FIFA-preses Infantino diep geraakt door beschuldigingen
MONTREUX (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA is naar eigen zeggen diep geraakt door de beschuldigingen over mogelijke beïnvloeding van de rechtsgang. "Dat is heel hard bij mij aangekomen", liet hij weten tijdens een congres in Montreux. "We hebben juist heel veel investeringen gedaan om de geloofwaardigheid van de FIFA te herstellen."
Infantino kwam eerder deze zomer in opspraak nadat bekend was geworden dat het Zwitserse Openbaar Ministerie onderzoek naar hem doet. De FIFA-preses heeft al toegegeven dat hij een geheime ontmoeting heeft gehad met de toenmalige Zwitserse aanklager Michael Lauber, die het onderzoek naar corruptie leidde bij de toekenning van het WK 2018 aan Rusland en het WK 2022 aan Qatar.
"Dat deed ik, omdat ik de schaduwen van het FIFA-verleden wilde verdrijven", legde Infantino in Montreux toe. "Je kunt een organisatie niet naar de toekomst leiden als je het verleden niet hebt aangepakt. Het overleg met de federale aanklager vond plaats om te bekijken hoe we de lopende procedures konden versnellen. Sommige van deze zaken lopen nu nog door."
Niet verboden
Het onderhoud tussen Lauber en Infantino was in principe niet verboden, maar had moeten gebeuren bij justitie. De twee zouden elkaar echter in een hotel hebben ontmoet. Lauber is inmiddels onder druk van deze affaire afgetreden en zijn immuniteit is opgeheven. Tegen Infantino loopt in Zwitserland nu eveneens een onderzoek. De FIFA-voorzitter wordt ervan verdacht dat hij Lauber ertoe heeft aangezet misbruik van zijn functie te maken.
De ethische commissie van de FIFA heeft een voorlopig onderzoek tegen Infantino in deze zaak beëindigd wegens een gebrek aan bewijs. Sepp Blatter, de voorganger van Infantino die na een reeks van schandalen bij de FIFA in 2015 vertrok, sprak daar schande van. De huidige preses van de mondiale voetbalbond haalde op zijn beurt in Montreux indirect uit naar de vroegere voetbalbaas.
Zelfbedieningswinkel
"De FIFA was verworden tot een 'zelfbedieningswinkel' waarin honderden miljoenen verdwenen. Dat moesten we veranderen. We moesten de mentaliteit veranderen. Elke euro kunnen we bij de FIFA nu volgen: waar het geld vandaan komt en waar het naartoe gaat."
Sinds 2017 heeft de ethische commissie van de FIFA 56 sancties aan corrupte officials opgelegd, waarvan de helft levenslange schorsingen.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
4 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
7 uur geleden