Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA mag interlandperiode Zuid-Amerika met twee dagen verlengen

FIFA mag interlandperiode Zuid-Amerika met twee dagen verlengen

ZÜRICH (ANP) - De FIFA mag de komende interlandperiodes voor Zuid-Amerika met twee dagen verlengen. De Spaanse bond was tegen het besluit in beroep gegaan, maar sporttribunaal CAS stelde de FIFA in het gelijk.

De FIFA nam het besluit op verzoek van de Zuid-Amerikaanse confederatie CONMEBOL. Het geldt voor de interlandperiodes in september en oktober. "Ons besluit is genomen na raadpleging van alle relevante belanghebbenden en rekening houdend met alle relevante omstandigheden, met name de uitdagingen die door de Covid-pandemie zijn ontstaan en vooral gezondheidsoverwegingen voor spelers", aldus de FIFA. "De beslissing van het CAS van vandaag bevestigt de wettigheid van de beslissing van de FIFA en verwerpt volledig de argumenten van de Spaanse La Liga."

Clubs uit Spanje, en ook andere Europese competities, hebben gedreigd spelers niet vrij te geven vanwege de twee extra dagen. Daardoor zijn ze namelijk pas later terug bij de clubs. "We verwachten nu de vrijlating van spelers voor de komende kwalificatiewedstrijden in Zuid-Amerika, in overeenstemming met de recente FIFA-beslissing, waarvan de wettigheid en legitimiteit is erkend in de CAS-uitspraak van vandaag."

Meer uit Voetbal

Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

5 minuten geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

1 uur geleden
Real Madrid maanden zonder geblesseerde verdediger Militão

MADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.

1 uur geleden
Belgische oud-voetballer De Boeck overleden na hersenbloeding

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.

7 uur geleden
Vrouw krijgt 4 jaar cel voor afpersen voetballer Son Heung-min

SEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.

7 uur geleden
Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

17 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

17 uur geleden