Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA start onderzoek naar Servië na verhit duel met Zwitserland

FIFA start onderzoek naar Servië na verhit duel met Zwitserland

DOHA (ANP) - De FIFA is een tuchtprocedure tegen Servië begonnen. De wereldvoetbalbond onderzoekt vermeend wangedrag en discriminatie van spelers en officials van het land tijdens de 3-2-nederlaag tegen Zwitserland in de groepsfase van het WK voetbal.

De gemoederen liepen af en toe hoog op tijdens de laatste groepswedstrijd. De reservebank van Servië liet zich niet onbetuigd tijdens een situatie waarbij de Zwitserse aanvoerder Granit Xhaka een provocerend gebaar maakte.

Xhaka trok na afloop van de wedstrijd tevens het shirt aan van reservespeler Ardon Jashari, die zelf niet in actie was gekomen. De naam Jashari is ook de naam van een onafhankelijkheidsstrijder die wordt beschouwd als medeoprichter van het Kosovaarse bevrijdingsleger UÇK. Kosovo riep in 2008 een eenzijdige onafhankelijkheid uit van Servië. Xhaka zelf heeft Kosovaarse roots.

Er is vooralsnog geen onderzoek aangekondigd tegen de speler van Arsenal, die later ontkende dat zijn actie een politieke achtergrond had.

Door het resultaat plaatste Zwitserland zich voor de knock-outfase, terwijl Servië werd uitgeschakeld. De Zwitsers spelen dinsdag om 20.00 uur hun wedstrijd in de achtste finale tegen Portugal.

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

1 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

2 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

2 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

3 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

3 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

4 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

5 uur geleden