Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA schenkt Japan reglementaire 3-0-zege op Noord-Korea

FIFA schenkt Japan reglementaire 3-0-zege op Noord-Korea

ZÜRICH/TOKIO (ANP/AFP) - Japan heeft de geannuleerde uitwedstrijd in de WK-kwalificatie tegen Noord-Korea met 3-0 gewonnen. De mondiale voetbalbond FIFA heeft er een reglementaire zege van gemaakt, meldde de Japanse voetbalbond. Door de winst is Japan al zeker van een plek in de laatste fase van de Aziatische kwalificatie voor het WK van 2026.

Het duel zou op 26 maart in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang plaatsvinden, maar vijf dagen voor aanvang verklaarden de autoriteiten in Noord-Korea dat de wedstrijd geen doorgang kon vinden, zonder opgaaf van reden. Volgens persbureau Kyodo zou er angst bestaan voor het overbrengen van besmettelijke ziektes.

Aangezien Noord-Korea op korte termijn geen alternatieve speellocatie kon vinden, besloot de FIFA de wedstrijd helemaal te schrappen. Ook omdat er geen ruimte was te vinden op de overvolle speelkalender. Zaterdag volgde de mededeling dat Japan reglementair met 3-0 heeft gewonnen. Daarmee komt Japan op vier overwinningen in vier wedstrijden en is het zeker van een plek bij de eerste twee in de groep, die recht geeft op deelname aan de laatste kwalificatieronde.

Meer uit Voetbal

Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

2 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

4 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

8 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

12 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

12 uur geleden
Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

1 dag geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

1 dag geleden