Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA steunt Wiegman in pleidooi uitbreiding olympische selecties

FIFA steunt Wiegman in pleidooi uitbreiding olympische selecties

ENSCHEDE (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters heeft steun gekregen van de mondiale voetbalfederatie FIFA in haar pleidooi om de selecties voor de Olympische Spelen uit te breiden naar 22 speelsters. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) moet daar nu toestemming voor geven. Wiegman hoopt dat het IOC dit op zeer korte termijn doet, want woensdag maakt ze haar selectie voor het olympische voetbaltoernooi bekend.

"Wij hebben ons best gedaan, maar het is niet aan ons", zegt Wiegman, die er voorlopig van uitgaat dat ze een selectie moet samenstellen van achttien speelsters plus vier reserves. De bondscoach hoopt dat die vier reserves, die alleen mee zouden mogen naar Japan om te trainen en in principe niet om wedstrijden te spelen, onderdeel van haar selectie mogen worden.

"Want er gebeurt nog weleens wat om ons heen", zo doelt Wiegman op de situatie met het coronavirus. "We hebben de FIFA inmiddels achter ons staan. Het IOC moet nu antwoord geven op ons verzoek. Ik hoop natuurlijk dat er dinsdagavond duidelijkheid is, maar wij hebben daar geen controle over. Op dit moment is de situatie dat een selectie uit achttien speelsters plus vier reserves moet bestaan. We willen duidelijk zijn naar de speelsters over hun rollen binnen het team. Dus als woensdag de situatie nog steeds zo is, dan maken we bekend wie de achttien speelsters in de selectie zijn en wie de vier reserves. Daarnaast blijven een paar speelsters stand-by."

Op initiatief van de Zweedse bond lobbyt de KNVB samen met onder meer de Amerikaanse en de Canadese bond voor uitbreiding van de olympische selecties. Na de oefeninterland van dinsdagavond in Enschede tegen Noorwegen maakt Wiegman bekend wie mee mogen naar Japan. "We zijn woensdagochtend nog bij elkaar, die tijd gebruiken we om gesprekken te voeren en de selectie bekend te maken bij de speelsters."

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Guendouzi na ongeregeldheden Fenerbahçe bij Lyon

NYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.

29 minuten geleden
PSG verliest voor eigen publiek van AS Monaco

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).

13 uur geleden
Spits Parrott schiet Real Betis naar zege op Real Madrid

SEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

13 uur geleden
Isak helpt Liverpool met dank aan Gakpo aan eerste competitiezege

IPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).

13 uur geleden
Sparta speelt in Eredivisie gelijk tegen PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.

14 uur geleden
Deze zomer ruim meer transfers in Nederlandse betaalde voetbal

ZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.

21 uur geleden
Veel duels tussen Nederlandse topvoetbalsters in Champions League

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.

22 uur geleden