
FIFA stelt eerste WK voor clubteams vrouwen met twee jaar uit
ZÜRICH (ANP/RTR) - Het eerste WK voetbal voor clubteams bij de vrouwen is met twee jaar uitgesteld, tot 2028. In plaats daarvan organiseert de FIFA in 2026 de nieuwe Women's Champions Cup, waar de zes continentale clubkampioenen aan meedoen. Dat is woensdag door de wereldvoetbalbond besloten.
"Vrouwenvoetbal heeft nieuwe hoogten bereikt op nationaal teamniveau. Nu is het tijd voor wereldwijde competities die de beste clubs van over de hele wereld laten zien," aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Deze FIFA-competities stimuleren groei, inspireren atleten, creëren nieuwe rivaliteiten, betrekken meer fans en kronen helden van over de hele wereld."
Het uitstel van het WK voor clubs is volgens de FIFA bedoeld om belanghebbenden meer tijd te geven om zich voor te bereiden en voetbalsters wat ademruimte te geven in een toch al volle wedstrijdkalender.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft van de Premier League een boete van ruim 1 miljoen euro gekregen voor het herhaaldelijk te laat verschijnen aan de aftrap of hervatting in een competitiewedstrijd. Dat gebeurde vorig seizoen negen keer, meldde de hoogste Engelse voetbaldivisie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Clubs kunnen in de toekomst ook alleen deelnemen aan het professionele vrouwenvoetbal. De algemene vergadering betaald voetbal heeft ingestemd met gewijzigde reglementen die dat mogelijk moeten maken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema heeft er alle vertrouwen in dat ze op het EK in Zwitserland volop van de partij kan zijn. "Ik heb alles mee kunnen doen met de groep. Ik ben gewoon fit. Ik sta er nu goed voor", zei Miedema donderdag bij Oranje in Zeist. "Het is een goed team. Het kan een heel speciaal toernooi worden."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Andries Jonker gaat met Nederland naar het EK in Zwitserland om het toernooi te winnen. De bondscoach beseft dat het niet alleen voor hemzelf, maar voor een aantal speelsters uit de gouden generatie de laatste kans is om nog iets groots te winnen. "Je weet dat je voor het laatst aan een voorbereiding begint. Daar ben ik me van bewust. Maar verder heeft dat geen invloed op me", stelt Jonker aan het begin van de voorbereiding van Oranje. "We doen er alles voor om het zo goed mogelijk te doen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de voorbereiding op het nieuwe seizoen zo goed als rond. De club is alleen nog op zoek naar een tegenstander voor een oefenduel op 3 augustus in de Johan Cruijff ArenA. Ajax speelt een week later voor eigen publiek de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Eredivisie.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé is opgenomen in een ziekenhuis. Volgens zijn club Real Madrid lijdt de topscorer aan acute buikgriep.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland zal op het EK in Zwitserland worden gesteund door ongeveer 10.000 voetbalfans. Dat heeft de KNVB donderdagmiddag in Zeist gemeld. Bij de wedstrijden van de vrouwen zullen maximaal 4000 fans van Oranje aanwezig zijn. Andere fans kunnen de duels in de fanzone volgen.
7 uur geleden