Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA start onderzoek naar Servië na verhit duel met Zwitserland

FIFA start onderzoek naar Servië na verhit duel met Zwitserland

DOHA (ANP) - De FIFA is een tuchtprocedure tegen Servië begonnen. De wereldvoetbalbond onderzoekt vermeend wangedrag en discriminatie van spelers en officials van het land tijdens de 3-2-nederlaag tegen Zwitserland in de groepsfase van het WK voetbal.

De gemoederen liepen af en toe hoog op tijdens de laatste groepswedstrijd. De reservebank van Servië liet zich niet onbetuigd tijdens een situatie waarbij de Zwitserse aanvoerder Granit Xhaka een provocerend gebaar maakte.

Xhaka trok na afloop van de wedstrijd tevens het shirt aan van reservespeler Ardon Jashari, die zelf niet in actie was gekomen. De naam Jashari is ook de naam van een onafhankelijkheidsstrijder die wordt beschouwd als medeoprichter van het Kosovaarse bevrijdingsleger UÇK. Kosovo riep in 2008 een eenzijdige onafhankelijkheid uit van Servië. Xhaka zelf heeft Kosovaarse roots.

Er is vooralsnog geen onderzoek aangekondigd tegen de speler van Arsenal, die later ontkende dat zijn actie een politieke achtergrond had.

Door het resultaat plaatste Zwitserland zich voor de knock-outfase, terwijl Servië werd uitgeschakeld. De Zwitsers spelen dinsdag om 20.00 uur hun wedstrijd in de achtste finale tegen Portugal.

Meer uit Voetbal

Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

1 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

1 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

1 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

3 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

4 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

6 uur geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

6 uur geleden