FIFA trekt maand uit voor volgende WK voor voetbalsters
RIO DE JANEIRO (ANP) - Het volgende wereldkampioenschap vrouwenvoetbal, dat in mei aan Brazilië werd toegewezen, vindt plaats van 24 juni tot 25 juli 2027. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA dinsdag bekendgemaakt in een persbericht.
Brazilië kreeg het WK tijdens een congres in de Thaise hoofdstad Bangkok toegewezen. Nederland, België en Duitsland hadden zich ook gezamenlijk kandidaat gesteld. Brazilië kreeg van de nationale bonden 119 stemmen. Nederland, België en Duitsland bleven steken op 78 stemmen.
Aan het volgende WK voor voetbalsters nemen 32 landenploegen deel. De Europese landen, waaronder Nederland, strijden voor elf tickets. De FIFA meldt dat één Europees land mag uitkomen in een intercontinentale play-off.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
4 uur geleden