Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA legt laatste hand aan noodfonds

FIFA legt laatste hand aan noodfonds

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA hoopt binnen enkele weken te kunnen vertellen hoe het noodfonds voor de voetbalwereld eruit komt te zien. De FIFA kondigde al in maart, toen het coronavirus zich over de wereld begon te verspreiden, aan dat er een noodfonds komt waar bonden en clubs die in de financiële problemen komen gebruik van kunnen maken. Vooralsnog is echter niet duidelijk hoeveel geld er beschikbaar komt en hoe daar aanspraak op gemaakt kan worden.

Volgens Infantino komt daar "in de komende weken" duidelijkheid over. Het noodfonds heeft volgens de FIFA-baas "een breed bereik, inclusief het vrouwenvoetbal" en wordt er duidelijk vastgelegd hoe het geld wordt verdeeld. De FIFA beschikt over enorme reserves. In het financieel jaarverslag van 2018 staat dat de mondiale federatie zo'n 2,5 miljard euro op de bank heeft staan.

De FIFA is ook bezig om de internationale speeldagenkalender aan te passen. "We zijn dicht bij een uitgebalanceerde oplossing", zegt Infantino in een videoboodschap aan de 211 nationale bonden die bij de FIFA zijn aangesloten. "Ieders uitdagingen en behoeftes zijn daarin meegenomen."

De federatie gaat in een aantal onlinevergaderingen in gesprek met alle voetbalbonden en andere betrokken partijen om gezamenlijk tot "een betere voetbalwereld voor de toekomst" te komen. "Dit is een tijd om samen te werken, om ervaringen te delen en om elkaar te helpen", zegt Infantino. "Door solidariteit kunnen we oplossingen vinden om tot een betere voetbalwereld te komen. Ik pleit zelf voor duidelijkere en striktere financiële regels, met volledige transparantie en 'gezond' beleid. Dat gaat niet alleen over het transfersysteem, maar over de hele voetballerij."

Meer uit Voetbal

Gewonde door instorten tribune in Noorse voetbalcompetitie

TROMSØ (ANP/DPA) - Een persoon is ernstig gewond geraakt nadat een deel van een tribune was ingestort bij een wedstrijd in de Noorse voetbalcompetitie tussen Tromsø en Bodø-Glimt. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht met ernstige verwondingen.

14 minuten geleden
NEC boekt bij FC Utrecht eerste competitiezege sinds augustus

UTRECHT (ANP) - NEC heeft tegen FC Utrecht de derde competitiezege van het seizoen geboekt. De club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder was met 3-2 te sterk in Stadion Galgenwaard in Utrecht.

37 minuten geleden
Internazionale weer tweede in Serie A na zege op Como

MILAAN (ANP) - Internazionale staat weer tweede in de Serie A na een zege op Como. De Italiaanse landskampioen was enkele dagen na de zege op Feyenoord in de Champions League in eigen huis met 2-0 te sterk voor Como.

2 uur geleden
Zirkzee scoort in doelpuntrijk gelijkspel Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee heeft met een doelpunt bijgedragen aan het 4-4-gelijkspel van Manchester United tegen Aston Villa. Ondanks het punt blijft United op de achttiende plek in de Premier League staan met 8 punten.

2 uur geleden
PSV pakt na eenvoudige zege op Cambuur leiding in de Eredivisie

LEEUWARDEN (ANP) - PSV gaat na twaalf speelronden aan de leiding van de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag eenvoudig met 5-2 in Leeuwarden van SC Cambuur. Het duel werd na twintig minuten korte tijd stilgelegd nadat er bekertjes en plastic flesjes door de aanhang van Cambuur op het veld waren gegooid.

3 uur geleden
Meerdink met twee treffers aan basis zege AZ op FC Groningen

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een sensationele 4-3-overwinning op FC Groningen de aansluiting met de top behouden. De ploeg van trainer Leeroy Echteld boog in Alkmaar een 3-1-achterstand om in een zege. AZ staat na twaalf duels met 23 punten op de vijfde plaats. FC Groningen is de nummer 9 van de Eredivisie met 15 punten.

3 uur geleden
Scheidsrechter Kooij erkent na duel Twente - Ajax fout

ENSCHEDE (ANP) - Scheidsrechter Joey Kooij baalde van zijn optreden in het thuisduel van FC Twente tegen Ajax (2-2). Bij een voorsprong van 1-2 voor de bezoekers onderbrak hij een veelbelovende aanval van de thuisploeg omdat hij van videoscheidsrechter Dennis Higler hoorde dat Wout Weghorst een strafschop had veroorzaakt. Bij het zien van de beelden zag hij het anders. Geen penalty voor Ajax, maar FC Twente was vooral boos dat hen de gelijkmaker was ontnomen.

3 uur geleden