Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA schenkt Japan reglementaire 3-0-zege op Noord-Korea

FIFA schenkt Japan reglementaire 3-0-zege op Noord-Korea

ZÜRICH/TOKIO (ANP/AFP) - Japan heeft de geannuleerde uitwedstrijd in de WK-kwalificatie tegen Noord-Korea met 3-0 gewonnen. De mondiale voetbalbond FIFA heeft er een reglementaire zege van gemaakt, meldde de Japanse voetbalbond. Door de winst is Japan al zeker van een plek in de laatste fase van de Aziatische kwalificatie voor het WK van 2026.

Het duel zou op 26 maart in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang plaatsvinden, maar vijf dagen voor aanvang verklaarden de autoriteiten in Noord-Korea dat de wedstrijd geen doorgang kon vinden, zonder opgaaf van reden. Volgens persbureau Kyodo zou er angst bestaan voor het overbrengen van besmettelijke ziektes.

Aangezien Noord-Korea op korte termijn geen alternatieve speellocatie kon vinden, besloot de FIFA de wedstrijd helemaal te schrappen. Ook omdat er geen ruimte was te vinden op de overvolle speelkalender. Zaterdag volgde de mededeling dat Japan reglementair met 3-0 heeft gewonnen. Daarmee komt Japan op vier overwinningen in vier wedstrijden en is het zeker van een plek bij de eerste twee in de groep, die recht geeft op deelname aan de laatste kwalificatieronde.

Meer uit Voetbal

Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

1 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

1 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

1 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

2 uur geleden
FC Utrecht: UEFA moet van CAS onderzoek doen naar speler Lyon

UTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.

3 uur geleden
Porto-spits De Jong loopt kort na rentree kruisbandblessure op

PORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.

4 uur geleden
Boekhorst blijft langer voorzitter van bestuursraad Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.

5 uur geleden