FIFA trekt maand uit voor volgende WK voor voetbalsters
RIO DE JANEIRO (ANP) - Het volgende wereldkampioenschap vrouwenvoetbal, dat in mei aan Brazilië werd toegewezen, vindt plaats van 24 juni tot 25 juli 2027. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA dinsdag bekendgemaakt in een persbericht.
Brazilië kreeg het WK tijdens een congres in de Thaise hoofdstad Bangkok toegewezen. Nederland, België en Duitsland hadden zich ook gezamenlijk kandidaat gesteld. Brazilië kreeg van de nationale bonden 119 stemmen. Nederland, België en Duitsland bleven steken op 78 stemmen.
Aan het volgende WK voor voetbalsters nemen 32 landenploegen deel. De Europese landen, waaronder Nederland, strijden voor elf tickets. De FIFA meldt dat één Europees land mag uitkomen in een intercontinentale play-off.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
2 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
2 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
8 uur geleden