Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA maandag in gesprek met Amnesty over Qatar

FIFA maandag in gesprek met Amnesty over Qatar

ZURICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat maandag in gesprek met Amnesty International over de situatie van de arbeidsmigranten in Qatar. Het gesprek vindt plaats op het hoofdkantoor van de FIFA, in Zurich.

"We zijn zeer verheugd over de voortdurende betrokkenheid van Amnesty International en staan ​​altijd open voor het transparant en constructief bespreken en aanpakken van eventuele zorgen van onze belanghebbenden", liet Joyce Cook, bij de FIFA verantwoordelijk voor de maatschappelijke verantwoordelijkheid, optekenen.

Bij de bouw van WK-stadions zijn naar verluidt al veel doden gevallen. De Britse krant The Guardian had het vorig jaar zelfs over liefst 6500 doden in de periode tussen 2010 en 2020. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft dat altijd ontkend en zei begin dit jaar dat het ging over drie sterfgevallen. Qatar kreeg na de berichten over de doden veel kritiek en vanuit meerdere kanten werd zelfs gepleit voor een boycot.

Petitie

Mensenrechtenorganisatie Amnesty pleit al jaren voor verbetering van de werkomstandigheden voor gastarbeiders in Qatar. Volgens onder meer de KNVB is er de afgelopen periode al verbetering geboekt. Zo is er een minimumloon ingevoerd en mag er op de heetste uren van de dag niet in de zon gewerkt worden.

Tijdens de samenkomst gaat Amnesty een petitie overhandigen waarin de FIFA nogmaals wordt opgeroepen de kwestie aan te pakken. De FIFA wil met de organisatie kijken naar de vooruitgang die is geboekt en onder meer discussiëren over de situatie van de werknemers in de dienstensector.

Cook: "We blijven ons volledig inzetten voor de bescherming van werknemers die betrokken zijn bij de organisatie van het WK en we zijn ervan overtuigd dat het toernooi ook zal dienen als een katalysator voor bredere positieve en blijvende verandering in het hele gastland."

Meer uit Voetbal

PSG boekt in Brest eerste competitiezege van het seizoen

BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.

5 uur geleden
Juventus verliest in aanloop naar Europees duel met NEC

SASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.

5 uur geleden
PSV verovert koppositie Eredivisie na thuiszege op Sparta

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.

6 uur geleden
Van Bronckhorst: eerste helft Feyenoord beste tot nu toe

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.

7 uur geleden
Haaland schiet tien man Manchester City naar zege op United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.

8 uur geleden
Feyenoord geeft zwak PEC Zwolle afstraffing: 0-7

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.

9 uur geleden
FC Barcelona blijft zonder puntenverlies na uitzege op Levante

VALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.

9 uur geleden