Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA opent tuchtzaak tegen Duitse voetbalbond om negeren regels

FIFA opent tuchtzaak tegen Duitse voetbalbond om negeren regels

DOHA (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond krijgt mogelijk een boete van de FIFA omdat bondscoach Hansi Flick een dag voor de WK-wedstrijd tegen Spanje zonder speler op de persconferentie verscheen. De mondiale federatie heeft de tuchtcommissie opdracht gegeven de zaak te behandelen. Alle deelnemers aan het WK zijn verplicht om voor iedere persconferentie voorafgaand aan een wedstrijd de bondscoach en een speler af te vaardigen.

Flick zat zaterdag echter alleen achter de tafel in het internationale mediacentrum in Doha. De Duitsers verblijven op zo'n 100 kilometer van Doha en Flick vond het niet verstandig om ook een speler heen en weer te laten rijden. "Dat duurt bijna drie uur. We willen geen speler die reis laten maken", zei de bondscoach. "De spelers moeten zich voorbereiden op de training voor een belangrijke wedstrijd." De Duitsers hadden gehoopt de persconferentie in hun basiskamp in Al Shamal te mogen houden, maar de FIFA eiste dat ze naar Doha zouden komen.

De ploeg van Flick hield zondag met een gelijkspel tegen Spanje (1-1) de kansen op het bereiken van de knock-outfase overeind. Duitsland, dat nu 1 punt heeft, sluit de poulefase donderdagavond af tegen Costa Rica.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

11 uur geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

13 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

13 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

13 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

14 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

16 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

17 uur geleden