunaal "zeer ernstige procedurele en inhoudelijke tekortkomingen" en heeft het CAS verzuimd om bewijsmateriaal te bestuderen. "De FIFA blijft zich inzetten voor de bescherming van slachtoffers van seksueel misbruik en wangedrag in het voetbal. We blijven een zerotolerancebeleid hanteren voor dergelijke handelingen."
Volgens de FIFA heeft Jean-Bart als voorzitter van de Haïtiaanse voetbalbond zijn positie misbruikt. Hij zou tussen 2014 en 2019 op het nationale trainingscomplex vrouwelijke speelsters, onder wie minderjarigen, seksueel lastig gevallen en misbruikt hebben. Zelf ontkent hij. De Britse krant The Guardian onthulde de zaak in 2020.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
58 minuten geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
5 uur geleden