FIFA tekent nieuwe samenwerkingsovereenkomst met Europese clubs
ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft een nieuwe samenwerkingsovereenkomst gesloten met de ECA, de associatie van Europese voetbalclubs. Dat gebeurde maandag tijdens de 29e algemene vergadering van de ECA. De nieuwe overeenkomst tussen de FIFA en de belangenbehartiger van de grootste voetbalclubs van Europa loopt tot en met 2030.
"Dit is een belangrijke dag voor de toekomst van het voetbal en zijn stabiliteit op de lange termijn. We zijn erg blij om onze samenwerkingsovereenkomst met ECA, een belangrijke stakeholder die clubs uit heel Europa vertegenwoordigt", aldus Gianni Infantino, voorzitter van de FIFA.
Met het ondertekenen van de overeenkomst zijn de clubs akkoord gegaan met de internationale wedstrijdkalender. Een van de wijzigingen die de FIFA doorvoerde, is uitbreiding van het WK voor clubteams vanaf 2025.
De clubs krijgen voortaan ook veel meer compensatiegeld als ze hun spelers moeten afstaan voor het WK voor landenteams. Bij het WK van 2018 en 2022 was dat bedrag 209 miljoen dollar, bij de WK's van 2026 en 2030 is dat met bijna 70 procent verhoogd tot 355 miljoen dollar (329 miljoen euro). "We zijn verheugd dat we deze baanbrekende overeenkomst hebben ondertekend", aldus ECA-voorzitter Nasser Al-Khelaifi. "Met deze overeenkomst wordt de centrale rol van clubs in het voetbal wereldwijd erkend."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
20 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
15 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
22 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geleden