FIFA stevent af op record van 7 miljard dollar aan inkomsten
DOHA (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stevent mede dankzij het WK in Qatar af op een recordbedrag aan inkomsten. Naar verwachting komen de verdiensten aan het eind van dit jaar boven de 7 miljard dollar (omgerekend 6,3 miljard euro) uit en dat is ongeveer 600 miljoen dollar meer dan begroot.
Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA presenteerde de cijfers op het congres in Doha en zei dat de bond er financieel "geweldig" voorstaat.
De mondiale bond heeft ondanks de coronapandemie toch de inkomsten uit televisierechten, sponsoring en marketing zien toenemen en rekent erop dat tegen de tijd van de finale van het WK op 18 december de inkomsten uit rechten voor het uitzenden van de voetbalwedstrijden tot "recordhoogten" zullen stijgen.
De financiƫn zijn zo florissant dat de FIFA meer dan een miljard dollar kon uitgeven aan herstelmaatregelen vanwege de coronapandemie. Desondanks vloeide er een bedrag van 5,5 miljard dollar naar de reservekas, een stijging met 21 procent. "De financiƫle positie van de organisatie blijft gezond en robuust", oordeelden de accountants van de bond.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
8 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
10 uur geleden