FIFA past transferregels aan vanwege oorlog in Oekraïne
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA wil het spelers en trainers in Rusland met een andere nationaliteit makkelijker maken om, als zij dat willen, hun club te verlaten. Indien zij er met hun club voor 10 maart zelf niet uitkomen, hebben voetballers en trainers het recht om hun contract op te schorten tot 30 juni, meldt de FIFA maandag. Omdat zij tot de zomer als contractloos worden beschouwd zijn zij vrij om elders te gaan werken zonder consequenties. Het zogenoemde transferwindow is hiervoor heropend tot 7 april.
Het besluit is een gevolg van de Russische inval in Oekraïne. Die leidde er ook toe dat tal van buitenlandse spelers in de Oekraïense competitie dat land spoorslags verlieten. Om hen en de clubs te beschermen zijn de contracten van de buitenlanders met hun Oekraïense club stilgelegd tot het einde van het seizoen. Ook deze spelers of trainers kunnen tot 7 april elders een verbintenis tekenen. Clubs mogen maximaal twee spelers aantrekken, die vanwege het oorlogsgeweld Oekraïne of Rusland verlaten.
In Oekraïne en Rusland samen spelen in totaal zo'n kleine tweehonderd buitenlandse voetballers op het hoogste niveau. Het gaat onder anderen om de Nederlanders Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou), Glenn Bijl (Samara) en Quincy Promes (Spartak Moskou) die nu, indien ze dat willen, tijdelijk bij een andere club buiten Rusland kunnen gaan voetballen.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
9 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
11 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
45 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
1 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
3 uur geleden