FIFA neigde naar langere schorsing voor Rubiales om kus
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft serieus overwogen om de voormalig Spaanse bondsvoorzitter Luis Rubiales langer te schorsen voor zijn kus op de mond van voetbalster Jennifer Hermoso. Volgens de FIFA was een langere straf dan de uitsluiting van drie jaar ook te rechtvaardigen geweest door "de negatieve impact op de FIFA en vrouwensport in het algemeen" die de kus heeft gehad. Dat valt te lezen in een uitgebreide toelichting van de mondiale bond.
De FIFA legde Rubiales eind oktober uiteindelijk "met sterke twijfels" een schorsing van drie jaar op. De Spanjaard heeft al laten weten tegen de uitsluiting van alle voetbalgerelateerde activiteiten in beroep te gaan.
Rubiales kuste kersvers wereldkampioen Hermoso tijdens de huldiging na de WK-finale in Sydney, volgens de speelster zonder haar toestemming. Het incident leidde in de dagen en weken daarna tot grote ophef.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
3 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
11 uur geleden