FIFA ontneemt Indonesië organisatie WK voor jeugdspelers
ZURICH (ANP) - De FIFA heeft Indonesië het WK voor voetballers onder de 20 jaar ontnomen. Dat is volgens de wereldvoetbalbond gebeurd vanwege "de huidige omstandigheden".
Naar verluidt heeft de maatregel te maken met de protesten over de deelname van Israël. De loting werd geannuleerd wegens hevige protesten. In de hoofdstad Jakarta werd gezwaaid met Indonesische en Palestijnse vlaggen. In Indonesië, het land met de grootste moslimpopulatie ter wereld, is veel steun voor de Palestijnen.
De bond verwijst ook naar "de tragedie die plaatsvond in oktober 2022", refererend aan de stadionramp van eind vorig jaar op Java.
Verdrukking
Bij de rellen die ontstonden na een wedstrijd tussen de clubs Arema FC en Persebaya Surabaya vielen zeker 135 doden, onder wie 40 kinderen. De meesten kwamen om in de verdrukking toen ze uit het stadion wilden vluchten nadat de politie met traangas had gespoten. De lokale politiechef erkende dat bij het politieoptreden fouten waren gemaakt.
Het WK voor jeugdspelers wordt van 20 mei tot en met 11 juni gespeeld. Die data blijven vooralsnog ongewijzigd. De FIFA hoopt snel een nieuw gastland bekend te kunnen maken.
Meer uit Sport
EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
31 minuten geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
21 uur geleden