FIFA mag interlandperiode Zuid-Amerika met twee dagen verlengen
ZÜRICH (ANP) - De FIFA mag de komende interlandperiodes voor Zuid-Amerika met twee dagen verlengen. De Spaanse bond was tegen het besluit in beroep gegaan, maar sporttribunaal CAS stelde de FIFA in het gelijk.
De FIFA nam het besluit op verzoek van de Zuid-Amerikaanse confederatie CONMEBOL. Het geldt voor de interlandperiodes in september en oktober. "Ons besluit is genomen na raadpleging van alle relevante belanghebbenden en rekening houdend met alle relevante omstandigheden, met name de uitdagingen die door de Covid-pandemie zijn ontstaan en vooral gezondheidsoverwegingen voor spelers", aldus de FIFA. "De beslissing van het CAS van vandaag bevestigt de wettigheid van de beslissing van de FIFA en verwerpt volledig de argumenten van de Spaanse La Liga."
Clubs uit Spanje, en ook andere Europese competities, hebben gedreigd spelers niet vrij te geven vanwege de twee extra dagen. Daardoor zijn ze namelijk pas later terug bij de clubs. "We verwachten nu de vrijlating van spelers voor de komende kwalificatiewedstrijden in Zuid-Amerika, in overeenstemming met de recente FIFA-beslissing, waarvan de wettigheid en legitimiteit is erkend in de CAS-uitspraak van vandaag."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
7 uur geleden