FIFA: tweejaarlijks WK levert miljarden extra inkomsten op
ZÜRICH (ANP) - Als het wereldkampioenschap voetbal voortaan niet om de vier jaar maar om de twee jaar wordt gehouden, levert dat de FIFA 4,4 miljard dollar (3,89 miljard euro) extra inkomsten op. De wereldvoetbalbond liet dat maandag weten aan het begin van de top waar over het voorstel voor een tweejaarlijks WK wordt gesproken.
De financiële gegevens maken deel uit van een algehele haalbaarheidsstudie die de FIFA presenteerde. "Onafhankelijke experts hebben ons laten zien dat een overstap naar een tweejaarlijks WK een gecombineerde extra omzet van 4,4 miljard dollar zou opleveren in de eerste cyclus van vier jaar. Dit bedrag wordt verdeeld over de 211 bij ons aangesloten nationale bonden", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is onze bedoeling om te helpen 'de kloof te overbruggen' tussen de landen om zoveel mogelijk van hen een meer realistische kans te geven om op het WK te spelen."
De positieve rapporten van de FIFA over de financiën staan in schril contrast met de analyse van critici van de voorstellen. Vooral vanuit Europa is veel weerstand. UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin ziet vanwege de drukke speelschema's niets in het plan. Datzelfde geldt voor de nationale bonden van de grote Europese landen en de grote Europese clubs. Ook de Zuid-Amerikaanse bond CONMEBOL wil dat het WK niet vaker dan eens in de vier jaar is.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
8 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
12 uur geleden