FIFA stevent af op record van 7 miljard dollar aan inkomsten
DOHA (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stevent mede dankzij het WK in Qatar af op een recordbedrag aan inkomsten. Naar verwachting komen de verdiensten aan het eind van dit jaar boven de 7 miljard dollar (omgerekend 6,3 miljard euro) uit en dat is ongeveer 600 miljoen dollar meer dan begroot.
Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA presenteerde de cijfers op het congres in Doha en zei dat de bond er financieel "geweldig" voorstaat.
De mondiale bond heeft ondanks de coronapandemie toch de inkomsten uit televisierechten, sponsoring en marketing zien toenemen en rekent erop dat tegen de tijd van de finale van het WK op 18 december de inkomsten uit rechten voor het uitzenden van de voetbalwedstrijden tot "recordhoogten" zullen stijgen.
De financiën zijn zo florissant dat de FIFA meer dan een miljard dollar kon uitgeven aan herstelmaatregelen vanwege de coronapandemie. Desondanks vloeide er een bedrag van 5,5 miljard dollar naar de reservekas, een stijging met 21 procent. "De financiële positie van de organisatie blijft gezond en robuust", oordeelden de accountants van de bond.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
13 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
15 uur geleden