FIFA nomineert Miedema en Wiegman voor uitverkiezing
NYON (ANP) - De FIFA heeft aanvalster Vivianne Miedema en trainster Sarina Wiegman genomineerd voor de zogenoemde Best Awards van 2022, voor respectievelijk voetbalster en coach van het jaar. Beiden staan op de shortlist van hun categorie. Miedema maakte het afgelopen jaar furore bij Arsenal, hoewel ze voorlopig vanwege een zware blessure niet kan spelen. Wiegman werd met Engeland Europees kampioen, een titel die ze ook al eens met Oranje veroverde.
De kandidaten zijn door experts voorgedragen. Fans kunnen tot 3 februari op hun favoriet stemmen. Daarna blijven in de uiteenlopende rubrieken drie finalisten over.
Bij de mannen staan onder meer de erkende grootheden op de lijst, die indruk maakten op het WK in Qatar. Uiteraard de Argentijn Lionel Messi, de Braziliaan Neymar en de Fransman Kylian Mbappé. Met Karim Benzema (Frankrijk) en Erling Haaland (Noorwegen) zijn er echter ook gegadigden die niet op de titelstrijd aanwezig waren. Cristiano Ronaldo, onlangs vertrokken bij Manchester United, ontbreekt.
Lionel Scaloni, die bondscoach die met Argentinië de wereldtitel veroverde, is een van de genomineerden voor de Best Award bij de trainers.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
9 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
12 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
12 uur geleden