Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA selecteert scheidsrechter Makkelie voor WK in Qatar

FIFA selecteert scheidsrechter Makkelie voor WK in Qatar

ZÜRICH (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie doet eind dit jaar mee aan het WK in Qatar. De FIFA heeft de 39-jarige Nederlander zoals verwacht geselecteerd voor de mondiale eindronde. De wereldvoetbalbond selecteerde voor het eerst in de historie ook vrouwelijke scheidsrechters voor het WK.

Makkelie gaat naar Qatar met zijn vaste assistenten Jan de Vries en Hessel Steegstra. De FIFA heeft Pol van Boekel geselecteerd als videoarbiter (VAR).

Makkelie was als VAR actief op het WK 2018 in Rusland. Bij de WK-finale tussen Frankrijk en Kroatië zat hij als assistent van de VAR achter de tv-schermen. Björn Kuipers was toen in Moskou de vierde official langs de lijn. Op het EK van vorig jaar floot Makkelie zelf wedstrijden, waaronder de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Kuipers sloot zijn internationale carrière af met de EK-finale tussen Italië en Engeland.

Vrouwelijke scheidsrechters

De mondiale bond wees 36 scheidsrechters, 69 assistent-scheidsrechters en 24 videoarbiters aan voor het WK. Onder hen bevinden zich drie vrouwelijke scheidsrechters: de Française Stéphanie Frappart, Salima Mukansanga uit Rwanda en de Japanse Yoshimi Yamashita. De FIFA selecteerde ook drie vrouwelijke grensrechters.

"We zijn heel blij dat we voor het eerst in de historie vrouwelijke scheidsrechters hebben kunnen selecteren", zegt Pierluigi Collina, voorzitter van de scheidsrechterscommissie van de FIFA. "Dit is het einde van een lang proces, dat enkele jaren geleden begon met de aanstelling van vrouwelijke scheidsrechters bij toernooien van de junioren en senioren. Zo benadrukken we dat voor ons kwaliteit telt en niet iemands geslacht. Ik hoop dat in de toekomst de keuze voor vrouwelijke scheidsrechters bij mannentoernooien als iets normaals wordt gezien en niet langer als iets sensationeels. Ze verdienen het om op dit WK te zijn, omdat ze constant op een hoog niveau presteren."

Meer uit Voetbal

Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

4 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

4 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

6 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

12 uur geleden
Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

1 dag geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 dag geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

1 dag geleden