FIFA maandag in gesprek met Amnesty over Qatar
ZURICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat maandag in gesprek met Amnesty International over de situatie van de arbeidsmigranten in Qatar. Het gesprek vindt plaats op het hoofdkantoor van de FIFA, in Zurich.
"We zijn zeer verheugd over de voortdurende betrokkenheid van Amnesty International en staan altijd open voor het transparant en constructief bespreken en aanpakken van eventuele zorgen van onze belanghebbenden", liet Joyce Cook, bij de FIFA verantwoordelijk voor de maatschappelijke verantwoordelijkheid, optekenen.
Bij de bouw van WK-stadions zijn naar verluidt al veel doden gevallen. De Britse krant The Guardian had het vorig jaar zelfs over liefst 6500 doden in de periode tussen 2010 en 2020. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft dat altijd ontkend en zei begin dit jaar dat het ging over drie sterfgevallen. Qatar kreeg na de berichten over de doden veel kritiek en vanuit meerdere kanten werd zelfs gepleit voor een boycot.
Petitie
Mensenrechtenorganisatie Amnesty pleit al jaren voor verbetering van de werkomstandigheden voor gastarbeiders in Qatar. Volgens onder meer de KNVB is er de afgelopen periode al verbetering geboekt. Zo is er een minimumloon ingevoerd en mag er op de heetste uren van de dag niet in de zon gewerkt worden.
Tijdens de samenkomst gaat Amnesty een petitie overhandigen waarin de FIFA nogmaals wordt opgeroepen de kwestie aan te pakken. De FIFA wil met de organisatie kijken naar de vooruitgang die is geboekt en onder meer discussiëren over de situatie van de werknemers in de dienstensector.
Cook: "We blijven ons volledig inzetten voor de bescherming van werknemers die betrokken zijn bij de organisatie van het WK en we zijn ervan overtuigd dat het toernooi ook zal dienen als een katalysator voor bredere positieve en blijvende verandering in het hele gastland."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
20 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
30 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
18 uur geleden