Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA nomineert Miedema en Wiegman voor uitverkiezing

FIFA nomineert Miedema en Wiegman voor uitverkiezing

NYON (ANP) - De FIFA heeft aanvalster Vivianne Miedema en trainster Sarina Wiegman genomineerd voor de zogenoemde Best Awards van 2022, voor respectievelijk voetbalster en coach van het jaar. Beiden staan op de shortlist van hun categorie. Miedema maakte het afgelopen jaar furore bij Arsenal, hoewel ze voorlopig vanwege een zware blessure niet kan spelen. Wiegman werd met Engeland Europees kampioen, een titel die ze ook al eens met Oranje veroverde.

De kandidaten zijn door experts voorgedragen. Fans kunnen tot 3 februari op hun favoriet stemmen. Daarna blijven in de uiteenlopende rubrieken drie finalisten over.

Bij de mannen staan onder meer de erkende grootheden op de lijst, die indruk maakten op het WK in Qatar. Uiteraard de Argentijn Lionel Messi, de Braziliaan Neymar en de Fransman Kylian Mbappé. Met Karim Benzema (Frankrijk) en Erling Haaland (Noorwegen) zijn er echter ook gegadigden die niet op de titelstrijd aanwezig waren. Cristiano Ronaldo, onlangs vertrokken bij Manchester United, ontbreekt.

Lionel Scaloni, die bondscoach die met Argentinië de wereldtitel veroverde, is een van de genomineerden voor de Best Award bij de trainers.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

5 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

5 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

6 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

6 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

6 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

10 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

14 uur geleden