FIFA start met armband tegen discriminatie al in groepsfase WK
DOHA (ANP) - De FIFA heeft zijn campagne tegen discriminatie vervroegd van de kwartfinales naar de groepsfase van het WK. De wereldvoetbalbond nam de beslissing zodat nu alle 32 deelnemende aanvoerders de mogelijkheid hebben om de speciale armband die bij de campagne hoort te dragen, zo gaf de FIFA aan in een statement.
Het besluit van de FIFA volgde kort nadat duidelijk was geworden dat aanvoerders met de veelbesproken OneLove-band hiervoor mogelijk een gele kaart zouden krijgen. De voetbalbonden van Nederland, Engeland, Wales, België, Denemarken, Duitsland en Zwitserland besloten vervolgens om hun aanvoerders te vragen de OneLove-band niet te dragen.
"Voor FIFA-eindrondes moeten de aanvoerders van elk team de armband dragen die is geleverd door de FIFA", zo voegde de wereldvoetbalbond toe.
Inclusief
"FIFA is een inclusieve organisatie die voetbal ten dienste wil stellen van de samenleving door goede en legitieme doelen te ondersteunen, maar dit moet gebeuren binnen de kaders van de bij iedereen bekende wedstrijdreglementen", aldus de FIFA.
FIFA-president Gianni Infantino herhaalde zijn support voor de lhbti+-gemeenschap tijdens het WK. "Ik heb gesproken met de hoogste leiders over dit onderwerp. Zij hebben bevestigd en ik kan bevestigen dat iedereen welkom is. Als iemand het tegenovergestelde zegt, dan is dat niet de opinie van het land en zeker niet de opinie van de FIFA", aldus Infantino.
Maandag werd duidelijk dat Oranje-captain Virgil van Dijk de OneLove-band niet zou dragen vanwege de dreiging van een gele kaart. Oranje speelt maandag om 17.00 uur zijn eerste WK-wedstrijd tegen Senegal.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
11 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
11 uur geleden