Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA schenkt Japan reglementaire 3-0-zege op Noord-Korea

FIFA schenkt Japan reglementaire 3-0-zege op Noord-Korea

ZÜRICH/TOKIO (ANP/AFP) - Japan heeft de geannuleerde uitwedstrijd in de WK-kwalificatie tegen Noord-Korea met 3-0 gewonnen. De mondiale voetbalbond FIFA heeft er een reglementaire zege van gemaakt, meldde de Japanse voetbalbond. Door de winst is Japan al zeker van een plek in de laatste fase van de Aziatische kwalificatie voor het WK van 2026.

Het duel zou op 26 maart in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang plaatsvinden, maar vijf dagen voor aanvang verklaarden de autoriteiten in Noord-Korea dat de wedstrijd geen doorgang kon vinden, zonder opgaaf van reden. Volgens persbureau Kyodo zou er angst bestaan voor het overbrengen van besmettelijke ziektes.

Aangezien Noord-Korea op korte termijn geen alternatieve speellocatie kon vinden, besloot de FIFA de wedstrijd helemaal te schrappen. Ook omdat er geen ruimte was te vinden op de overvolle speelkalender. Zaterdag volgde de mededeling dat Japan reglementair met 3-0 heeft gewonnen. Daarmee komt Japan op vier overwinningen in vier wedstrijden en is het zeker van een plek bij de eerste twee in de groep, die recht geeft op deelname aan de laatste kwalificatieronde.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

3 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

4 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

4 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

4 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

5 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

6 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

6 uur geleden