FIFA stevent af op record van 7 miljard dollar aan inkomsten
DOHA (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stevent mede dankzij het WK in Qatar af op een recordbedrag aan inkomsten. Naar verwachting komen de verdiensten aan het eind van dit jaar boven de 7 miljard dollar (omgerekend 6,3 miljard euro) uit en dat is ongeveer 600 miljoen dollar meer dan begroot.
Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA presenteerde de cijfers op het congres in Doha en zei dat de bond er financieel "geweldig" voorstaat.
De mondiale bond heeft ondanks de coronapandemie toch de inkomsten uit televisierechten, sponsoring en marketing zien toenemen en rekent erop dat tegen de tijd van de finale van het WK op 18 december de inkomsten uit rechten voor het uitzenden van de voetbalwedstrijden tot "recordhoogten" zullen stijgen.
De financiën zijn zo florissant dat de FIFA meer dan een miljard dollar kon uitgeven aan herstelmaatregelen vanwege de coronapandemie. Desondanks vloeide er een bedrag van 5,5 miljard dollar naar de reservekas, een stijging met 21 procent. "De financiële positie van de organisatie blijft gezond en robuust", oordeelden de accountants van de bond.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
8 uur geleden