FIFA opent tuchtzaak tegen Duitse voetbalbond om negeren regels
DOHA (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond krijgt mogelijk een boete van de FIFA omdat bondscoach Hansi Flick een dag voor de WK-wedstrijd tegen Spanje zonder speler op de persconferentie verscheen. De mondiale federatie heeft de tuchtcommissie opdracht gegeven de zaak te behandelen. Alle deelnemers aan het WK zijn verplicht om voor iedere persconferentie voorafgaand aan een wedstrijd de bondscoach en een speler af te vaardigen.
Flick zat zaterdag echter alleen achter de tafel in het internationale mediacentrum in Doha. De Duitsers verblijven op zo'n 100 kilometer van Doha en Flick vond het niet verstandig om ook een speler heen en weer te laten rijden. "Dat duurt bijna drie uur. We willen geen speler die reis laten maken", zei de bondscoach. "De spelers moeten zich voorbereiden op de training voor een belangrijke wedstrijd." De Duitsers hadden gehoopt de persconferentie in hun basiskamp in Al Shamal te mogen houden, maar de FIFA eiste dat ze naar Doha zouden komen.
De ploeg van Flick hield zondag met een gelijkspel tegen Spanje (1-1) de kansen op het bereiken van de knock-outfase overeind. Duitsland, dat nu 1 punt heeft, sluit de poulefase donderdagavond af tegen Costa Rica.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
6 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
7 uur geleden