Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA past transferregels aan vanwege oorlog in Oekraïne

FIFA past transferregels aan vanwege oorlog in Oekraïne

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA wil het spelers en trainers in Rusland met een andere nationaliteit makkelijker maken om, als zij dat willen, hun club te verlaten. Indien zij er met hun club voor 10 maart zelf niet uitkomen, hebben voetballers en trainers het recht om hun contract op te schorten tot 30 juni, meldt de FIFA maandag. Omdat zij tot de zomer als contractloos worden beschouwd zijn zij vrij om elders te gaan werken zonder consequenties. Het zogenoemde transferwindow is hiervoor heropend tot 7 april.

Het besluit is een gevolg van de Russische inval in Oekraïne. Die leidde er ook toe dat tal van buitenlandse spelers in de Oekraïense competitie dat land spoorslags verlieten. Om hen en de clubs te beschermen zijn de contracten van de buitenlanders met hun Oekraïense club stilgelegd tot het einde van het seizoen. Ook deze spelers of trainers kunnen tot 7 april elders een verbintenis tekenen. Clubs mogen maximaal twee spelers aantrekken, die vanwege het oorlogsgeweld Oekraïne of Rusland verlaten.

In Oekraïne en Rusland samen spelen in totaal zo'n kleine tweehonderd buitenlandse voetballers op het hoogste niveau. Het gaat onder anderen om de Nederlanders Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou), Glenn Bijl (Samara) en Quincy Promes (Spartak Moskou) die nu, indien ze dat willen, tijdelijk bij een andere club buiten Rusland kunnen gaan voetballen.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

1 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

1 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

2 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

5 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

20 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

21 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

22 uur geleden