FIFA steunt Wiegman in pleidooi uitbreiding olympische selecties
ENSCHEDE (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters heeft steun gekregen van de mondiale voetbalfederatie FIFA in haar pleidooi om de selecties voor de Olympische Spelen uit te breiden naar 22 speelsters. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) moet daar nu toestemming voor geven. Wiegman hoopt dat het IOC dit op zeer korte termijn doet, want woensdag maakt ze haar selectie voor het olympische voetbaltoernooi bekend.
"Wij hebben ons best gedaan, maar het is niet aan ons", zegt Wiegman, die er voorlopig van uitgaat dat ze een selectie moet samenstellen van achttien speelsters plus vier reserves. De bondscoach hoopt dat die vier reserves, die alleen mee zouden mogen naar Japan om te trainen en in principe niet om wedstrijden te spelen, onderdeel van haar selectie mogen worden.
"Want er gebeurt nog weleens wat om ons heen", zo doelt Wiegman op de situatie met het coronavirus. "We hebben de FIFA inmiddels achter ons staan. Het IOC moet nu antwoord geven op ons verzoek. Ik hoop natuurlijk dat er dinsdagavond duidelijkheid is, maar wij hebben daar geen controle over. Op dit moment is de situatie dat een selectie uit achttien speelsters plus vier reserves moet bestaan. We willen duidelijk zijn naar de speelsters over hun rollen binnen het team. Dus als woensdag de situatie nog steeds zo is, dan maken we bekend wie de achttien speelsters in de selectie zijn en wie de vier reserves. Daarnaast blijven een paar speelsters stand-by."
Op initiatief van de Zweedse bond lobbyt de KNVB samen met onder meer de Amerikaanse en de Canadese bond voor uitbreiding van de olympische selecties. Na de oefeninterland van dinsdagavond in Enschede tegen Noorwegen maakt Wiegman bekend wie mee mogen naar Japan. "We zijn woensdagochtend nog bij elkaar, die tijd gebruiken we om gesprekken te voeren en de selectie bekend te maken bij de speelsters."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
53 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
9 uur geleden