FIFA laat op Spelen alleen aanvoerders praten met scheidsrechter
PARIJS (ANP) - Bij de voetbaltoernooien op de Olympische Spelen in Parijs mogen alleen de aanvoerders de scheidsrechters benaderen voor uitleg over beslissingen. Als andere spelers dat doen, worden ze bestraft. De FIFA trekt daarmee de lijn door die door de UEFA werd ingezet bij het afgelopen EK in Duitsland.
"Zonder scheidsrechters is er geen voetbal. Het beschermen van wedstrijdofficials en ervoor zorgen dat ze met respect worden behandeld, is van fundamenteel belang voor de toekomst van het spel", zegt Gianni Infantino, voorzitter van de FIFA in een persbericht. "Het implementeren van maatregelen zoals 'alleen de aanvoerder praat' is cruciaal voor het behouden van de geest van het voetbal en het beschermen van degenen die de wetten ervan naleven."
Ook de voorzitter van de FIFA-scheidsrechterscommissie, Pierluigi Collina, prees het initiatief: "Dit is een belangrijke stap, gebaseerd op het overkoepelende idee om de eerlijkheid en het respect in het voetbal verder te vergroten en tegelijkertijd een open dialoog tussen de scheidsrechter en de teams mogelijk te maken. Zoals we in het verleden hebben gezien, worden maatregelen ter verdediging van het voetbal uiteindelijk geaccepteerd."
Het olympische voetbaltoernooi voor mannen begint woensdag al, de vrouwen starten een dag later.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
15 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
19 uur geleden