Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA selecteert scheidsrechter Makkelie voor WK in Qatar

FIFA selecteert scheidsrechter Makkelie voor WK in Qatar

ZÜRICH (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie doet eind dit jaar mee aan het WK in Qatar. De FIFA heeft de 39-jarige Nederlander zoals verwacht geselecteerd voor de mondiale eindronde. De wereldvoetbalbond selecteerde voor het eerst in de historie ook vrouwelijke scheidsrechters voor het WK.

Makkelie gaat naar Qatar met zijn vaste assistenten Jan de Vries en Hessel Steegstra. De FIFA heeft Pol van Boekel geselecteerd als videoarbiter (VAR).

Makkelie was als VAR actief op het WK 2018 in Rusland. Bij de WK-finale tussen Frankrijk en Kroatië zat hij als assistent van de VAR achter de tv-schermen. Björn Kuipers was toen in Moskou de vierde official langs de lijn. Op het EK van vorig jaar floot Makkelie zelf wedstrijden, waaronder de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Kuipers sloot zijn internationale carrière af met de EK-finale tussen Italië en Engeland.

Vrouwelijke scheidsrechters

De mondiale bond wees 36 scheidsrechters, 69 assistent-scheidsrechters en 24 videoarbiters aan voor het WK. Onder hen bevinden zich drie vrouwelijke scheidsrechters: de Française Stéphanie Frappart, Salima Mukansanga uit Rwanda en de Japanse Yoshimi Yamashita. De FIFA selecteerde ook drie vrouwelijke grensrechters.

"We zijn heel blij dat we voor het eerst in de historie vrouwelijke scheidsrechters hebben kunnen selecteren", zegt Pierluigi Collina, voorzitter van de scheidsrechterscommissie van de FIFA. "Dit is het einde van een lang proces, dat enkele jaren geleden begon met de aanstelling van vrouwelijke scheidsrechters bij toernooien van de junioren en senioren. Zo benadrukken we dat voor ons kwaliteit telt en niet iemands geslacht. Ik hoop dat in de toekomst de keuze voor vrouwelijke scheidsrechters bij mannentoernooien als iets normaals wordt gezien en niet langer als iets sensationeels. Ze verdienen het om op dit WK te zijn, omdat ze constant op een hoog niveau presteren."

Meer uit Voetbal

NEC-trainer Schreuder vond Bodø/Glimt nog beter dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.

8 uur geleden
NEC in play-offs Champions League kansloos tegen Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in de heenwedstrijd in de play-offs van de Champions League kansloos verloren van FK Bodø/Glimt. Het elftal van trainer Dick Schreuder ging in een uitverkochte Goffert met 3-1 onderuit tegen de club uit Noorwegen. Sondre Brunstad Fet, Andreas Helmersen en Haitam Aleesami maakten de doelpunten voor de bezoekers. Clement Bischoff scoorde voor NEC. De return is dinsdag in Noorwegen.

11 uur geleden
Openingswedstrijd PSG omgezet in uitduel door slechte grasmat

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste competitiewedstrijd van Paris Saint-Germain is geen thuis- maar een uitwedstrijd. De Franse League (LFP) heeft de wedstrijd omgezet vanwege de slechte staat van de grasmat van de landskampioen en Champions League-winnaar.

12 uur geleden
NEC begint met Tadić in de basis tegen FK Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.

14 uur geleden
Fortuna Sittard haalt verdediger Guth terug uit Argentinië

SITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.

15 uur geleden
Verdedigster Mol keert van AZ terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.

15 uur geleden
Reijnders verruilt Manchester City voor Saudische club Al Qadsiah

MANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders verruilt Manchester City definitief voor Al Qadsiah dat uitkomt in de Saudi Pro League. De 28-jarige international heeft bij de club uit Khobar in Saudi-Arabië, waar Brendan Rodgers de trainer is, een meerjarig contract getekend. Reijnders heeft een contract getekend tot medio 2031.

16 uur geleden