FIFA ontneemt Indonesië organisatie WK voor jeugdspelers
ZURICH (ANP) - De FIFA heeft Indonesië het WK voor voetballers onder de 20 jaar ontnomen. Dat is volgens de wereldvoetbalbond gebeurd vanwege "de huidige omstandigheden".
Naar verluidt heeft de maatregel te maken met de protesten over de deelname van Israël. De loting werd geannuleerd wegens hevige protesten. In de hoofdstad Jakarta werd gezwaaid met Indonesische en Palestijnse vlaggen. In Indonesië, het land met de grootste moslimpopulatie ter wereld, is veel steun voor de Palestijnen.
De bond verwijst ook naar "de tragedie die plaatsvond in oktober 2022", refererend aan de stadionramp van eind vorig jaar op Java.
Verdrukking
Bij de rellen die ontstonden na een wedstrijd tussen de clubs Arema FC en Persebaya Surabaya vielen zeker 135 doden, onder wie 40 kinderen. De meesten kwamen om in de verdrukking toen ze uit het stadion wilden vluchten nadat de politie met traangas had gespoten. De lokale politiechef erkende dat bij het politieoptreden fouten waren gemaakt.
Het WK voor jeugdspelers wordt van 20 mei tot en met 11 juni gespeeld. Die data blijven vooralsnog ongewijzigd. De FIFA hoopt snel een nieuw gastland bekend te kunnen maken.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
10 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden