FIFA: transferbedragen verder gedaald in 2021
ZÜRICH (ANP) - De transferbedragen die afgelopen voetbaljaar betaald werden zijn verder gedaald, zo is gebleken uit cijfers van het Global Transfer Report van wereldvoetbalbond FIFA. Het aantal internationale transfers nam daarentegen weer toe en zit bijna weer op het niveau van voor de coronacrisis.
Uit de gedetailleerde gegevens van het Transfer Matching System (TMS) blijkt dat er in 2021 18.068 internationale transfers geregistreerd werden, een stijging van 5,1 procent in vergelijking met 2020 (17.190). In dat jaar kwamen heel wat competities weken- of zelfs maandenlang stil te liggen door de uitbraak van het coronavirus. Het aantal van 2021 benadert zelfs het record van 2019, toen er 18.080 internationale transfers gerealiseerd werden.
Wat de transferbedragen betreft, is de impact van de coronapandemie nog steeds duidelijk zichtbaar. In totaal werd er voor 4,2 miljard euro aan transfers uitgegeven, een daling met 13,6 procent in vergelijking met 2020 (4,91 miljard euro) en een daling met liefst 33,8 procent in vergelijking met het recordjaar 2019 (6,41 miljard euro). Het gaat om het laagste bedrag in de afgelopen vijf jaar.
Bij twee derde van de transfers, 66,8 procent, hoefde er dan ook geen vergoeding betaald te worden, omdat het om een transfervrije speler ging. Slechts in 11,4 procent van de gevallen vond er een financiële transactie tussen clubs plaats. In de overige gevallen ging het om huurverbintenissen.
De grootste transfer die vorig jaar gerealiseerd werd, is die van Romelu Lukaku. De Belg verhuisde vorige zomer voor 115 miljoen euro van Inter naar Chelsea.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.
31 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
14 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
14 uur geleden