Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA legt laatste hand aan noodfonds

FIFA legt laatste hand aan noodfonds

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA hoopt binnen enkele weken te kunnen vertellen hoe het noodfonds voor de voetbalwereld eruit komt te zien. De FIFA kondigde al in maart, toen het coronavirus zich over de wereld begon te verspreiden, aan dat er een noodfonds komt waar bonden en clubs die in de financiële problemen komen gebruik van kunnen maken. Vooralsnog is echter niet duidelijk hoeveel geld er beschikbaar komt en hoe daar aanspraak op gemaakt kan worden.

Volgens Infantino komt daar "in de komende weken" duidelijkheid over. Het noodfonds heeft volgens de FIFA-baas "een breed bereik, inclusief het vrouwenvoetbal" en wordt er duidelijk vastgelegd hoe het geld wordt verdeeld. De FIFA beschikt over enorme reserves. In het financieel jaarverslag van 2018 staat dat de mondiale federatie zo'n 2,5 miljard euro op de bank heeft staan.

De FIFA is ook bezig om de internationale speeldagenkalender aan te passen. "We zijn dicht bij een uitgebalanceerde oplossing", zegt Infantino in een videoboodschap aan de 211 nationale bonden die bij de FIFA zijn aangesloten. "Ieders uitdagingen en behoeftes zijn daarin meegenomen."

De federatie gaat in een aantal onlinevergaderingen in gesprek met alle voetbalbonden en andere betrokken partijen om gezamenlijk tot "een betere voetbalwereld voor de toekomst" te komen. "Dit is een tijd om samen te werken, om ervaringen te delen en om elkaar te helpen", zegt Infantino. "Door solidariteit kunnen we oplossingen vinden om tot een betere voetbalwereld te komen. Ik pleit zelf voor duidelijkere en striktere financiële regels, met volledige transparantie en 'gezond' beleid. Dat gaat niet alleen over het transfersysteem, maar over de hele voetballerij."

Meer uit Voetbal

FIFA onderzoekt gevolgen uitbreiding WK naar 64 landen

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA onderzoekt de gevolgen van een uitbreiding van het WK voetbal van 48 naar 64 landen voor het eindtoernooi van 2030. Dat blijkt uit een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

10 minuten geleden
Spanjaard Denia eerste buitenlandse bondscoach van Tsjechië

PRAAG (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tsjechië heeft met Santi Denia de eerste buitenlandse bondscoach van het land aangesteld. De 52-jarige Spanjaard is de opvolger van Miroslav Koubek, die na het teleurstellende WK opstapte. Tsjechië behaalde slechts 1 punt in de groepsfase.

45 minuten geleden
Britse premier Burnham noemt Infantino 'verkeerde man' voor FIFA

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft Gianni Infantino "een verkeerde man" genoemd om de FIFA te leiden. Dat heeft Burnham volgens het Franse persbureau gezegd tegen verschillende media tijdens een bezoek aan Sheffield. Burnham noemde het voorstel van de FIFA om een deel van de rechten van het WK voetbal te verkopen "een schandalig voorstel".

1 uur geleden
Meerderheid voetbalbonden wijst investeringsplan FIFA af

KUALA LUMPUR (ANP) - Een meerderheid van de 211 voetbalbonden die lid zijn van de FIFA, is tegen het voorgestelde commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. De Aziatische voetbalbond (AFC) verklaarde vrijdag dat het "solidair" is met de Europese bond (UEFA) en de Noord-Amerikaanse voetbalbond (CONCACAF) over hun afwijzing. De FIFA wil een deel van de commerciële rechten verkopen, waaronder die voor het WK. Voorzitter Gianni Infantino heeft gezegd uiterlijk 19 september duidelijkheid te willen van alle leden.

2 uur geleden
Aziatische voetbalbond solidair met UEFA en de CONCACAF

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond (AFC) heeft verklaard dat het "solidair" is met de UEFA en de CONCACAF over hun afwijzing van het commercialiseringsplan van de FIFA. De AFC dreigde echter niet met een boycot van de FIFA-competities, zoals de Europese bond donderdag wel deed. Na de aankondiging van de boycot door de UEFA wees de Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF het voorstel eveneens af.

3 uur geleden
Adviseur Cordeiro van FIFA-baas Infantino weg om verkoopplan WK

ZÜRICH (ANP) - Topadviseur Carlos Cordeiro van FIFA-voorzitter Gianni Infantino stapt op na het voorstel een ​​belang in het WK voetbal te verkopen. Dat staat in een verklaring van de 70-jarige Amerikaan die op X is verspreid. Cordeiro had naar eigen zeggen niets met de plannen van doen en wil er niets mee te maken hebben. "Een slechte deal voor de FIFA-landen en een slechte deal voor het voetbal", noemde de adviseur van Infantino de voornemens.

3 uur geleden
KNVB houdt vast aan afwijzing FIFA-plannen

ZEIST (ANP) - De KNVB is niet van mening veranderd door de reactie van de FIFA op de kritiek van onder meer de UEFA op het commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. "Ons standpunt blijft onverminderd hetzelfde", liet een woordvoerder van de KNVB vrijdag aan het ANP weten.

4 uur geleden