FIFA schorst oud-arbiter levenslang voor seksuele intimidatie
ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft Rosnick Grant, voormalig hoofd van de scheidsrechters van de Haïtiaanse voetbalfederatie (FHF), voor het leven geschorst. De wereldvoetbalbond geeft hem die straf omdat Grant schuldig is bevonden aan het misbruik maken van zijn positie en seksuele intimidatie. Grant moet ook een boete betalen van 100.000 Zwitserse frank, omgerekend ruim 92.000 euro.
Grant, een voormalig internationaal scheidsrechter, werd in februari al voorlopig geschorst voor alle voetbalgerelateerde activiteiten. Die schorsing werd in juni, in afwachting van het onderzoek naar zijn gedrag, verlengd.
"De berechtingskamer van de onafhankelijke ethische commissie heeft de heer Rosnick Grant schuldig bevonden aan misbruik van zijn positie en het plegen van seksuele intimidatie en misbruik, waaronder dwang en bedreigingen. Dat is in strijd met de ethische code van FIFA", aldus de wereldvoetbalbond in een verklaring.
Grant was via de Haïtiaanse voetbalbond niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
7 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
9 uur geleden