Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA staat vijf wissels per team toe tot en met zomer van 2021

FIFA staat vijf wissels per team toe tot en met zomer van 2021

ZÜRICH (ANP/DPA) - De spelregelcommissie van de FIFA heeft de tijdelijke optie om vijf spelers te wisselen per team, in plaats van drie, verlengd tot en met de zomer van 2021. Daardoor behouden de coaches de mogelijkheid om hun spelers, indien mogelijk en gewenst, wat meer rust te geven in een jaar waarin de speelkalender door de coronacrisis nog wat voller en compacter is geworden.

De aanpassing van de spelregel werd op 8 mei ingevoerd voor competities die nog dit jaar worden afgerond. Grote voetballanden als Engeland, Duitsland en Spanje voerden de bepaling bij de hervatting van het seizoen meteen in. De FIFA is nu na onderzoek tot de conclusie gekomen dat een uitbreiding van het aantal toegestane wissels een effectief middel is om overbelasting van spelers tegen te gaan. Daarom is besloten om de optie met vijf wissels met ruim een jaar te verlengen.

Een trainer mag echter nog steeds maar drie keer het duel onderbreken om wijzigingen in zijn elftal aan te brengen. Daarmee wil de FIFA voorkomen dat wedstrijden te vaak stil komen te liggen door de wissels. Spelers die tijdens de rust worden vervangen, tellen niet mee voor deze drie wisselmomenten.

Ook in internationale competities

Ook in de eredivisie en eerste divisie kan in het komende seizoen gebruik worden gemaakt van de mogelijkheid om vijf spelers te wisselen. De KNVB mag zelf beslissen of die regel wordt ingevoerd. Een woordvoerder van de voetbalbond kon woensdagmiddag nog niet bevestigen of dat inderdaad het geval zal zijn. "We moeten er nog een besluit over nemen", liet hij weten.

Voor competities is de tijdelijke spelregel verlengd tot 31 juli 2021. Deze bepaling geldt tevens voor de internationale competities die in juli en augustus 2021 op de agenda staan. Daaronder valt ook het uitgestelde EK (11 juni - 11 juli 2021). De UEFA zal nog akkoord moeten gaan met de aangepaste spelregel.

Volgens de Britse krant The Times, die zich op bronnen bij de Europese voetbalbond beroept, twijfelt de UEFA nog. Het bestuur overweegt in het nieuwe seizoen bij de Europese bekertoernooien en op het EK toch alweer terug te keren naar de oude spelregel, die maximaal drie wissels toestaat.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

12 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

13 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

14 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

14 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

14 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

15 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

16 uur geleden