Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA maandag in gesprek met Amnesty over Qatar

FIFA maandag in gesprek met Amnesty over Qatar

ZURICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat maandag in gesprek met Amnesty International over de situatie van de arbeidsmigranten in Qatar. Het gesprek vindt plaats op het hoofdkantoor van de FIFA, in Zurich.

"We zijn zeer verheugd over de voortdurende betrokkenheid van Amnesty International en staan ​​altijd open voor het transparant en constructief bespreken en aanpakken van eventuele zorgen van onze belanghebbenden", liet Joyce Cook, bij de FIFA verantwoordelijk voor de maatschappelijke verantwoordelijkheid, optekenen.

Bij de bouw van WK-stadions zijn naar verluidt al veel doden gevallen. De Britse krant The Guardian had het vorig jaar zelfs over liefst 6500 doden in de periode tussen 2010 en 2020. FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft dat altijd ontkend en zei begin dit jaar dat het ging over drie sterfgevallen. Qatar kreeg na de berichten over de doden veel kritiek en vanuit meerdere kanten werd zelfs gepleit voor een boycot.

Petitie

Mensenrechtenorganisatie Amnesty pleit al jaren voor verbetering van de werkomstandigheden voor gastarbeiders in Qatar. Volgens onder meer de KNVB is er de afgelopen periode al verbetering geboekt. Zo is er een minimumloon ingevoerd en mag er op de heetste uren van de dag niet in de zon gewerkt worden.

Tijdens de samenkomst gaat Amnesty een petitie overhandigen waarin de FIFA nogmaals wordt opgeroepen de kwestie aan te pakken. De FIFA wil met de organisatie kijken naar de vooruitgang die is geboekt en onder meer discussiëren over de situatie van de werknemers in de dienstensector.

Cook: "We blijven ons volledig inzetten voor de bescherming van werknemers die betrokken zijn bij de organisatie van het WK en we zijn ervan overtuigd dat het toernooi ook zal dienen als een katalysator voor bredere positieve en blijvende verandering in het hele gastland."

Meer uit Voetbal

Lebreton verlengt contract met NEC tot medio 2030

NIJMEGEN (ANP) - De Franse voetballer Noé Lebreton heeft zijn contract bij NEC tot de zomer van 2030 verlengd. Dat zijn de 22-jarige middenvelder en de club uit Nijmegen overeengekomen.

3 uur geleden
Spaanse voetbalbond schrapt bekerduels na dodelijk treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond heeft de 24 bekerwedstrijden geannuleerd die voor woensdag op het programma stonden. Het besluit volgt op het dodelijke treinongeluk nabij Urda. Dat heeft de Spaanse radiozender COPE bekendgemaakt.

4 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf Feyenoord om vuurwerk bij Cambuur

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Feyenoord een boete van 7500 euro en een voorwaardelijke straf van het spelen van een uitwedstrijd zonder publiek opgelegd vanwege het vuurwerkgeweld van de Feyenoord-supporters in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur op 23 augustus. Dat heeft de KNVB woensdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Kuijt interim-trainer Fenerbahçe na vertrek Kartal

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt is aangesteld als interim-trainer bij Fenerbahçe na het vertrek van hoofdtrainer İsmail Kartal. Dat heeft de Turkse voetbalclub woensdag bekendgemaakt. Kartal stapte dinsdag op na de competitienederlaag van een dag eerder op bezoek bij rivaal Galatasaray (2-1).

8 uur geleden
China neemt verontschuldiging Mbappé over Mao-opmerking 'serieus'

BEIJING (ANP/AFP) - China neemt de verontschuldiging van voetballer Kylian Mbappé met betrekking tot een opmerking die hij had gemaakt over Mao Zedong "serieus". Dat zei buitenlandwoordvoerder Guo Jiakun woensdag tijdens een regulier persmoment. "We nemen de verontschuldiging die het betreffende individu heeft gemaakt serieus", aldus de woordvoerder.

8 uur geleden
Arsenal verliest om drone stilgelegd bekerduel na strafschoppen

FLEETWOOD (ANP) - Landskampioen Arsenal is in de achtste finales van de League Cup uitgeschakeld door Fleetwood Town, een team uit het vierde niveau in Engeland. De ploeg van trainer Mikel Arteta verloor, met Jurriën Timber in de basis, na strafschoppen. De wedstrijd werd vlak na de aftrap een kleine tien minuten stilgelegd vanwege een overvliegende drone, maar kon daarna worden hervat.

16 uur geleden
Oud-bekerwinnaar Go Ahead wint in eerste ronde van amateurs HFC

HAARLEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eerste ronde van de KNVB-beker een eenvoudige overwinning geboekt bij de amateurs van Koninklijke HFC. De oud-bekerwinnaars uit Deventer waren met 5-0 te sterk.

16 uur geleden