FIFA: tweejaarlijks WK levert miljarden extra inkomsten op
ZÜRICH (ANP) - Als het wereldkampioenschap voetbal voortaan niet om de vier jaar maar om de twee jaar wordt gehouden, levert dat de FIFA 4,4 miljard dollar (3,89 miljard euro) extra inkomsten op. De wereldvoetbalbond liet dat maandag weten aan het begin van de top waar over het voorstel voor een tweejaarlijks WK wordt gesproken.
De financiële gegevens maken deel uit van een algehele haalbaarheidsstudie die de FIFA presenteerde. "Onafhankelijke experts hebben ons laten zien dat een overstap naar een tweejaarlijks WK een gecombineerde extra omzet van 4,4 miljard dollar zou opleveren in de eerste cyclus van vier jaar. Dit bedrag wordt verdeeld over de 211 bij ons aangesloten nationale bonden", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is onze bedoeling om te helpen 'de kloof te overbruggen' tussen de landen om zoveel mogelijk van hen een meer realistische kans te geven om op het WK te spelen."
De positieve rapporten van de FIFA over de financiën staan in schril contrast met de analyse van critici van de voorstellen. Vooral vanuit Europa is veel weerstand. UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin ziet vanwege de drukke speelschema's niets in het plan. Datzelfde geldt voor de nationale bonden van de grote Europese landen en de grote Europese clubs. Ook de Zuid-Amerikaanse bond CONMEBOL wil dat het WK niet vaker dan eens in de vier jaar is.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Clement Bischoff. De 20-jarige vleugelaanvaller komt op huurbasis over van Red Bull Salzburg. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.
30 minuten geledenMARIENFELD (ANP) - Joey Veerman hoopt PSV deze zomer te verlaten. Dat zegt de middenvelder in gesprek met ESPN op een trainingskamp met de Eindhovenaren in Marienfeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel rekent op een sterk FK Vojvodina donderdag in de tweede voorronde van de Conference League. "Het is een moeilijke tegenstander, maar dat is nou eenmaal de loting geweest. We moeten de strijd aangaan en vechten voor een plek in de volgende ronde", zei de van Girona overgekomen coach in een interview op de website van de Amsterdammers.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Zomeraankoop Wout Weghorst staat donderdag in de basis bij FC Twente voor het thuisduel in de tweede voorronde van de Europa League met Ferencváros. Dat zei trainer John van den Brom een dag voor de wedstrijd in Enschede. Ook de van Feyenoord overgekomen Ramiz Zerrouki staat aan de aftrap.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft middenvelder Phil Foden langer aan zich gebonden. De 26-jarige Engelse international tekende een nieuw contract tot 2030 bij de nummer 2 van vorig seizoen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
23 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
1 dag geleden