FIFA tekent nieuwe samenwerkingsovereenkomst met Europese clubs
ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft een nieuwe samenwerkingsovereenkomst gesloten met de ECA, de associatie van Europese voetbalclubs. Dat gebeurde maandag tijdens de 29e algemene vergadering van de ECA. De nieuwe overeenkomst tussen de FIFA en de belangenbehartiger van de grootste voetbalclubs van Europa loopt tot en met 2030.
"Dit is een belangrijke dag voor de toekomst van het voetbal en zijn stabiliteit op de lange termijn. We zijn erg blij om onze samenwerkingsovereenkomst met ECA, een belangrijke stakeholder die clubs uit heel Europa vertegenwoordigt", aldus Gianni Infantino, voorzitter van de FIFA.
Met het ondertekenen van de overeenkomst zijn de clubs akkoord gegaan met de internationale wedstrijdkalender. Een van de wijzigingen die de FIFA doorvoerde, is uitbreiding van het WK voor clubteams vanaf 2025.
De clubs krijgen voortaan ook veel meer compensatiegeld als ze hun spelers moeten afstaan voor het WK voor landenteams. Bij het WK van 2018 en 2022 was dat bedrag 209 miljoen dollar, bij de WK's van 2026 en 2030 is dat met bijna 70 procent verhoogd tot 355 miljoen dollar (329 miljoen euro). "We zijn verheugd dat we deze baanbrekende overeenkomst hebben ondertekend", aldus ECA-voorzitter Nasser Al-Khelaifi. "Met deze overeenkomst wordt de centrale rol van clubs in het voetbal wereldwijd erkend."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
9 uur geleden