FIFA schorst oud-arbiter levenslang voor seksuele intimidatie
ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft Rosnick Grant, voormalig hoofd van de scheidsrechters van de Haïtiaanse voetbalfederatie (FHF), voor het leven geschorst. De wereldvoetbalbond geeft hem die straf omdat Grant schuldig is bevonden aan het misbruik maken van zijn positie en seksuele intimidatie. Grant moet ook een boete betalen van 100.000 Zwitserse frank, omgerekend ruim 92.000 euro.
Grant, een voormalig internationaal scheidsrechter, werd in februari al voorlopig geschorst voor alle voetbalgerelateerde activiteiten. Die schorsing werd in juni, in afwachting van het onderzoek naar zijn gedrag, verlengd.
"De berechtingskamer van de onafhankelijke ethische commissie heeft de heer Rosnick Grant schuldig bevonden aan misbruik van zijn positie en het plegen van seksuele intimidatie en misbruik, waaronder dwang en bedreigingen. Dat is in strijd met de ethische code van FIFA", aldus de wereldvoetbalbond in een verklaring.
Grant was via de Haïtiaanse voetbalbond niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
18 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
5 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
20 uur geleden