Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA opent wereldwijde dialoog over afgekeurd transfersysteem

FIFA opent wereldwijde dialoog over afgekeurd transfersysteem

ZÜRICH (ANP) - De mondiale voetbalbond FIFA opent een wereldwijde dialoog over de aanpassing van het transfersysteem. Dat is naar aanleiding van de recente uitspraak van het Europese Hof van Justitie, dat oordeelde dat clubs geen afkoopsommen mogen eisen van spelers die voortijdig hun contract bij een club willen verbreken. Dit zorgt er waarschijnlijk voor dat er een einde komt aan de miljoenenvergoedingen die clubs rekenen.

De FIFA meldt in een persmededeling dat "alle belanghebbenden in het voetbal worden uitgenodigd om commentaar te leveren en ideeën aan te dragen" over de kwestie. "Samen met hen zal de FIFA bepalen welke conclusies er moeten worden getrokken uit het vonnis en welke wijzigingen het meest passend en geschikt zijn om door te voeren in de transferregels", aldus Emilio García Silvero, het hoofd juridische zaken bij de FIFA.

Het Europese Hof van Justitie zette een streep door de huidige transferregels van de FIFA omdat ze het vrije verkeer van profvoetballers in de Europese Unie belemmeren als ze naar een nieuwe club willen. De zaak belandde bij het hof nadat een Belgische rechter vragen had gesteld over de schadevergoeding die de Belgische club Charleroi eventueel zou moeten betalen aan de Russische club Lokomotiv voor de overname van de Franse voetballer Lassana Diarra. Diarra vertrok in 2014 bij de Russische club na onenigheid met de trainer en moest daarop een schadevergoeding van 20 miljoen euro betalen.

Hoewel betrokken partijen in het voetbal denken dat het hele transfersysteem gaat veranderen, houdt de FIFA vol dat de uitspraak van het Europese Hof slechts een deel van de regels betreft. "Het internationale transfersysteem bestaat uit veel elementen", legde García Silvero uit. "Bijvoorbeeld regels met betrekking tot registratieperiodes, de transfer en registratie van spelers, de toepassing van sportieve sancties in bepaalde gevallen, opleidingscompensaties en solidariteitsmechanismen om opleidingsclubs te belonen, de bescherming van vrouwelijke spelers, coaches, nationale teams en nog veel meer. Al deze essentiële elementen worden in principe niet beïnvloed door de Diarra-uitspraak."

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

11 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

12 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

14 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

15 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

15 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

18 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

20 uur geleden