FIFA mag interlandperiode Zuid-Amerika met twee dagen verlengen
ZÜRICH (ANP) - De FIFA mag de komende interlandperiodes voor Zuid-Amerika met twee dagen verlengen. De Spaanse bond was tegen het besluit in beroep gegaan, maar sporttribunaal CAS stelde de FIFA in het gelijk.
De FIFA nam het besluit op verzoek van de Zuid-Amerikaanse confederatie CONMEBOL. Het geldt voor de interlandperiodes in september en oktober. "Ons besluit is genomen na raadpleging van alle relevante belanghebbenden en rekening houdend met alle relevante omstandigheden, met name de uitdagingen die door de Covid-pandemie zijn ontstaan en vooral gezondheidsoverwegingen voor spelers", aldus de FIFA. "De beslissing van het CAS van vandaag bevestigt de wettigheid van de beslissing van de FIFA en verwerpt volledig de argumenten van de Spaanse La Liga."
Clubs uit Spanje, en ook andere Europese competities, hebben gedreigd spelers niet vrij te geven vanwege de twee extra dagen. Daardoor zijn ze namelijk pas later terug bij de clubs. "We verwachten nu de vrijlating van spelers voor de komende kwalificatiewedstrijden in Zuid-Amerika, in overeenstemming met de recente FIFA-beslissing, waarvan de wettigheid en legitimiteit is erkend in de CAS-uitspraak van vandaag."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
7 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden