Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA reserveert 15 miljoen voor voetballers zonder salaris

FIFA reserveert 15 miljoen voor voetballers zonder salaris

ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft een bedrag van bijna 15 miljoen euro gereserveerd voor spelers die geen salaris krijgen bij hun clubs. Honderden voetballers over de hele wereld zijn in de afgelopen jaren geld misgelopen omdat hun club failliet ging of omdat hun werkgever weigerde salaris uit te keren. Daarom heeft de FIFA samen met de internationale spelersvakbond FIFPro een vangnet gecreëerd.

Voor dit jaar is 3 miljoen dollar gereserveerd, omgerekend 2,75 miljoen euro. De FIFA zet voor zowel 2021 als 2022 een bedrag van ruim 3,6 miljoen euro opzij voor spelers die tevergeefs wachten op hun salaris en daardoor niet aan hun financiële verplichtingen kunnen voldoen. De federatie heeft ook nog ruim 4,5 miljoen euro beschikbaar gesteld voor voetballers die tussen medio 2015 en komende zomer geen salaris ontvangen. Zij kunnen alsnog aankloppen bij de FIFA.

Uit onderzoek van de FIFPro bleek dat in de afgelopen twee seizoenen ruim 40 procent van de voetballers ter wereld niet op tijd z'n salaris ontving. De meesten kregen enkele maanden later alsnog hun geld, maar een klein deel wacht daar na een jaar nog altijd op. "Als mondiale bond zijn we er ook voor de mensen in nood, zeker in de voetbalgemeenschap", zegt FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "En dat begint met de spelers."

Volgens de FIFPro zijn in de afgelopen vijf jaar honderden spelers van ruim vijftig clubs uit twintig landen in de problemen gekomen door het uitblijven van salaris. "Veel van deze clubs zijn opgeheven, zodat ze openstaande salarissen niet meer hoeven te betalen, en daarna verder gegaan onder een nieuwe naam", aldus Philippe Piat van de vakbond.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

6 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

7 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

8 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

10 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

20 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

23 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden