FIFA-preses Infantino wil 12 clubs van Super League sparen
PARIJS (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA is geen voorstander van sancties tegen de twaalf clubs die vorige maand de Super League lanceerden. Het revolutionaire project flopte binnen een paar dagen door grote druk vanuit de internationale samenleving. De Zwitser benadrukt in een interview met het Franse sportblad L'Équipe dat hij de voorkeur geeft aan een "dialoog" om eventuele hervormingen in het voetbal door te voeren.
"Er wordt snel gezegd dat je moet straffen", betoogt Infantino. "Dat is populair of soms zelfs populistisch om te doen. Maar je moet er altijd voorzichtig mee zijn. Als je een club straft, straf je ook de spelers, de trainers en de fans die er niets mee te maken hadden."
Infantino erkent niettemin dat bepaalde acties gevolgen dienen te hebben en dat iedereen in het voetbal zijn verantwoordelijkheid zal moeten nemen. "Het plan was onaanvaardbaar en onvoorstelbaar. Eventuele sancties dienen eerst van de nationale bonden te komen, en pas daarna van de UEFA en de FIFA. Maar ik geef altijd de voorkeur aan een dialoog, ook in de meest delicate kwesties. We zullen goed moeten luisteren naar elkaar om te kunnen begrijpen hoe het zover heeft kunnen komen."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
4 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
10 uur geleden