
FIFA tekent nieuwe samenwerkingsovereenkomst met Europese clubs
ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft een nieuwe samenwerkingsovereenkomst gesloten met de ECA, de associatie van Europese voetbalclubs. Dat gebeurde maandag tijdens de 29e algemene vergadering van de ECA. De nieuwe overeenkomst tussen de FIFA en de belangenbehartiger van de grootste voetbalclubs van Europa loopt tot en met 2030.
"Dit is een belangrijke dag voor de toekomst van het voetbal en zijn stabiliteit op de lange termijn. We zijn erg blij om onze samenwerkingsovereenkomst met ECA, een belangrijke stakeholder die clubs uit heel Europa vertegenwoordigt", aldus Gianni Infantino, voorzitter van de FIFA.
Met het ondertekenen van de overeenkomst zijn de clubs akkoord gegaan met de internationale wedstrijdkalender. Een van de wijzigingen die de FIFA doorvoerde, is uitbreiding van het WK voor clubteams vanaf 2025.
De clubs krijgen voortaan ook veel meer compensatiegeld als ze hun spelers moeten afstaan voor het WK voor landenteams. Bij het WK van 2018 en 2022 was dat bedrag 209 miljoen dollar, bij de WK's van 2026 en 2030 is dat met bijna 70 procent verhoogd tot 355 miljoen dollar (329 miljoen euro). "We zijn verheugd dat we deze baanbrekende overeenkomst hebben ondertekend", aldus ECA-voorzitter Nasser Al-Khelaifi. "Met deze overeenkomst wordt de centrale rol van clubs in het voetbal wereldwijd erkend."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van de huurlingen Hugo Bueno, Facundo González en Ibrahim Osman. In het geval van González werd de optie tot koop in de huurovereenkomst niet gelicht.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft centrale verdediger Mike Eerdhuijzen van Sparta vastgelegd. De 24-jarige Volendammer tekende een contract tot de zomer van 2029 bij de nummer 4 van de Eredivisie.
13 uur geledenROME (ANP/BELGA) - Titelkandidaten Napoli en Internazionale moeten het vrijdag op de laatste speeldag doen zonder hun trainers Antonio Conte en Simone Inzaghi. De Italiaanse voetbalbond bevestigde dat de twee coaches zijn geschorst na hun rode kaarten op zondag.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes zag niet aankomen dat trainer Francesco Farioli bij Ajax wilde vertrekken. "Ik kreeg woensdag na de wedstrijd tegen FC Groningen een appje van hem, net als onze directeur Menno Geelen. Hij wilde donderdag even met ons zitten en dat had niets met de uitslag van die wedstrijd te maken. Hij had ernstige twijfels om door te gaan. Een paar dagen later heeft hij nu de daad bij het woord gevoegd. Hij heeft dat respectvol gedaan en niet gewacht op een andere club", vertelde hij maandag.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk werkt na de degradatie naar de eerste divisie komend seizoen met een begroting van ruim 7 miljoen euro. Dat is bijna 5 miljoen euro minder dan dit seizoen, meldt de Brabantse voetbalclub. RKC gaat onder meer snijden in het personeelsbestand en het spelersbudget.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Arvid Smit en Janneke Bijl vertrekken na het komende EK voetbal bij de KNVB. De assistent-trainers van bondscoach Andries Jonker stappen over naar de Engelse bond, waar ze bondscoach Sarina Wiegman gaan assisteren. Dat meldt de KNVB.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainers Erik ten Hag en Paul Simonis zijn belangrijke kandidaten om Francesco Farioli bij Ajax op te volgen. De Italiaanse coach kondigde maandag zijn vertrek aan wegens verschil van inzicht met de directie van de club.
19 uur geleden