Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA-preses Infantino wil 12 clubs van Super League sparen

FIFA-preses Infantino wil 12 clubs van Super League sparen

PARIJS (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA is geen voorstander van sancties tegen de twaalf clubs die vorige maand de Super League lanceerden. Het revolutionaire project flopte binnen een paar dagen door grote druk vanuit de internationale samenleving. De Zwitser benadrukt in een interview met het Franse sportblad L'Équipe dat hij de voorkeur geeft aan een "dialoog" om eventuele hervormingen in het voetbal door te voeren.

"Er wordt snel gezegd dat je moet straffen", betoogt Infantino. "Dat is populair of soms zelfs populistisch om te doen. Maar je moet er altijd voorzichtig mee zijn. Als je een club straft, straf je ook de spelers, de trainers en de fans die er niets mee te maken hadden."

Infantino erkent niettemin dat bepaalde acties gevolgen dienen te hebben en dat iedereen in het voetbal zijn verantwoordelijkheid zal moeten nemen. "Het plan was onaanvaardbaar en onvoorstelbaar. Eventuele sancties dienen eerst van de nationale bonden te komen, en pas daarna van de UEFA en de FIFA. Maar ik geef altijd de voorkeur aan een dialoog, ook in de meest delicate kwesties. We zullen goed moeten luisteren naar elkaar om te kunnen begrijpen hoe het zover heeft kunnen komen."

Meer uit Voetbal

Laat doelpunt Aston Villa bezorgt Arsenal tweede nederlaag

BIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.

2 uur geleden
PSV mist Mauro Júnior in uitwedstrijd tegen sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.

2 uur geleden
Duitse voetbalbaas verdedigt vredesprijs Trump

WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.

6 uur geleden
KNVB hoopt op veel Oranjefans op WK ondanks forse ticketprijzen

WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.

10 uur geleden
Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

19 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

19 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

19 uur geleden