Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA maandag in gesprek met Amnesty over Qatar

FIFA maandag in gesprek met Amnesty over Qatar

ZURICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat maandag in gesprek met Amnesty International over de situatie van de arbeidsmigranten in Qatar. Het gesprek vindt plaats op het hoofdkantoor van de FIFA, in Zurich.

"We zijn zeer verheugd over de voortdurende betrokkenheid van Amnesty International en staan ​​altijd open voor het transparant en constructief bespreken en aanpakken van eventuele zorgen van onze belanghebbenden", liet Joyce Cook, bij de FIFA verantwoordelijk voor de maatschappelijke verantwoordelijkheid, optekenen.

Bij de bouw van WK-stadions zijn naar verluidt al veel doden gevallen. De Britse krant The Guardian had het vorig jaar zelfs over liefst 6500 doden in de periode tussen 2010 en 2020. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft dat altijd ontkend en zei begin dit jaar dat het ging over drie sterfgevallen. Qatar kreeg na de berichten over de doden veel kritiek en vanuit meerdere kanten werd zelfs gepleit voor een boycot.

Petitie

Mensenrechtenorganisatie Amnesty pleit al jaren voor verbetering van de werkomstandigheden voor gastarbeiders in Qatar. Volgens onder meer de KNVB is er de afgelopen periode al verbetering geboekt. Zo is er een minimumloon ingevoerd en mag er op de heetste uren van de dag niet in de zon gewerkt worden.

Tijdens de samenkomst gaat Amnesty een petitie overhandigen waarin de FIFA nogmaals wordt opgeroepen de kwestie aan te pakken. De FIFA wil met de organisatie kijken naar de vooruitgang die is geboekt en onder meer discussiëren over de situatie van de werknemers in de dienstensector.

Cook: "We blijven ons volledig inzetten voor de bescherming van werknemers die betrokken zijn bij de organisatie van het WK en we zijn ervan overtuigd dat het toernooi ook zal dienen als een katalysator voor bredere positieve en blijvende verandering in het hele gastland."

Meer uit Voetbal

Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

53 minuten geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

1 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

2 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

2 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

5 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

5 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

12 uur geleden