FIFA reserveert 15 miljoen voor voetballers zonder salaris
ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft een bedrag van bijna 15 miljoen euro gereserveerd voor spelers die geen salaris krijgen bij hun clubs. Honderden voetballers over de hele wereld zijn in de afgelopen jaren geld misgelopen omdat hun club failliet ging of omdat hun werkgever weigerde salaris uit te keren. Daarom heeft de FIFA samen met de internationale spelersvakbond FIFPro een vangnet gecreëerd.
Voor dit jaar is 3 miljoen dollar gereserveerd, omgerekend 2,75 miljoen euro. De FIFA zet voor zowel 2021 als 2022 een bedrag van ruim 3,6 miljoen euro opzij voor spelers die tevergeefs wachten op hun salaris en daardoor niet aan hun financiële verplichtingen kunnen voldoen. De federatie heeft ook nog ruim 4,5 miljoen euro beschikbaar gesteld voor voetballers die tussen medio 2015 en komende zomer geen salaris ontvangen. Zij kunnen alsnog aankloppen bij de FIFA.
Uit onderzoek van de FIFPro bleek dat in de afgelopen twee seizoenen ruim 40 procent van de voetballers ter wereld niet op tijd z'n salaris ontving. De meesten kregen enkele maanden later alsnog hun geld, maar een klein deel wacht daar na een jaar nog altijd op. "Als mondiale bond zijn we er ook voor de mensen in nood, zeker in de voetbalgemeenschap", zegt FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "En dat begint met de spelers."
Volgens de FIFPro zijn in de afgelopen vijf jaar honderden spelers van ruim vijftig clubs uit twintig landen in de problemen gekomen door het uitblijven van salaris. "Veel van deze clubs zijn opgeheven, zodat ze openstaande salarissen niet meer hoeven te betalen, en daarna verder gegaan onder een nieuwe naam", aldus Philippe Piat van de vakbond.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
20 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
1 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
1 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
2 uur geleden