Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA staat vijf wissels per team toe tot en met zomer van 2021

FIFA staat vijf wissels per team toe tot en met zomer van 2021

ZÜRICH (ANP/DPA) - De spelregelcommissie van de FIFA heeft de tijdelijke optie om vijf spelers te wisselen per team, in plaats van drie, verlengd tot en met de zomer van 2021. Daardoor behouden de coaches de mogelijkheid om hun spelers, indien mogelijk en gewenst, wat meer rust te geven in een jaar waarin de speelkalender door de coronacrisis nog wat voller en compacter is geworden.

De aanpassing van de spelregel werd op 8 mei ingevoerd voor competities die nog dit jaar worden afgerond. Grote voetballanden als Engeland, Duitsland en Spanje voerden de bepaling bij de hervatting van het seizoen meteen in. De FIFA is nu na onderzoek tot de conclusie gekomen dat een uitbreiding van het aantal toegestane wissels een effectief middel is om overbelasting van spelers tegen te gaan. Daarom is besloten om de optie met vijf wissels met ruim een jaar te verlengen.

Een trainer mag echter nog steeds maar drie keer het duel onderbreken om wijzigingen in zijn elftal aan te brengen. Daarmee wil de FIFA voorkomen dat wedstrijden te vaak stil komen te liggen door de wissels. Spelers die tijdens de rust worden vervangen, tellen niet mee voor deze drie wisselmomenten.

Ook in internationale competities

Ook in de eredivisie en eerste divisie kan in het komende seizoen gebruik worden gemaakt van de mogelijkheid om vijf spelers te wisselen. De KNVB mag zelf beslissen of die regel wordt ingevoerd. Een woordvoerder van de voetbalbond kon woensdagmiddag nog niet bevestigen of dat inderdaad het geval zal zijn. "We moeten er nog een besluit over nemen", liet hij weten.

Voor competities is de tijdelijke spelregel verlengd tot 31 juli 2021. Deze bepaling geldt tevens voor de internationale competities die in juli en augustus 2021 op de agenda staan. Daaronder valt ook het uitgestelde EK (11 juni - 11 juli 2021). De UEFA zal nog akkoord moeten gaan met de aangepaste spelregel.

Volgens de Britse krant The Times, die zich op bronnen bij de Europese voetbalbond beroept, twijfelt de UEFA nog. Het bestuur overweegt in het nieuwe seizoen bij de Europese bekertoernooien en op het EK toch alweer terug te keren naar de oude spelregel, die maximaal drie wissels toestaat.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

1 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

1 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

3 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

3 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

5 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

6 uur geleden