Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA selecteert scheidsrechter Makkelie voor WK in Qatar

FIFA selecteert scheidsrechter Makkelie voor WK in Qatar

ZÜRICH (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie doet eind dit jaar mee aan het WK in Qatar. De FIFA heeft de 39-jarige Nederlander zoals verwacht geselecteerd voor de mondiale eindronde. De wereldvoetbalbond selecteerde voor het eerst in de historie ook vrouwelijke scheidsrechters voor het WK.

Makkelie gaat naar Qatar met zijn vaste assistenten Jan de Vries en Hessel Steegstra. De FIFA heeft Pol van Boekel geselecteerd als videoarbiter (VAR).

Makkelie was als VAR actief op het WK 2018 in Rusland. Bij de WK-finale tussen Frankrijk en Kroatië zat hij als assistent van de VAR achter de tv-schermen. Björn Kuipers was toen in Moskou de vierde official langs de lijn. Op het EK van vorig jaar floot Makkelie zelf wedstrijden, waaronder de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Kuipers sloot zijn internationale carrière af met de EK-finale tussen Italië en Engeland.

Vrouwelijke scheidsrechters

De mondiale bond wees 36 scheidsrechters, 69 assistent-scheidsrechters en 24 videoarbiters aan voor het WK. Onder hen bevinden zich drie vrouwelijke scheidsrechters: de Française Stéphanie Frappart, Salima Mukansanga uit Rwanda en de Japanse Yoshimi Yamashita. De FIFA selecteerde ook drie vrouwelijke grensrechters.

"We zijn heel blij dat we voor het eerst in de historie vrouwelijke scheidsrechters hebben kunnen selecteren", zegt Pierluigi Collina, voorzitter van de scheidsrechterscommissie van de FIFA. "Dit is het einde van een lang proces, dat enkele jaren geleden begon met de aanstelling van vrouwelijke scheidsrechters bij toernooien van de junioren en senioren. Zo benadrukken we dat voor ons kwaliteit telt en niet iemands geslacht. Ik hoop dat in de toekomst de keuze voor vrouwelijke scheidsrechters bij mannentoernooien als iets normaals wordt gezien en niet langer als iets sensationeels. Ze verdienen het om op dit WK te zijn, omdat ze constant op een hoog niveau presteren."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona haalt Gabriel Jesus als vervanger van Lewandowski

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk een opvolger voor de eind juni naar Chicago Fire vertrokken spits Robert Lewandowski. De Spaanse landskampioen neemt Gabriel Jesus over van Arsenal. De 29-jarige Braziliaan ondertekent een contract voor drie seizoenen bij FC Barcelona, dat ook lange tijd bezig was om de Argentijn Julián Álvarez van Atlético Madrid over te nemen. Die club wilde echter niet meewerken aan een overgang.

14 minuten geleden
Hartprobleem houdt Napoli-speler McTominay voorlopig aan de kant

NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan een maand lang niet beschikken over Scott McTominay. De 29-jarige Schotse middenvelder heeft een klein hartprobleem, waarvoor een operatie nodig is.

1 uur geleden
Zuid-Korea kiest ook voor Spanjaard als bondscoach voetballers

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea heeft Robert Moreno aangesteld als bondscoach. De 48-jarige Spanjaard leidt de Aziaten op interim-basis tot en met november, maakte de Zuid-Koreaanse voetbalbond KFA bekend.

6 uur geleden
Lamine Yamal en Raphinha helpen Barcelona aan ruime zege

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal en Raphinha hebben FC Barcelona aan een ruime zege op Rayo Vallecano geholpen. De aanvallers tekenden allebei voor twee doelpunten tijdens de 5-2-overwinning in het eigen Camp Nou.

14 uur geleden
Titelverdediger Arsenal boekt nipte zege bij Aston Villa

BIRMINGHAM (ANP) - Arsenal heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. De regerend kampioen versloeg in Birmingham Aston Villa met 1-0.

16 uur geleden
Opnieuw hoofdrol voor Malen met 2 treffers bij winnend AS Roma

LECCE (ANP) - Donyell Malen heeft opnieuw een hoofdrol opgeëist bij AS Roma. De Oranje-international maakte de eerste twee doelpunten tijdens een 4-0-zege bij Lecce. De aanvaller tekende vorige week tijdens de gewonnen openingswedstrijd tegen Fiorentina (4-0) al voor een hattrick.

18 uur geleden
Messi kondigt afscheid van nationale ploeg Argentinië aan

MIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.

22 uur geleden