Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA reserveert 15 miljoen voor voetballers zonder salaris

FIFA reserveert 15 miljoen voor voetballers zonder salaris

ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft een bedrag van bijna 15 miljoen euro gereserveerd voor spelers die geen salaris krijgen bij hun clubs. Honderden voetballers over de hele wereld zijn in de afgelopen jaren geld misgelopen omdat hun club failliet ging of omdat hun werkgever weigerde salaris uit te keren. Daarom heeft de FIFA samen met de internationale spelersvakbond FIFPro een vangnet gecreëerd.

Voor dit jaar is 3 miljoen dollar gereserveerd, omgerekend 2,75 miljoen euro. De FIFA zet voor zowel 2021 als 2022 een bedrag van ruim 3,6 miljoen euro opzij voor spelers die tevergeefs wachten op hun salaris en daardoor niet aan hun financiële verplichtingen kunnen voldoen. De federatie heeft ook nog ruim 4,5 miljoen euro beschikbaar gesteld voor voetballers die tussen medio 2015 en komende zomer geen salaris ontvangen. Zij kunnen alsnog aankloppen bij de FIFA.

Uit onderzoek van de FIFPro bleek dat in de afgelopen twee seizoenen ruim 40 procent van de voetballers ter wereld niet op tijd z'n salaris ontving. De meesten kregen enkele maanden later alsnog hun geld, maar een klein deel wacht daar na een jaar nog altijd op. "Als mondiale bond zijn we er ook voor de mensen in nood, zeker in de voetbalgemeenschap", zegt FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "En dat begint met de spelers."

Volgens de FIFPro zijn in de afgelopen vijf jaar honderden spelers van ruim vijftig clubs uit twintig landen in de problemen gekomen door het uitblijven van salaris. "Veel van deze clubs zijn opgeheven, zodat ze openstaande salarissen niet meer hoeven te betalen, en daarna verder gegaan onder een nieuwe naam", aldus Philippe Piat van de vakbond.

Meer uit Voetbal

FC Twente mist geblesseerde Hilgers enkele weken

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach Ron Jans kan enkele weken niet beschikken over Mees Hilgers. De 21-jarige verdediger viel afgelopen zondag in de gewonnen Eredivisiewedstrijd tegen AZ al in de eerste helft met een blessure uit. De club uit Enschede meldde woensdag dat Hilgers ontbrak in de oefenwedstrijd tegen VfL Bochum en een paar weken uitgeschakeld is.

9 uur geleden
Bankier uit Qatar doet verbeterd bod op Manchester United

DOHA (ANP) - Bankier sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani uit Qatar heeft zijn bod op voetbalclub Manchester United verhoogd. Dat hebben bronnen aan het Franse persbureau AFP laten weten. Het eerste bod zou volgens Britse media om ongeveer 6 miljard euro zijn gegaan. De verwachting is dat nu ook de Britse miljardair Jim Ratcliffe, de tweede gegadigde om de club over te nemen, zijn inzet voor de topclub uit de Premier League gaat verhogen.

9 uur geleden
FC Barcelona daagt journalisten voor rechter in omkopingszaak

BARCELONA (ANP/DPA) - FC Barcelona heeft vijf journalisten en een aantal media aangeklaagd vanwege hun berichten over de miljoenenbetalingen van de club aan een voormalige baas van de scheidsrechterscommissie in Spanje. Volgens Barcelona hebben de gedaagden met hun berichtgeving over de betalingen aan een bedrijf van José Maria Enriquez Negreira geprobeerd de club te beschadigen, zo meldde de Spaanse krant Sport over de aanklacht.

10 uur geleden
Voetbalsters Chelsea winnen in Champions League bij Lyon

LYON (ANP) - De voetbalsters van Chelsea hebben woensdagavond in de kwartfinales van de Champions League gewonnen bij Lyon. In de Franse stad werd het 1-0 voor de Engelsen. Lyon is de titelverdediger in het toernooi. De club won de Champions League zes keer in de laatste zeven seizoenen.

11 uur geleden
Advocaat stopt na dit seizoen als trainer bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Dick Advocaat stopt aan het einde van dit seizoen als trainer bij ADO Den Haag. De 75-jarige oefenmeester heeft aan De Telegraaf laten weten dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. "Ik heb vooraf gezegd dat ik ADO op tijd op de hoogte zou brengen van mijn besluit, zodat zij op zoek zouden kunnen naar een nieuwe trainer voor het volgende seizoen", meldde Advocaat.

11 uur geleden
Nieuwe bondscoach Portugal blij met aanwezigheid Ronaldo

PORTO (ANP/AFP) - De nieuwe Portugese bondscoach Roberto Martínez zei "bijzonder blij" te zijn met de aanwezigheid van Cristiano Ronaldo in de nationale selectie. Even bestond de vrees dat de vedette zou bedanken, nadat hij op het WK in Qatar niet altijd meer zeker was van een basisplaats. Inmiddels speelt Ronaldo in de competitie van Saudi-Arabië, die internationaal niet hoog staat aangeschreven.

13 uur geleden
Zweden mist verdedigers Holm en Andersson tegen België

STOCKHOLM (ANP/BELGA) - De Zweedse bondscoach Janne Andersson mist bij het begin van de kwalificaties voor het Europees kampioenschap voetbal vrijdag tegen België de verdedigers Emil Holm (Spezia) en Joel Andersson (FC Midtjylland). De twee ontbreken ook enkele dagen later tegen Azerbeidzjan. Holm is ziek en Andersson geblesseerd.

15 uur geleden