FIFA nomineert Miedema en Wiegman voor uitverkiezing
NYON (ANP) - De FIFA heeft aanvalster Vivianne Miedema en trainster Sarina Wiegman genomineerd voor de zogenoemde Best Awards van 2022, voor respectievelijk voetbalster en coach van het jaar. Beiden staan op de shortlist van hun categorie. Miedema maakte het afgelopen jaar furore bij Arsenal, hoewel ze voorlopig vanwege een zware blessure niet kan spelen. Wiegman werd met Engeland Europees kampioen, een titel die ze ook al eens met Oranje veroverde.
De kandidaten zijn door experts voorgedragen. Fans kunnen tot 3 februari op hun favoriet stemmen. Daarna blijven in de uiteenlopende rubrieken drie finalisten over.
Bij de mannen staan onder meer de erkende grootheden op de lijst, die indruk maakten op het WK in Qatar. Uiteraard de Argentijn Lionel Messi, de Braziliaan Neymar en de Fransman Kylian Mbappé. Met Karim Benzema (Frankrijk) en Erling Haaland (Noorwegen) zijn er echter ook gegadigden die niet op de titelstrijd aanwezig waren. Cristiano Ronaldo, onlangs vertrokken bij Manchester United, ontbreekt.
Lionel Scaloni, die bondscoach die met Argentinië de wereldtitel veroverde, is een van de genomineerden voor de Best Award bij de trainers.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
2 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.
2 uur geleden