FIFA schenkt Japan reglementaire 3-0-zege op Noord-Korea
ZÜRICH/TOKIO (ANP/AFP) - Japan heeft de geannuleerde uitwedstrijd in de WK-kwalificatie tegen Noord-Korea met 3-0 gewonnen. De mondiale voetbalbond FIFA heeft er een reglementaire zege van gemaakt, meldde de Japanse voetbalbond. Door de winst is Japan al zeker van een plek in de laatste fase van de Aziatische kwalificatie voor het WK van 2026.
Het duel zou op 26 maart in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang plaatsvinden, maar vijf dagen voor aanvang verklaarden de autoriteiten in Noord-Korea dat de wedstrijd geen doorgang kon vinden, zonder opgaaf van reden. Volgens persbureau Kyodo zou er angst bestaan voor het overbrengen van besmettelijke ziektes.
Aangezien Noord-Korea op korte termijn geen alternatieve speellocatie kon vinden, besloot de FIFA de wedstrijd helemaal te schrappen. Ook omdat er geen ruimte was te vinden op de overvolle speelkalender. Zaterdag volgde de mededeling dat Japan reglementair met 3-0 heeft gewonnen. Daarmee komt Japan op vier overwinningen in vier wedstrijden en is het zeker van een plek bij de eerste twee in de groep, die recht geeft op deelname aan de laatste kwalificatieronde.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
4 uur geleden